FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
02-06-21 09:24  [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że udało mi się sfinalizować budowę i druk kolejnego modelu: HMS Suffolk, na razie w skali 1:300. 



Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z efektu. Na początku gdy wybierałem ten okręt, spodobał mi się kamuflaż (i historia też), ale nie byłem świadomy, ile pracy będzie kosztowało odtworzenie tych wszystkich plam. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się dociągnąć projekt do końca.

Model jest bardzo rozbudowany, chyba nawet bardziej niż poprzedni HMS Malaya. W Malaya numeracja skończyła mi się na 600, i wtedy już myślałem, że jest to max, który jestem w stanie rozsądnie ogarnąć. Tu , przy podobnym stylu rozkładania elementów, doszedłem do 670. Objętościowo model także jest bardzie obszerny niż Malaya, elementy mieszczą się na tylu samo arkuszach (20 A4) , ale opis wydłużył się do 22 stron. W Malaya miałem około 100 rysunków, tu jest 125. Na to głównie poszły te dodatkowe strony.

Druk wyszedł bardzo dobrze. Z tym także jest stres do samego końca, nie wiadomo co drukarnia zafunduje. Ale to jest chyba mój najlepiej wydrukowany model jak do tej pory. Na pewno najlepiej wydrukowana jest okładka, przedtem eksperymentowałem różne rozwiązania, które nie zawsze się sprawdzały. 

Jasnozielony wyszedł w druku taki, jak sobie to wyobrażałem, czyli jasny, bardziej morski niż zielony. Nie bije po oczach, jest stonowany i patrząc na malowanie rzeczywiście można sobie wyobrazić, że miał zlewać się z zieloną od glonów wodą. 

Cena modelu: 94 zł. Niestety musiałem podnieść cenę, model składa się z większej ilości wyciągów barwnych, dałem miejscami druk dwustronny, co niestety znacznie podbiło koszty. 

Z dodatków gotowe na razie są elementy laserowe oraz drukowane 3D tratwy Carleya (to polecam szczególnie ku uwadze, to jeden z najbardziej męczących elementów modelu, tu mamy to gotowe).

Toczone lufy i blaszka będzie wkrótce, nie miałem czasu spiąć to w całość.
[Edit] Lufy są już dostępne, pozostała blaszka.

Gotowy model składa się z 20 arkuszy A4, 22 arkuszy A4 z opisem i rysunkami. Poniżej podgląd zawartości, w rzeczywistości wygląda to ładniej, nie miałem już sił kłócić się z moim aparatem. 

Galeria modelu:









Arkusze z elementami:








Instrukcja:










--

Post zmieniony (23-06-21 13:50)

 
02-06-21 09:32  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fantom Model - brawo ! Całość obejrzę chyba dopiero wieczorkiem, ale widzę że jak zawsze poziom trzymasz !
Pzdr

 
02-06-21 09:54  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
SeWo77   

Piękny, zapytam jednak kiedy 200 ;)

 
02-06-21 10:19  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Co prawda czekam na 200, ale już mnie cieszy, że się ukazała 300. Bardzo piękny i ciekawy model.
Mam nadzieję, że nie będziesz długo odpoczywał po Suffolku i weźmiesz na "pochylnię" też coś z Royal Navy;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-06-21 10:37  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Z podziwem patrzę na każdy kolejny model, który projektujesz.
Nie idziesz na łatwiznę, detalizacja naprawdę robi wrażenie, a całość znakomicie się prezentuje.
Gratuluję wspaniałego efektu.
125 rysunków, 22 strony opisu budowy - jesteś ewenementem na skalę światową:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-06-21 16:19  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kurdelebele!
Śledziłem wytrwale powstawanie tego modelu licząc na jego większą wersję.
Po powtórnym obejrzeniu zdjęć modelu i prezentacji stwierdziłem że zakupię onego w trzysetce. Chociażby po to żeby docenić twoja pracę.
Z klejeniem pewnie poczekam na dwusetkę.
I na emeryturę...

Tak czy siak - kawał pięknej roboty. Gratuluję!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
02-06-21 18:25  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziękuję za dobre przyjęcie mojej pracy.. Muszę pokazać żonie, bo jeszcze trochę, a by mnie wywaliła z domu.

Skala 1:200 powinna być w ciągu miesiąca, czyli gdzieś na koniec czerwca.

--
wydawca przez małe "w"

 
02-06-21 18:29  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fantom, powinieneś jeszcze uderzyć na FB ze swoją firmą. Nadal jest tam sporo ludzi, którzy nawet nie słyszeli o Twoim wydawnictwie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-06-21 18:33  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jest już zapostowana ta nowość, na kartonowych. Warto promować, rzeczy dobre.

 
03-06-21 18:14  Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W Victoriousie z BM jest ponad 24 stron A3 z samymi rysunkami 3D i renderami instrukcji od których mozna dostać totalnego ocząpląsu, tutaj jest przejrzyście i sporo mniej. W sam raz. Bardzo mi się podoba, zwłaszcza że to byłby już trzeci ciężki krążownik typu County w kolekcji.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024