FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-10-21 15:47  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Po kilku tygodniach pracy, czas na aktualizację. Tym razem pragnę zaprezentować Kolegom zapowiadany sprzęt ratowniczy.



Na pierwszy ogień poszły tratwy. Na okręcie były 3 rodzaje. Wszystkie uplastyczniłem przez dodanie live-linek i zmianę siatek dennych. W niektórych tratwach kwadratowych zamieniłem pełne dna na plecione. Wyszło nawet fajnie.



Najwięcej pracy miałem przy tratwach owalnych. Niestety nie potrafiłem zwinąć długich rurek i wykonać z nich owale. Zastosowałem inną metodę – przygotowałem sobie rdzenie, które następnie okleiłem poszyciem tratew. Tak przygotowane pręty ciąłem pod odpowiednim kątem i sklejałem w całość w przygotowanym szablonie. Później w dna, zamiast pełnych płytek, wkleiłem siateczki. Jak to wygląda w Waszej ocenie?



W kwestii uplastycznienia tratew kierowałem się trochę rysunkami w Anatomy…, lecz jak widać na powyższym zdjęciu nie zmieniłem ich kolorystyki. Nie wiem jak faktycznie powinno być. W wycinance są szare i takie pozostawiłem.



Pierwsze łódki do modelu to dingy. Tutaj porównanie tych z wycinanki i Anatomy… . W swoich dodałem jedynie wiosełka i rumple. Kolorystyka pozostała bez zmian.



Na rysunkach instrukcji sklejania występują 4 szt. dużych łodzi wiosłowych zwanych kutrami. Po jednej na pokładzie po obu stronach głównej nadbudówki oraz po jednej z obu stron hangaru hydroplanów na specjalnych podporach.



Wycinanka zawiera jednak tylko 2 szt. Z zapasu koloru wykonałem dodatkowe 2 kopie łodzi. Proces kopiowania przedstawiają zdjęcia:




Tak prezentują się gotowe łodzie i ich porównanie z wizją w Anatomy…:



Kolorystyka również zachowana.


Bardzo ciekawie prezentują się motorowe łodzie transportowe – tu porównanie wycinanki z Anatomy…. Wzorując się na Anatymy… (z wyłączeniem kolorystyki) trochę je uplastyczniłem przez wycięcie bulai, przeszklenie sterówek, dodanie odbojnic oraz wykonanie stelaży pod plandeki nad kokpitami ładunkowymi i relingów na dachach sterówek.




Największą zagwozdkę w tym momencie miałem z ostatnimi dwiema łodziami. Wycinanka przewiduje wykonanie dwu identycznych łodzi, umieszczonych po obu stronach komina. Na wielu planach i rysunkach widnieje tak samo mimo, że w opisach podane są informacje o łodzi admiralskiej oraz pinasie oficerskiej, po jednej sztuce. To bardzo podobne do siebie łodzie motorowe, różniąca się głównie wielkością a także kształtem pawęży. W Anatomy.. jest to bardzo dobrze uwidocznione:



Na tej podstawie przerobiłem jedną z wycinankowych łodzi na pinasę. Jak przy łodziach transportowych, dokonałem kilku drobnych zmian i uzupełnień. Przedstawiam efekt końcowy:



Na koniec zbliżenie wykonanej pinasy:



Jestem do dyspozycji Kolegów w sprawie wszelkich dodatkowych wyjaśnień lub dyskusji nad prezentowanymi materiałami. To zawsze jest pomocne i motywujące w dalszych pracach.

Zabieram się następne części.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
27-10-21 16:29  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ha, ha, ha ! Co tu Panie pisać...
Łodzie, szalupy, tratwy to jednym słowem popis Twojej modelarskiej roboty !
PS - odnośnie kolorystyki środków ratunkowych to może na innych jednostkach Kriegsmarine z tego okresu jest określona ich kolorystyka ?
Tratwy, łodzie zapewne produkowały te same zakłady stoczniowe dla wszystkich okrętów.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
05-11-21 00:10  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
pietro127 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Well the color of life raft is questionable.. but so far i find this picture so it might help



--
Slovensko

in port --> Scratch build SCHARNHORST 1/150

 
05-11-21 14:12  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, ho, ho, ho, Toś Pan dał popisa, miodzio robótka, pozdrawiam Marek

--PS.co prawda to nie SCHARNHORST ale chyba fajny https://www.youtube.com/watch?v=yr7tZyPi0mY

Post zmieniony (05-11-21 14:38)

 
05-11-21 14:20  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Józef   

Ło matko boska !... !...!....

 
05-11-21 20:21  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Śliczne maleństwa.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-11-21 08:28  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na burtach motorówek , admiralskiej i tej drugiej, oficerskiej, jest jeden bulaj za dużo, miały dwa.
Trzy bulaje miały motorówki transportowe/Verkehrsboot.

Panowie, ta uwaga, to nie krytyka, tylko informacja- widoczna zresztą na wstawionych tu przez Winka zdjęciach z Anatomy.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
06-11-21 21:45  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Bardzo dziękuję za Waszą obecność, aktywność i opinie.
W odniesieniu do poprzedniego wpisu kilka uwag:

Na zamieszczonych zdjęciach motorówek zauważyłem brak odbojnic na motorówkach admiralskiej i oficerskiej. Błąd już naprawiłem.

Ryszard – z kolorami będę miał prawdopodobnie cały czas problem; w roku 1943 duże okręty KM już mało pływały więc trudno tu coś porównywać, ze zdjęć niewiele wynika, raczej zostanie jak jest; może uda się niezobowiązująco spotkać i w końcu osobiście poznać w Osowej w następny weekend 13-14 listopada?

Pietro 127 - thank you very much for the photo; but I will stick to the gray color of the rafts

Marek1 – bardzo ciekawy film, dotyczy Tirpitz’a i w innej skali; mechanizacja tego modelu robi wrażenie

Brystol – tak jest, masz całkowicie rację odnośnie ilości bulajów na motorówkach admiralskiej i oficerskiej, tak było w wycinance i tak pozostawiam, już nie będę przerabiał.

I nowa aktualizacja.

Po tygodniu pracy udało się wykonać reflektorki – 5 dużych i 3 małe.
Opracowanie dużych było jak dla mnie wystarczająco zdetalizowane. Jednak od siebie wykonałem przeszklenie reflektorów oraz na podstawie posiadanej literatury dodałem siedzenia dla operatorów.
Małe reflektorki również zostały przeszklone oraz dodałem kilka elementów do cylindrów obudowy.

Mam przyjemność zaprezentować efekty:



Do następnego wejścia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-11-21 18:01  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
XYZ    

Cześć,
wg monografii Stefana Dramińskiego jest tak : zobacz od 16 minuty :https://www.youtube.com/watch?v=Khy_2GAKDTc

--
Hobby od 1982r. Statki , okręty, samoloty, kolej, arcitektura, urbanistyka, rysowanie, malowanie.

 
12-11-21 15:42  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

XYZ - dzięki za filmik, obejrzałem.
Nie wszystko jest jednak jasne.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024