FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-06-21 10:54  [G] Flak 18 Answer 8/14 skala 1:25
KarP 

Na Forum:
Galerie - 42
 

Witam serdecznie!
Przedstawiam słynną acht coma acht wyd.Answer.
Model bardzo przyjemny do sklejania pomimo dużej ilości drobnicy, polecam





Pozdrawiam!

--
https://www.facebook.com/Pojazdy-Kartonowe-1028357863888157/

 
09-06-21 12:32  Odp: [G] Flak 18 Answer 8/14 skala 1:25
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Temat bardzo ciekawy , model zapewne pracochłonny. Mam jedynie zastrzeżenia do grafiki modelu , wydaje się zbyt ,,zabawkowa''.
Mimo wszystko gratuluję wykonania .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
09-06-21 15:46  Odp: [G] Flak 18 Answer 8/14 skala 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Fajne wykonanie, gratulacje, ilość detali faktycznie spora. Sam się do tego modelu przymierzam więc przyjemnie zobaczyć komletnego.
Co do malowania to efekt mocno potęguje brak jakichkolwiek śladów eksploatacji w oryginalnej wycinance, za to sam układ plam wydaje się względnie poprawny: czyjś plastik i foto historyczne
W wydruku brakuje jakiegoś białego napisu na osłonie i ciemnych pasków na lufie.

Chętnie porównałbym ten model z wydaniem z GPMu ale niestety tamten jest tylko na niewyraźnych surówkach i poza tym znalazłem w sieci jedynie dwie relacje (jedna nie dokończona) ale obydwie to wersje malowane a mnie interesuje jednak standard...

Post zmieniony (09-06-21 16:09)

 
09-06-21 21:19  Odp: [G] Flak 18 Answer 8/14 skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten ciekawy model. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-06-21 22:38  Odp: [G] Flak 18 Answer 8/14 skala 1:25
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

danielw - model Flak-a 18 z GPM to zupełnie inna liga . Detalizacja na znacznie wyższym poziomie , grafika również prezentuje
się znacznie atrakcyjniej , malowanie posiada ślady eksploatacji .Jest również zapas koloru. Autorem jest pan Paweł Jaszczak . Mam przyjemność kleić Pak-a 43/41 tego projektanta i wszystko pasuje idealnie , więc śmiem twierdzić że i w tym przypadku będzie tak samo .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
11-06-21 00:59  Odp: [G] Flak 18 Answer 8/14 skala 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

PABLOS - dzięki za odpowiedź. To świetna wiadomość i w takim razie trafia na listę zakupową. Ponieważ jednak to wydanie posiadam i wygląda całkiem zachęcająco to chyba jednak i tak się skuszę na klejenie "w międzyczasie" gdy znajdę wolną chwilę. Tym bardziej, że jeszcze niczego nie kleiłem z Answer ani dawniej (bo nie istniał), ani obecnie, a opinie o ich modelach są chwilami bardzo nieciekawe, a modeli kilka posiadam. Ten model opinie ma raczej pozytywne, więc może się do nich nie zniechęcę.

 
11-06-21 08:57  Odp: [G] Flak 18 Answer 8/14 skala 1:25
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

danielw - wracając jeszcze do tematu Flak-a z GPM to polecam zdecydowanie zakup elementów wycinanych laserowo ,wycinanie tylu drobnych
elementów może nieco znużyć .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
11-06-21 10:05  Odp: [G] Flak 18 Answer 8/14 skala 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

KarP, fajna robota, a model wymagający. Też go zbudowałem kilka lat temu.

Co do porównania z modelem GPM-u to powiedziałbym że są na zbliżonym poziomie. Artyleria Pana Jaszczaka to dość wysoka liga zarówno co do odwzorowania oryginału jak i sklejalności, ale ten answerowski jest na podobnym poziomie zdetalizowania, jednego miałem w łapach, a drugiego kleiłem. Między tymi dwoma a starym flakiem 36 z military model to jest owszem przepaść. Do GPM-owego trzeba nieco dopłacić, tak jak pisze PABLOS warto się uzbroić w lasery, ale jest dużo lepsza grafika i wózki transportowe.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024