FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-03-15 03:57  [R] Tirpitz [GPM 280]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Witam ponownie,

Jak kiedys wspomnialem - jest tyle swietnych modeli do sklejenia - wiec pora zabrac sie za nastepny... Na tapete idzie Tirpitz z wydawnictwa GPM.
Jak widac - do modelu oprocz wycinanki nabylem:
- laserowo wycinane wregi [GPM]
- kartonowe relingi przeznaczone do Tirpitza [GPM] - nie ma ich obecnie w ofercie - nabylem zestaw wieki temu...
- metalowe lufy (lufy sa od modelu Bismarcka z wydawnictwa Halinski z dodatkowym kompletem luf do dzialek 20 mm - Tirpitz mial ich troszke wiecej ;) ) - powinny pasowac.



Zabieram sie do skladania szkieletu...

--

 
02-03-15 06:42  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam !,gratuluję pięknej kolekcji okrętów,jestem też ciekawy jak ten okręt wygląda w malowaniu ochronnym ,z tego okresu,więc cieszę się z tego faktu ,że zaistniała relacja z budowy.Życzę powodzenia i pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-03-15 11:42)

 
02-03-15 07:39  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Prężnie działająca stocznia z kolegi.
Powodzenia.

 
02-03-15 15:43  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Będę śledził relację bo okręt ze względu na malowanie bardzo mi się podoba. Życzę powodzenia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-03-15 17:08  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No fajnie. Miałem ochotę zobaczyć jak wygląda w kamo. Dobrze że się za niego bierzesz, będzie ukończony :-)
pzdr

Post zmieniony (02-03-15 18:31)

 
03-03-15 16:29  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Masz we mnie wiernego kibica. Zapowiada się kolejny pięknie sklejony pancernik.

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
03-03-15 18:37  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Widzę Rafał, że masz skłonności do modeli trudnych pod względem sklejalności, nic tylko podziwiać walkę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-03-15 05:09  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Stocznia ruszyla. Wregi wyciagniete z laserow...



W miedzyczasie musialem zrobic cos do transportu Stefka... Jezdzenie z modelami to prawdziwy klopot - aby sie nic nie urwalo/zniszczylo....




Zastanawiam sie jedynie w jaki sposob umiescic mocowanie kadluba we wregach - aby mozna go bylo przykrecic/przymocowac na stale do podstawki - wtedy chyba prosciej z transportem - bo model nie przemieszcza sie w gablocie. Cos w tym stylu:



Z drugiej strony - jakie duze musza byc powierzchnie podstawki/mocowania - aby nie obciazac nadmiernie szkieletu/ kadluba? Czy to w ogole ma sens? Bo moze na klasycznej podstawce prosciej/bezpieczniej? Jakies sugestie?

Adam - czy ja wiem? Chyba naturalne jest podnoszenie sobie poprzeczki... Wtedy mozna odkryc cos nowego... Najgorszym modelem do sklejania na jaki sie natknalem do tej pory byl USS Indianapolis z Modelika - zaden inny sie do niego nie zblizyl (malo co pasowalo jak nalezy - kuuuupa retuszu, kadlub byl robiony 2 razy - drugi raz na podstawie skanow na plujce - reszta z wycinanki, itp). Na liscie do udoskonalenia jest u mnie technika retuszu - zwlaszcza dobieranie kolorow i pozniej robienie bulajow... Ale nie wszystko na raz...

--

 
04-03-15 08:46  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Podpowiem w sprawie retuszu. Kluczowym jest mieszanie/dobieranie kolorów w świetle dziennym (rozproszonym, bez kontrastów).
Do retuszu krawędzi najlepiej nadają się farby akrylowe (ja używam Vallejo), schną szybko i do tego Vallejo ma dobry aplikator pozwalający na pobranie niewielkiej ilości. Jeżeli nie uda się dobrać gotowych barw, mieszaj je w osobnych pojemniczkach.
Uwaga, przed porównaniem kolorów należy poczekać aż farba wychynie, ponieważ ma inną barwę niż "mokra".
Życzę Ci powodzenia w budowie tego giganta.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-03-15 14:53  Odp: [R] Tirpitz [GPM 280]
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to jak go skleisz, to będziesz chyba pierwszy:) Co retuszu Art, powiedział wszystko, ja tylko dodam, że używam opakowań po tabletkach. A Indianapolis właśnie czeka super sklejony na konkurs w Olsztynie i nie tylko.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024