FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 27Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-07-20 11:40  [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Link do galerii http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=392217&t=392217&page=1

Witam,

Jest to moja pierwsza relacja na "czarnym", choć wcześniej już poskładałem 3 okręty na "białym" (pampersy: ]), dlatego część z was może mnie kojarzyć. Migracja, podyktowana jest jedynie chęcią poszerzenia znajomości, nigdy z nikim nie miałem i nie mam żadnego konfliktu na białym i mam nadzieje, że tak pozostanie, hehe: ]
Kilka słów o mnie, uzależniony sklejacz z już chyba 6-letnim stażem, poszukiwacz wrażeń, lubię eksperymentować i próbować realizować nawet najgłupsze absurdalne pomysły. Ostatnio zaczynam mieć odchył, że dedykowane dodatki to zUo. Choć jestem wielkim fanem drewnianych pokładów, są po prostu piękne.

Prezentowany przeze mnie model Shimakaze rozpocząłem już około 2 lata temu podczas kryzysu, jaki mnie dopadł podczas budowy Nagato, hehe.
Wykonałem wtedy cały kadłub w brudnym, czyli szkielet zamknięty podposzyciem. Obecnie wracam do tego modelu z zamiarem wykonania go w całości. Bardzo się ciesze, że nie pociąłem go wtedy, bo przez ostatnie 2 lata udało mi się na tyle podgonić z różnymi fanaberiami, tak że wydaje mi się, że będzie to na plus.

Budowę rozpoczynam uzbrojony w 1 sztukę modelu (nie będzie łatwo, bo zdążyłem się przyzwyczaić do dobrodziejstw 2 egzemplarzy), laserowy szkielet, ryflowane pokłady i lufki. Zaopatrzony jestem też w dość sporą ilość różnych generycznych dodatków półfabrykatów, jak pokłady, ryfle, drabinki i inne dziwne rzeczy.
Z braku zdjęć referencyjnych dedykowanych Shimakaze, będę mocno wspierał się opracowaniem 3D z wydawnictwa Kagero

Całość prezentuje się tak.


Rzeczony wcześniej kadłub


Tu rozpoczyna się właściwa zabawa: ], Ryfle tnę na blachy z drutem 0,4 imitującym łączenia oraz pokład pokryty matami przykrywam folią wraz z okuciem mosiężnym 0,2mm, na koniec dorabiam krawężnik wysokości około 1mm




i drobny błąd do własnej korekty, wydawca testuje czujność: ]


pozdr

Post zmieniony (30-06-21 07:03)

 
03-07-20 12:46  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hej Karas,

miło Cię tu widzieć.

Oczywiście patrzę i zazdroszczę, na pewno znowu będzie DZIEŁO.
Zapewne arcy. :)

 
03-07-20 21:37  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Malaya wyszła cudownie, więc tutaj też będzie poezja :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
04-07-20 10:18  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witamy okrętowego mistrza na forum "czarnym":-)

Czarne, białe, niebieskie, czy piegowate... niezmienny jest Twój wysoki kunszt modelarski:-) Dlatego cieszę się, że wzbogacisz również to forum - wszak Twoje relacje i gotowe modele są odlotowe:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-07-20 19:44  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zasiędywuję i podpatrywuję

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
10-07-20 17:55  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe dzięki Pany, będziemy się starać, co by nie dać ciała tak na starcie: ]

Przez miniony tydzień udało mi się nakleić jedynie pokład z kilkoma modyfikacjami, o których pisałem już wcześniej. Przyznam, że nie wiedziałem czego się spodziewać po drutowaniu ryfli, ale jestem zadowolony, efekt jest delikatny, ale zauważalny, do tego dojdą jakieś washe i inne maziaje i trochę będzie można więcej podkręcić efekt płyty.
Jak można zauważyć, po tylnym fragmencie pokładu, zdecydowałem się dość znacznie zaingerować w projekt, przerabiając Shime na wersje, która potonęła w niesprzyjających okolicznościach, mam nadzieje, że zapasu koloru mi starczy na te zabawy. OBY: ]

Kolejny etap, to burty i w dalszej kolejności poszycie denne. Wszystko planuje ciąć w paski. Niestety będzie to fikcja, lekko wspierana wowsem, war thunderem i zdjęciami podobnych jednostek.

Tyle mam na obecną chwilę.









 
17-07-20 20:22  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kolejny update.
Burty, a w zasadzie poszycie + kluzy kotwiczne. Przy czym te ostatnie były dość problematyczne z racji swojej pokrętnej konstrukcji. Nie mniej wszystko ładnie do siebie pasowało i nie można tu nic zarzucić projektowi. Miałem lekkie hece z noskiem, który to musiałem wyciąć i dorobić sobie nowy z zapasu, ehhh niefortunne decyzje i lekko kopnięta geometria dała mi się we znaki. Żałuje też, że przykleiłem te platformy pod beczki na rufie, bo mocno to przeszkadza w manewrowanie modelem.
Cięcie poszycia na pasy według własnego widzimisię i bazując lekko na mniejszej jednostce Kagero class.
Powoli zabieram się za poszycie denne, będzie tam kilka skosów i muszę jakoś rozsądnie zaplanować sobie kompensacje obłości, no nic... jedziemy dalej






 
17-07-20 21:19  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wychodzi wspaniale. Co to były za łączenia na pokładzie, które są wykonane z drutu? Na moich modelach w 2D są zaznaczone jako linie przerywane. Teraz dopiero zwróciłem uwagę. O co w tym chodzi?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-07-20 22:20  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mam wrażenie, że to były takie metalowe taśmy na płytach maskujące połączenia. Co prawda nie chciałem, moje "druciane" rozwiązanie jest trochę za delikatne, ale bałem się, że za mocno będą wystawać i przez to przeszkadzać w montowaniu wyposażenia. Ze zdjęcia zdjąłem sobie ilość szeregów, wyszło mi 5 od C do burty, a na takim rysunku mam podział na dziobie. Rufa to moja wyobraź nia



Post zmieniony (17-07-20 22:21)

 
19-07-20 20:10  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Obiecujące początki ;) Bardzo podoba mi się jak pomalowałeś pokład z ryflami.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 27Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024