FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
13-06-21 01:08  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Adam, dzięki za dobre słowo. Co do braku pośpiechu to ze względu na chroniczny brak czasu od początku roku tempo jest aktualnie zerowe ale może uda się coś ruszyć w najbliższym czasie.
Tymczasem aktualizacja z archiwum fotografii gdzie sama bryła filtrów jest domknięta ale brak kołnierzy na stykach rur, dole rury w kształcie "S" wykonane wstepnie z modeliny:


poniżej prace studialne nad dalszym ciągiem na podstawie wycinanki Answera ale niestety nie pasują do reszty MM więc trzeba będzie poszerzyć aby rozgałęzienie omijało okrągłą klapę na pokrywie silnika. Plan jest taki aby wielokątną rurę wykonać na okrągłej rurce papierowej i na niej spiralnie drut który to zestaw ma być ostatecznie ciasno owinięty drobny drutem aby uzyskać fakturę karowaną


tutaj testy łańcuszka ponieważ mam zamiar spróbować takiego symulanta zamiast prostego drutu ale do oceny będzie się chyba nadawał po zamontowaniu na filtrach:


Pozdrawiam,
Daniel.

 
13-06-21 10:35  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Filtry super.
Jestesm bardzo ciekawy efektów końcowych rur :-)
Mimo braku czasu o którym piszesz, to i tak widać postępy - nie to co u mnie, że nawet nie wiem co się dzieje w świecie modelaraskim...

Pozdrawiam
Tommy

 
13-06-21 17:15  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
Marek Więckowski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Piękna kontynuacja! Filtry super. Czekam jak wyszła ci rura połączeniowa.
Pozdr.
M.

--

 
17-06-21 23:47  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jak to robisz, że element który ma być okrągły jest okrągły? Chodzi mi o te filtry. Używasz jakiś kulek?

 
18-06-21 00:21  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Adam, dzięki. Co do braku pośpiechu to gdyby czasu było więcej chętnie podkręciłbym tempo.
Tommy te postępy to z początku roku, teraz trzy miesiące ani na krok nie ruszyłem:( Tych rur sam jestem ciekawy i może uda się chociaż testowe wykonać przed wakacjami.
Marku j.w. zobaczymy jak rury wyjdą. połączeniowe kolanka będą z modeliny i kołnierze już z kartonu, za to rozgałęzienie przy wejściu pod płytę pancerną muszę poszerzyć.
GTiStyle samo zwijanie wykonuję na różnej średnicy walcach np. po długopisach, patyczki po lodach itp. Zwykle wstawiam dodatkową wręgę ciasno w środek ale tutaj nie dało się z/w na ilość i rozmiar otworów w bocznej ściance. Często jeszcze podklejam(pogrubiam) samą ściankę. Mimo, że chwalisz względnie okrągłe okrągłe są tylko górne fragmenty tam gdzie kształt trzyma okrąg, dolne łączące się z owalnym pojemnikiem trochę zgubiły kształt...
Kulek nie posiadam i planuję zakup gdy będę miał jakieś kopułki lub gdy Char B1 trafi na tapetę.

Z innych spraw mogących zwiększyć tempo prac gdy faktycznie będę coś robił to kupiłem dodatkową wycinankę na Allegro. Przyznam że zmęczyło mnie psychicznie ciągłe oszczędzanie i wyszukiwanie zapasu koloru w sytuacji gdy potrzeba go tak dużo. Próbowałem wydruków ale zgodnie z radami bardziej doświadczonych to jest walka z wiatrakami i efekty nie były zadowalające wizualnie nie wspominając o gorszej jakości w porównaniu z offsetem. Teraz dodatkowo planuję poprawić jarzmo armaty a i samą lufę pewnie też, bo ma widoczne lekkie załamania gdy była lata temu niezbyt umiejętnie zwijana.
Najpewniej poprawię też wieżę aby zlikwidować okrągły właz w ściance, którego w tym egzemplarzu nie było oraz osłonę peryskopu ładowniczego. Przy okazji poprawiłbym też zasobnik z tyłu w którym brak wycięcia na zaczep do podnoszenia.

 
18-06-21 08:42  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Walczysz dzielnie, konsekwentnie i z bardzo dobrymi efektami.

Napisałeś że ten element z prostokątnymi rurami powietrza w kształcie litery V oparłeś na wycinance Answera. Jeżeli był to Tiger I ausf. H1 (nr 2/2007) to uważaj, gdyż w tej wycinance element ten nie jest zaprojektowany najlepiej. W szczególności zwróć uwagę na przejścia pomiędzy rurami prostokątnymi a okrągłymi (tymi karbowanymi). U mnie ten element nie pasował - pomiędzy okrągłą rurą a tą przejściówką były paskudne, olbrzymie szczeliny.

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
18-06-21 10:28  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

brzydal śledziłem Twoją relację (model Answer mam ten o którym piszesz) i zwróciłem uwagę na ten element ale przy adaptacji do MM i tak go od razu trochę zmieniałem. W efekcie względnie pasował. Co do rozwidlenia "V" to nie pasuje kompletnie ze względu na zbyt dużą średnicę tego dużego okrągłego dekla z "gwiazdkową/motylkową" nakrętką na górze więc muszę ramiona trochę rozsunąć i zmienić kąt ale na tyle żeby nie wyszła linia łamana.

 
18-06-21 10:40  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

W takim razie jeszcze jedna podpowiedź. Zwróć uwagę, na wysokość tego elementu w miejscu gdzie schodzą się ramiona litery V. U mnie był za wysoki, co uniemożliwiało pełny obrót wieży.

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
18-06-21 23:01  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

brzydal mądrzejszy o Twoje doświadczenie od razu też to sprawdzałem i ciaśniutko jest ale niby obraca się, więc pewnie będę szlifował już na wykonanym z wycinanki. Dzięki

 
19-06-21 00:17  Odp: [R] Pz.Kpfw VI Ausf.H1/E Tiger Afryka Mały Modelarz 4-5/1998
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Brzydalu... po samych ogniwkach widzę, żę Chihot będzie odjechany. Popełniłem go jako pierwszego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024