FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-06-21 19:43  [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:25
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Długo mnie tu nie było więc coś trzeba pokazać.
Prezentuję model Panzer3 który to niedawno skończyłem sklejać. Jakość mojej pracy oceńcie sami. Części spasowane bardzo dobrze. Natomiast strona merytoryczna i opracowanie pozostawia wiele do życzenia. Zewnętrznym wyglądem za bardzo się nie zajmowałem bo ciężko w internetach wyczaić która wersja jest która, więc jest tak jak jest. Wydaje mi się że jest dobrze. Wnętrze natomiast jest słabe. Źle zaprojektowane przeniesienie napędu ze skrzyni biegów na koła. Na szczęście wystarczyło poprzestawiać części. Coś pozmieniałem na stanowiskach kierowcy i radiooperatora. W przedziale silnika zmieniłem chłodnicę i dorobiłem zbiornik paliwa. Patrząc na rok wydania to może być. Wnętrze wieży.. A raczej, w większości, jego brak. To co jest to nijak się ma do rzeczywistości. Musiałem robić wszystko od zera na podstawie tego co mi się udało wypatrzeć w internecie i jakoś pomierzyć. Z wycinanki wykorzystałem tylko zamek działa. Jarzmo armaty trzeba było przerobić. Szału nie ma, ale przynajmniej zaznaczone jest to co tam powinno być. Karabiny maszynowe to modele laserowo wycinane kupione w wydawnictwie Wektor. Model bardzo ciekawy i pewnie bez tego wnętrza lepiej było by dla niego. Na szczęście udało się dobrnąć do końca i jestem z tego zadowolony.
Pozdrawiam.



--

Post zmieniony (05-06-21 09:15)

 
03-06-21 22:07  Odp: [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:24
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-06-21 09:52  Odp: [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:24
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Super wykonanie, bardzo dokładne i staranne, gratuluję. Czym malowałeś gąsiennice ?

--
pozdr, Radek

 
04-06-21 10:05  Odp: [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:24
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Prezentuje się wspaniale. Gratuluję!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
04-06-21 10:24  Odp: [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:24
Lukee 

 

Śliczny :-)

 
04-06-21 14:59  Odp: [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:24
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Gratulacje, pięknie wykonany model.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-06-21 15:15  Odp: [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:24
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Mi też się podoba, czysto i dokładnie, gratulacje!

 
04-06-21 15:45  Odp: [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:24
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Troszkę mankamentów w opracowaniu jest, ale wykonanie na najwyższym poziomie.
Moje gratulacje😃👍

 
05-06-21 09:19  Odp: [G] Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM 1:25
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Dzięki za uznanie.
Pomyliłem skalę ale już poprawiłem. Model jest w skali 1:25.
Gąsienice malowałem ręcznie, pędzlem. Farby to Humbrol i pastele. Najpierw główny kolor, następnie srebrna pastela żeby zrobić "przeszlifowania". Na to wszystko mocno rozcieńczony Humbrol żeby zrobić nalot pyłu i zabrudzenie piachem. Tak zwany "łoś" (wash).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024