FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-21 19:03  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=55&t=3342&start=80

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-06-21 15:17  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
ehouli   

Cześć Winek

Najpierw przepraszam, jeśli Google źle przetłumaczył mój tekst, ponieważ nie mówię po polsku.

W przyszłości mam na swojej liście zestaw Scharnhorsta autorstwa Halinskiego, ale czekam, aby zobaczyć, czy ponownie zaoferuje szczegóły Photo Etched na ich stronie internetowej.

Teraz ściągnąłem zdjęcia, które tutaj pokazujesz i pokolorowałem je w jednej ze stron oferujących takie usługi za darmo, chociaż nie jest to idealne, pozwala to zgadywać kolory, których użyli.

Na zdjęciach, na których Scharnhorst wydaje się mieć jasną górę wieżyczek, wydaje się, że były one jasnoszare, prawie niebieskawe.

Scharnhorst 1943 by Erick Houli, on Flickr

Scharnhorst 1943 by Erick Houli, on Flickr


Na innych zdjęciach, które nawiązują do tego pięknego kamuflażu, wydaje się, że miał trochę zieleni, ponieważ ma pewien zbieg okoliczności z roślinnością na wzgórzach za nią.



Hotpot (15) by Erick Houli, on Flickr

Hotpot (14) by Erick Houli, on Flickr



Będę śledzić twój raport z budowy i mam nadzieję, że te zdjęcia mogą być pomocne dla ciebie i innych w przyszłości.

Erick

Post zmieniony (29-06-21 15:19)

 
29-06-21 17:11  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Dziękuję za obecność.
Mam przyjemność zaprezentować pierwszy sklejony moduł przyszłego modelu, katapultę samolotu pokładowego. Jeszcze bez wózka, podpór pływaków i głównej podpory na której spoczywa na hangarze. To będzie później.

Katapulta na tle rysunków montażowych instrukcji klejenia…




oraz na tle Anatomy of the schip, na podstawie której trochę zmodyfikowałem wycinankę przez dodanie kilku elementów.




W oryginale (wycinanka) przewidywała pełny podest z narysowaną kratownicą, ja zrobiłem z niego konstrukcję belkową i dodałem papierowe, laserowe podesty siatkowe. Oprócz tego dodane liny napędowe wózka, imitacja przewodów ciśnieniowych na belce katapulty, rury ciśnieniowe z butli. Katapulta jest obracana czego wycinanka nie przewidywała.

Kilka zbliżeń:





I jeszcze odpowiedzi:

Kudłaty – właśnie już coś pocięte i sklejone; wcześniej pokazałem jak pociąłem 29 arkuszy wycinanki.

Spychacz – dziękuję bardzo za pomoc, z podanym wcześniej skrótem nie poradziłem sobie; chętnie pooglądam jeszcze jedną relację.

Ehouli – tekst i treść zrozumiałe, bardzo dziękuję za zaangażowanie; wycinanka przewiduje kamuflaż z I połowy 1943 r. kiedy okręt był ciemnoszary, część dziobowa i rufowa kadłuba jasnoszare; wątpliwe są tylko dachy wież artylerii tu będę wybierał pomiędzy ciemnoszarą jak w wycinance – jasnoszarą – zółtą; reszta bez zmian; w 1943 r. wieże z pewnością nie były niebieskie a kolory kadłuba nie miały odcienia zielonego; to chyba błąd programu. Przepraszam, zostawiam tekst po polsku bo nie wiem na jaki język miałbym go ewentualnie przetłumaczyć, używam tylko Google.

Czas na kolejne moduły, jeszcze nie zdradzę co to będzie.

Do następnego….

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
30-06-21 14:57  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Kurczę... faktycznie karton już pocięty...
Zwracam honor :))

Na podstawie wykonania katapulty można wysnuć wniosek, że ten model to będzie petarda!

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
30-06-21 16:37  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Katapulta zrobiona, no to teraz już z górki.

--
serwusik

 
30-06-21 19:16  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Katapulta faktycznie potwierdza zapowiedź. Będzie się działo :).

Pozdrawiam
Adam

 
16-09-21 12:11  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Dwa miesiące przerwy, trzy tygodnie pracy i mogę w końcu zaprezentować kolejne moduły do modelu.
Zapraszam szanowne grono obserwatorów do czytania, oglądania i komentowania.

Zabrałem się za wyrzutnie i magazyny pokładowe torped.
Analizując oryginalne zdjęcie wyrzutni (poniżej) oraz posiadaną dokumentację (wycinanka, Anatomy…, Kagero 3D) postanowiłem skleić wyrzutnie torped w wyglądzie zbliżonym do Anatomy of the schip. Na zdjęciu po lewej rysunek z Anatomy…, po prawej rysunek z instrukcji wycinanki, na środku sklejone wyrzutnie.
Na Kagero nie ma co liczyć, coraz bardziej jestem zawiedziony tym wydaniem pod względem zgodności z oryginalnym wyglądem prezentowanych w nim konstrukcji. Samo opracowanie jest bardzo efektowne, rysunki 3D wspaniałe, ale jako dokumentacja modelarska nie bardzo. Może później będzie lepiej.




Przyjęta koncepcja wymagała wzbogacenia wycinanki o dodatkowe elementy.
W ten sposób opracowałem i wykonałem obrotowe jarzma podstaw, dodałem częściowo ażurowe podesty wewnętrzne oraz takie same stopnie wejściowe na wyrzutnie, dorobiłem zawiasy tylnych pokryw, dodałem drobne wyposażenie na stanowisku sterowania oraz na samych rurach wyrzutni (m.in. przyrządy celownicze), do torped dodałem wąsy czujek wybuchowych, jeden z magazynów został częściowo otwarty i umieściłem tam dwie torpedy.
Długo zastanawiałem się i badałem temat widocznej w przedniej części wyrzutni charakterystycznej osłony. Na tym zdjęciu jest, podobno dodana w 1941 r., na innych jej brakuje. Ostatecznie osłon nie wykonałem. Byłaby to chyba zbyt duża zmiana dla przyjętego standardu wycinanki.

Kilka ujęć gotowych wyrzutni:






Magazynki pokładowe torped:




I jeszcze same torpedy. To ich jedyne ujęcia w całości, gdyż zostały wklejone do wyrzutni i magazynu bez możliwości wyjęcia. Zdjęcie pierwsze ma być dowodem wykonania wszystkich 8-miu torped zgodnie z wycinanką.




Mam nadzieję na więcej czasu i dalsze prace bez wymuszonych przerw.
Zabieram się za mało lubiany temat – tratwy, łodzie i szalupy. Chyba, że jeszcze coś się odmieni.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
16-09-21 13:58  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



--
Modelarz okrętowiec

 
17-09-21 20:13  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chciałbym coś skomentować,ale czuję się "storpedowany" :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
17-09-21 20:57  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podziwiam wykonanie tych wszystkich elementów !
Powodzenia w budowie życzę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024