FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-06-21 18:06  Odp: [R] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Możesz mieć rację, w instrukcji tego nie widać, ale na zdjęciach z budowania modelu testowego 35a chyba rzeczywiście jest wygięte do środka. Przy czym nie zmienia to problemu ze zbyt dużą wysokością niektórych części. Zobaczymy jak wyjdzie na drugim, dzięki za poradę :)

 
11-07-21 20:30  Odp: [R] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Zacząłem drugiego U-Boota. Skróciłem kadłub sztywny i boczne zbiorniki balastowe o jakieś 2,5 mm. Skleiłem następnie szkielety dziobu i rufy i skleiłem to w całość. Podłużna część szkieletu na górze (części P1a-d) musiałem nawet minimalnie skrócić, więc mam nadzieję, że poszycie burt tym razem nie wyjdzie za krótkie. Trochę bardziej uważam przy klejeniu i na razie idzie nieźle. Teraz czas na poszycie.

 
12-07-21 19:27  Odp: [R] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Brawo Mateusz.
Grunt to wyciągać właściwe wnioski.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
28-07-21 19:42  Odp: [R] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Skleiłem poszycie. Okazało się, że nawet za bardzo skróciłem kadłub sztywny i poszycie burt też musiałem nieco skrócić. Dziób i rufę kleiłem przyklejając oklejki pojedynczo. Wyszło porównywalnie z pierwszym U-Bootem. Są niedociągnięcia tylko w innych miejscach. Zobaczę jeszcze którą metodą będę kleił w przyszłości. Gdzieś popełniłem błąd i straciłem na dziobie oś symetrii, ale udało się to w miarę dobrze wyprowadzić. Teraz urlop :) a potem reszta U-Boota.

 
28-07-21 23:56  Odp: [R] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Elegancko :-)

 
29-07-21 12:05  Odp: [R] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Super!
Te szparki na lewej burcie, na początku i na końcu zbiornika balastowego da się docisnąć?

Przyjemnego i udanego urlopu!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-09-21 13:43  Odp: [R] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Winek:

Dzięki za zwrócenie uwagi, trochę je poprawiłem


Skończyłem U-253. Tym razem śruby chyba zrobiłem prawidłowo :) Przyjrzałem się tez lepiej zdjęciom modelu testowego i instrukcji dzięki czemu kiosk wyszedł mi lepiej. Wciąż parę elementów musiałem trochę dociąć lub przeszlifować, ale było tego znacznie mniej niż na U-617. Od siebie dodałem kilka elementów (głównie pokrętła) przy stanowisku 88mm.

Czas na galerię:



Na koniec zdjęcie z moimi ostatnimi modelami (HMS Conflict i HMCS Waskesiu). U-Boot typu VIIC był nawet nieco dłuższy niż niszczyciel z końca XIX wieku.



Dziękuję za kibicowanie. Teraz zrobię sobie z tydzień może półtorej przerwy i biorę się za coś większego :).

 
06-09-21 19:32  Odp: [R/G] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo fajnie wygadają :-) Super - gratulacje !!!!
Czekam na nowy projekt :-)

Pozdrawiam

 
06-09-21 22:38  Odp: [R/G] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Świetna, czysta robota. Prezentują się wspaniale!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
07-09-21 13:32  Odp: [R/G] U-253 i U-617 (Modelarstwo Okrętowe 25)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ogromne gratulacje Kolego!
Piękne wykonanie trudnych modeli.

W prezentacji z ostatnimi modelami brakuje mi U-617. Czy nie zalicza się do "ostatnich"?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024