FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-06-21 00:16  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Mistrzowska robota. poziom expert.

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
19-06-21 22:32  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam.

Następna zmiana makijażu, znalazłem sobie zdjęcie 410D wg, którego będę kończył spalinóweczkę:



Tak więc w ruch poszedł aerograf i następna warstwa siadła na "karoserii" , trochę ją ubrudziłem, trochę urdzewiłem.











Zrobiłem też barierki, tu szablony do lutowania.





Dotarły też kalkomanie, to je poprzyklejałem, pobrudziłem, a no i doszło oszklenie, wycieraczki, reflektory i światła pozycyjne?









Doszły, też pomalowane barierki, przykleiłem kabinę maszynisty i osłonę silnika.

















Relacja z budowy Zastala 410D jest od teraz na bieżąco.

--

Post zmieniony (21-06-21 16:58)

 
23-10-21 12:34  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Zastal stoi sobie w częstochowskiej szopie, a ja wziąłem się za podstawkę. Wymyśliłem sobie trochę zapomnianą hutniczą bocznicę, zarośniętą ze starą wykolejnicą i odstawioną starą karzełkową tarczą manewrową. Podstawka na dzisiaj, to szyny z mocowaniem od "Mario Modelario", uważam, że genialnie zrobione, szkoda tylko, że "Mario" na dzisiaj z takich czy innych powodów ich nie produkuje. Wykolejnica tutaj i karzełkowa tarcza manewrowa tutaj z "Repozytorium". Opracowania Pawła Adamowicza już sklejałem i jak zwykle są genialnie opracowane, wykolejnicę można przestawiać w obie pozycje, ja swoją wykonałem w trochę innej wersji niż w opracowaniu, zmieniona lampa oraz klocek zjazdowy u mnie drewniany. Trawa siana własnoręcznie zrobioną sadzarką, do zrobienia jeszcze ramka.





,

























--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
23-10-21 13:54  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
Sławko   

Ale to jest ... PIĘKNE !!!
Zarówno ciuchcia jak i torowisko ma wspaniale wykonane ślady eksploatacji/oddziaływania środowiska, efekt wielokrotnego malowania kolejnych warstw i powstałe odpryski na sygnalizatorze powala :)

 
23-10-21 15:04  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mistrzostwo.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-10-21 19:45  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Jak uzyskałeś /wykonałeś/ tak realistyczne szkła w tarczy manewrowej?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
23-10-21 20:04  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Szczęka została mi gdzieś na podłodze... Pięknie to wygląda, a niektóre zbliżenia na elementy mieszają nieźle w głowie, bo ma się wrażenie, że to nie model.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
23-10-21 20:36  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1


Witam.

Fajnie, że podstawka Wam się podoba, szkła tutaj zakupiłem u naszego kolegi Mario Modelario, tak jak i szyny z mocowaniami tutaj.

Niestety na dzisiaj, chyba niedostępne, może Mario popatrzy i wznowi sprzedaż :D .

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
24-10-21 09:20  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Absolutnie genialna praca! Już sam model wyrywał z butów, a podstawka to istny majsterszyk. Modele kolejowe to chyba jedyne, które nadają się jak żadne inne do malowania. A weathering to juz mus. Tutajw dodatku kosmicznie wykonany:)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-10-21 19:57  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Chapeau bas

aż trudno uwierzyć że to karton. Bajka

--
pozdro

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024