FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 27Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  -> 
11-06-21 14:54  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, no . po prostu dech zapiera ,,linki to żyłka czy drut?, pewnie gdzieś tam napisałeś ,ale post mam na dwa ekrany ,muszę mieć podgląd na 150 % ,ale kiedy ja wymienię te okulary ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-06-21 19:19  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dziękuje Pany,
hehe raczej jak narazie nie byłem homokonkursuszatwardziałus, jakoś nigdy nie znajdowałem chęci i sił, aby gdzieś taszczyć BSy, oczywiście shime będzie dużo łatwiej transportować, zobaczymy jeszcze co i jak.
@marek1, olinowanie robie z nici wędkarskiej do wiązania muchy, 6/0 Ani jakaś szczególnie cienka, ani gruba, choć może bardziej za gruba niż za cienka, niewątpliwą zaletą jest cena za kilka PLNów mam 200yardów, czyli dużo: ] dodatkowo świetnie się klei i w ogóle nie strzępi, jest idealnie gładka. Wszelkie kosmki wystające to kurz z zewnątrz, którego to nie moge zwalczyć mimo sporego wsiłku.

Dzisiejszy update 1 zdjęcia, łódki motorowe. Wszystko bardzo dobrze spasowane, bez najmniejszego kłopotu się poskładało, ZERO problemów z kadłubem. Wnętrze trochę fikcja, ale jako że i tak przykryję namiotem, to za mocno się tym nie stresowałem. Dorobiłem we własnym zakresie polery T z żyłki 0,25, kluzy z drutu 0,2, kotwice drut 0,3 i kabestan żyłka 0,6. Do tego aby w sterówce nie było tak głupio. Postawiłem coś na kształt konsoli z kołem sterowym (fikcja do kwadratu). Stelaż na namiot, lina wokół kadłuba i odbojniki z chusteczki higienicznej przewiązane nicią.
Tyle na dziś.



Post zmieniony (16-06-21 06:53)

 
20-06-21 13:39  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano,

Raczej ostatni wpis w sezonie, następna już będzie galeria, w zasadzie mam już wszystko na pokładzie. Pozostało mi jedynie posprzątać detale, ponaprawiać to co poodpadało: ], lekko pod pudrować tu i ówdzie i finito.

Co do łudecków motorowych, hehe. Brezent rozpinałem z 12mm taśmy teflonowej. Mam mieszane uczucia co do szczęścia, jakie płynie podczas wykonywania. Trochę rekompensuje wynik, bo według mnie wygląda całkiem zgrabnie, może nie ideał, ale zgrabnie. Ale jak tylko wspomnę sobie traumę z klejenia, to hehe, nie wiem czy warto: ]

Żurawiki, troszkę zboostowane, nawet nie widać systemu bloczków, które też zrobiłem,. heheeheh Ale MAM: ], bałem się, że wszystko okaże się zbyt filigranowe i ciężko będzie to sensownie postawić na pokładzie, ale o dziwo po przyklejeniu, dorobieniu olinowania, całość naprawdę sprawia solidne wrażenie.

Tyle, do zobaczenia w galerii, ahhh i muszę kupić akwarium: ]







Post zmieniony (20-06-21 13:45)

 
20-06-21 13:58  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No dobra, to teraz jeszcze opisz proces nakładania tej taśmy, bo efekt jest rewelacyjny, szczególnie to odwzorowanie naciągnięcia brezentu.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-06-21 15:49  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

No nie wiem, czy chce to rozpamiętywać. Nie było to przyjemne.

Ale jak mus to mus. Teflonowa taśma, g... nawinięte na rolkę jest bardzo zwiewne, i delikatne, trzeba dużej ostrożności, aby sobie część rozwinąć i przyciąć na odpowiednią długość. Dodatkowo trzeba pamiętać, że teflon zachowuje się jak plastelina, odkształca i rozciąga po pociągnięciu np pęsetą.
Ja odcinałem sobie tak około 1-2mm dłuższy odcinek niż potrzebowałem, następnie starałem się to delikatnie złapać w centralnym punkcie obu skrajnych żeber namiotu. Następnie lekko naciągając pęsetą, aby właśnie uzyskać taki efekt ponacinanego brezentu, naciągałem taśmę i lekko łapałem niewielką ilością CA. trzeba dużej ostrożności, bo teflon bardzo łatwo łapie CA do wszystkiego, do pęsety i igły z klejem także, a jak już złapie, to nie ma przebacz, nie ma naprawy. Mi nie udało się ani razu, całość trzeba zerwać i zabawę zaczynamy od nowa. Samo zdzieranie przyklejonego brezentu, to osobna bajka, bo trzeba to zrobić z farbą, aż do gołego metalu. Zdzierany teflon ciągnie się jak guma balonowa.
Natomiast jeśli się uda, to wygląda to mniej więcej jak u mnie. Pewnie przy odrobinie wprawy da się uzyskać nawet więcej, ale na obecną chwilę poza moim zasięgiem.

pozdr

 
20-06-21 16:29  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za opis. Robota żmudna, ale efekt pierwsza klasa.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-06-21 18:46  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Piekny okret wychodzi, masz nieprzeciętny talent, szkoda , że slepnę i nie moge robić az takich szczegołów, ale cóż kazdego to dopadnie starośc buhahaha. Pozdrawiam Sławek

 
21-06-21 06:58  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ciemne tło i klimat foty rodem z Gotham City ;)
Mistrzowska robota. Taki model można oglądać godzinami.
Brawo!

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
21-06-21 07:00  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Spychacz, tak dodam jeszcze, że to się lekko samo naprężyło po zastosowaniu washa, tzn mam wrażenie, że po przyklejeniu miałem te worki takie bardziej poodgniatane, tzn bardziej leżały na strukturze, po washu, tak jak by się zbiegły się.

@Sławek, dziękuje, rozumiem, tzn w zasadzie dużo robię z lupą. Szkło 1,8. mimo że wzrok mam raczej tfu tfu dobry i oby tak pozostało, przynajmniej jak najdłużej. Choć najlepsze swoje lata mam chyba już za sobą. : ]
i
@stary, hehe podziękował, choć mroczny klimat, wyszedł niechcący, tzn jasna podstawka i kontrast poleciał w pi....u. Zawsze stosowałem ciemne.

Post zmieniony (21-06-21 07:02)

 
21-06-21 20:49  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Taśma teflonowa... ?!? Jak na to wpadłeś??

Poziom realizmu jaki zaprezentowałeś powala na kolana...

Drepczę w miejscu w oczekiwaniu na galerię :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 27Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024