FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-05-21 14:34  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Nie sądzisz, że boczne płyty pancerne, chodzi mi o te wystające z przodu elementy z otworem na szekle powinny być grubsze ?. W opracowaniu z tego co pamiętam powinny być złożone z dwóch płyt o gr. 1 mm. Osobiście polecałbym Ci także osadzenie wachaczy w kadłubie na jakimś trzpieniu. To wzmocni zawieszenie. Pomysł ze zmianą kolorystyki kół bardzo mi się podoba, jestem ciekaw efektu końcowego.

--
pozdr, Radek

 
05-05-21 16:37  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Radku, sądzę, że powinny być grubsze, a są jakie są tylko ze względu na moje gapiostwo, sklejając szkielet wyciągnąłem z laserów potrzebne części i skleiłem kadłub z poszyciem. Dopiero po jakimś czasie zauważyłem wśród laserów drugi komplet dolnych burt bocznych(i to jeszcze ten na grubszej tekturze), teraz ich grubość mogę co najwyżej skorygować podklejając wystające elementy od "wewnątrz". Może tak zrobię, po przymierzeniu błotników zobaczę jak to się będzie rzucać w oczy.

 
05-05-21 22:53  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Viz, ja zrobiłem dokładnie ten sam błąd przy swojej Panterze, starałem się to trochę zamaskować oklejając krawędź płyty delikatnie szerszą oklejką z zapasu koloru.

--
pozdr, Radek

 
19-06-21 08:53  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć, mam "małą" aktualizację do relacji z jednym zdjęciem pt.: "Bliżej niż dalej", teraz już powinno być w sumie z górki.

 
20-06-21 21:18  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Bardzo starannie i czysto skleiłeś te obręcze, brawo. Mnie to wyszło dużo gorzej, te gorsze sklejałem do wewnątrz a te ładniejsze jako zewnętrzne. Ty nie będziesz miał tego problemu. Czekam z niecierpliwością, aby zobaczyć je założone na wahaczach..

--
pozdr, Radek

 
20-06-21 22:06  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Radku, obręcze faktycznie dały w kość, przy ich wycinaniu pilnowałem żeby ich krawędzie były zfazowane do wewnątrz i całkiem po tym elegancko się ze sobą sklejały i nie trzeba było ich nawet za bardzo retuszować. Minusem takiego rozwiązania jest to ze wszystkie musiałem wydziabać ręcznie skalpelem, a nie pomóc sobie cyrklem.
Też zastosowałem ten patent z wewnętrzną częścią kół, na drugiej ich stronie niewidocznej na zdjęciu wpadły te elementu które wyszły, no cóż, gorzej :)
Co do wahaczy to już niedługo, dziś skończyłem koła napędowe, zostały do zrobienia napinające i będę wszystko montował do kupy, fotki wkrótce :)

 
21-06-21 23:33  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Viz, zwróć uwagę na montaż kola napinającego. W moim przypadku, po założeniu gąsiennicy okazało się, że zęby gąsiennicy wchodziły do środka koła zamiast je oplatać od zewnętrznej strony.

--
pozdr, Radek

 
22-06-21 18:24  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki, będę czujny z tymi kołami. Tymczasem znalazłem błąd w gąsienicach/kołach napędowych, dedykowane do modelu gąsienice wycinane laserowo niestety nie pasują do zębów kół napinających, jestem w stanie założyć na koło 3 ogniwa a w kolejnym otwór na ząb wychodzi za daleko.
Albo rozstaw ogniw jest trochę za duży(ma ok 7mm, a powinien mieć 6-6.5mm do istniejącego koła, lub promień koła jest za mały o 3-4mm co wydaje mi się przesadą. Zastanawiam się nad zakupem kompletu gąsienic ogniwkowych z Drafmodelu tylko no trochę kosztują, a też mogą nie pasować, czy ktoś ma może takie gąsienice i byłby wstanie zmierzyć rozstaw pomiędzy pojedynczymi ogniwami? Zastanawiałem się jeszcze nad przerobieniem kół i zmniejszeniem ilości zębów ale w chwili obecnej jest 17 tak jak w oryginale.

 
27-06-21 15:04  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć, dziś mam trochę większą aktualizację, na rozgrzewkę koła napędowe i napinające:



Udało mi się również poskładać wszystkie elementy układu jezdnego i przykleić do kadłuba:




W dalszej kolejności będę robił gąski, po nierównej walce udało mi się jakoś dopasować dedykowane lasery do koła napędowego poprzez porozcinanie kilku ogniw, skrócenie ich "zębów" łączących o połowę i zfazowanie ich dłuższej krawędzi, zdjęcia będą po malowaniu i montażu:)

--

 
27-06-21 15:56  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piękna robota, świetny retusz, miło się to ogląda :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024