FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-01-04 11:16  T26 - gąsienice
mwg84mm   

Obecnie kleję T26 ( wydanie modelcard). Gąsiennice w tym wydaniu są niestety dosyć marne i podobno nie odpowiadają oryginałowi. Czy pasują do T26 gąsiennice np. z T60? Mam wydanie T60 z KF i mógłbym je sobie po prostu skserować.

 
29-01-04 11:38  Re: T26 - gąsiennice
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

na moją skromną w pancerce pałę to raczej skorzystaj z gąsiennic 7TP (GPM), wersja obojętna, albo C7P (Promodel)
T 70 to był czołg z innej rodziny i ma raczej nieodpowiednie do T 26 ogniwa..
a może ew. Carro Armato 11/39 z Modelika...
ale proszę tu o potwierdzenie speców od pancery :)
pozdrawiam!!

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
29-01-04 11:39  Re: T26 - gąsiennice
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

upss - nie T 70, tylko T 60, ale i tak ta sama uwaga :)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
29-01-04 13:09  Re: T26 - gąsiennice
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Tak do T-26 będą pasowały gąsienice z 7-TP ale wątpię by pasowały z T-60. Pasować powinny też z C7P. Co do Carro Armato to się nie wypowiem, bo nie wiem.
Zresztą poczytaj:
http://www.strategie.com.pl/dzial/zbrojownia/artykul/161
http://www.republika.pl/donkey/t-60.html
zwłaszcza że T-40 czyli odmiana lądowa T-60 była konstrukcją nową nie zapożyczaną skądś indziej. Dowód tutaj:
http://softland.com.pl/aerojac/zsrr/t40a.html
Pozdrawiam
Darko

 
29-01-04 13:46  Re: T26 - gąsiennice
mwg84mm   

Niestety nie mam 7TP ani C7P. Zobaczę w 11/39 - tego akurat mam. Dzięki za radę.

 
29-01-04 15:23  Re: T26 - gąsiennice
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jakie gąsiennice Cię interesują? Z pojedynczych ogniw, czy paski. Możesz sam je narysować. Dane gąsiennicy (w oryginale): szerokość ogniwa - 260 mm, odległość między osiami (skok?) - 90 mm, liczba ogniw/gąsiennicę - 108. Polecam link http://armor.kiev.ua/Tanks/BeforeWWII/T26/?img=t26_3.jpg Widać tam rzeźbę gąsiennicy. Można spokojnie samemu zaprojektować ogniwa. Jeśli nie potrafisz, spróbowałbym jutro dla ciebie narysować. Powiedz tylko jakie Cię interesują (paski, czy pojedyncze ogniwa, z pełnym ożebrowaniem, czy rysunkiem) i w jakim formacie chcesz rysunek do wydruku (czy może być np. Corel, *.BMP).
Polecam stronkę http://armor.kiev.ua/Tanks/index.php. Tam przy charakterystykach pojazdów zazwyczaj są podane wymiary i ilość ogniw w czołgach. Mająć jakieś zdjęcia można prosto samemu wiele zrobić.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-01-04 08:41  Re: T26 - gąsiennice
mwg84mm   

Z czystego lenistwa preferuje paski. Ostatnio robiłem pojedyncze ogniwa do T34 z MM i proces tworzenia pozostaje niezatartym wspomnieniem. Myśle że coś wypłodzę na podstawie 11/39 - pewnie po prostu skseruje i pomaluję.
Ale jeżeli zaprojektowanie nie stanowi dla ciebie problemu to ciężko mi odrzucić twoją pomoc. Myślę że nie tylko ja skorzystam.

 
30-01-04 09:01  Re: T26 - gąsiennice
mwg84mm   

Chociaż wiesz co - nie trudź sie. I tak nie mam za bardzo gdzie ich wydrukować w kolorze. Bedę sie posiłkować tymi z 11/39, albo coś spróbuje sklecić samemu ręcznie.
Ale dzięki za pomoc!

 
30-01-04 11:20  Re: T26 - gąsiennice
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Coś jest nie tak z twoim mailem. Nie mogę wysłać. Gąsiennice i tak są w skali szarości, także nie będziesz musiał używać kolorowej drukarki.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-01-04 11:32  Re: T26 - gąsiennice
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Już poszło. Coś było nie tak z serwerem.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024