FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 27Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 
26-05-21 23:04  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Co prawda rzadko się udzielam, ale relację podglądam na bieżąco :)
Bardzo ciekawy wątek, fajnie czasem obejrzeć coś innego, wręcz nowego, bo o ile w pancerce brudzenie jest dość powszechne, tak w samolotach i okrętach temat jeszcze nieco raczkuje.
Całość wygląda coraz bardziej przekonująco i realnie, z modelu na model widać postępy, uszanowanko :P
Cieszą mnie również bardzo ładne zdjęcia oraz regularnie wrzucane aktualizacje.
Czekam na finał i następną relację, co by to nie było xD
Pozdrawiam

--

 
29-05-21 04:09  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Karas, - ja tylko cieszę się twoją pracą, motywujesz mnie, bym ruszył dalej, brawo!

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
06-06-21 17:20  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Cordel, @ Das79pl, dzięki Pany: ]

Co do postępa. Wykańczamy, tzn kończymy. W zasadzie zostały mi jedynie łodzie z żurawiami przed powieszeniem bandery, reszta drobiazgów i dupereli na miejscu. Oczywiście pewnie pojawi się jeszcze kilka drobnych detali, ale z grubsza, po za tymi łodziami. Finito, to pewnie jest jak nie ostatni to przedostatni wpis w tym wątku. heheeh trzeba się mentalnie przyszykować do uczty na Suffolku: ]

Co nowego na pokładzie, Zrobiłem wszystkie kluzy, włącznie z tą dziobową, trochę się jej bałem, bo w wycinance była... troszkę po macoszemu potraktowana. Postawiłem reling na całym kadłubie. takiego cuśka na rufie, którego przeznaczenia nie znam, skrzynka na nodze z doczepioną rurką. 1 trał na prawej burcie. Oraz wcisnąłem tylny maszt, co pozwoliło mi zakończyć olinowanie. No i tyle, albo aż tyle. Biorę się teraz za łodzie motorowe, ETA koniec czerwca. Muszę poszukać tego akwarium. Niestety mój Pan szklarz nie ma już ochoty na takie zabawy.

Tak naprawdę nie mam nic konkretnego do pokazania, więc pokaże kilka randowmowych zdjęć: ]
pozdr







 
06-06-21 17:57  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Podziwiam, zegarmistrzowska precyzja i cierpliwość, wielki szacunek

--
pozdr, Radek

 
10-06-21 22:08  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Karas, Ty to faktycznie chyba jesteś zegarmistrz - poezja! :)
Czy ja dobrze rozumiem, że na macie wyląduje Suffolk? Nie masz czegoś ładniejszego w planach? ;P

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
10-06-21 23:35  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADI   

Ktoś kiedyś nazwał Suffolka pływającą stodołą ale nie pamiętam kto .Takao był by troszkę ładniejszy. Shima kosmiczna pozdro.

 
11-06-21 08:27  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@ADI, hehehe zgadza się, tak było i w sumie nadal jest: ]. Jednakże, tak dobrze mnie się ulepiało Malaya, że zamarzyła mi się powtórka z rozrywki. Na Takao jeszcze przyjdzie czas, kiedyś, kiedyś na pewno. Suffolk faktycznie nie jest jakiś szczególnie urodziwy przez tą stodołę, ale ma też kilka fajnych brył. Wydaje mi się, że będę zadowolony, szczególnie, że projekt jest mocno dopakowany (podobno) hehe no i camo : ]

@Kruszyna, z Suffolkiem jest już postanowione. No chyba, że przytrafi się jakaś katastrofa. Jestem niemal pewny, że nie będę żałował : ]

@Radek, podziękował

Wracając do Shimakaze, obecnie robię ostatnie łodzie motorowe. kadłub ładnie i bezproblemowo się zamknął, trochę czasu poświęciłem na rozkminy, czy robić je z namiotem, czy bez. W giereczkach typu wows i wt, te łodzie nie mają namiotu, jest dużo zdjęć gdzie wydaje się, że tego namiotu nie ma. Moje plany też ukazują łodzie podwieszone bez namiotu. Co by mi w sumie pasowało, mniej pracy, a będzie z tym trochę gimnastyki. Ale poniższe zdjęcia są wieńczące i namiot musi być postawiony.




Post zmieniony (11-06-21 10:58)

 
11-06-21 08:47  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Karas nie mam słów, chciałem coś mądrego napisać ale nic mi do bani nie przychodzi bo nadal zbieram szczękę. Piękna ta Shima :)

 
11-06-21 09:51  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Jestem pewien, że jak już będą konkursy to Twój model będzie zgarniał główne nagrody, czego Ci życzę, bo jest na prawdę mistrzowsko wykonany.
Swoją drogą wydawca mógł by wydać jeszcze raz model tego okrętu właśnie w konfiguracji jak u Ciebie, czyli z przed jego zatopienia. Wiem, że wcześniej były wątpliwości, czy przy dozbrajaniu w artylerię p-lot nie zdjęto z nadbudówki rufowej wieży, ale po odnalezieniu wraku, wiadomo już na 100%, że tak nie było.
Jeszcze raz gratuluje pięknego modelu i mistrzowskiego wykonania.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
11-06-21 13:51  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

@Karas, to była taka moja mała prowokacja :P
Czekam na galerię końcową i na nowy model!

PS.
Łodzie motorowe rób z namiotem ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 27Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024