FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
02-06-21 09:24  [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że udało mi się sfinalizować budowę i druk kolejnego modelu: HMS Suffolk, na razie w skali 1:300. 



Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z efektu. Na początku gdy wybierałem ten okręt, spodobał mi się kamuflaż (i historia też), ale nie byłem świadomy, ile pracy będzie kosztowało odtworzenie tych wszystkich plam. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się dociągnąć projekt do końca.

Model jest bardzo rozbudowany, chyba nawet bardziej niż poprzedni HMS Malaya. W Malaya numeracja skończyła mi się na 600, i wtedy już myślałem, że jest to max, który jestem w stanie rozsądnie ogarnąć. Tu , przy podobnym stylu rozkładania elementów, doszedłem do 670. Objętościowo model także jest bardzie obszerny niż Malaya, elementy mieszczą się na tylu samo arkuszach (20 A4) , ale opis wydłużył się do 22 stron. W Malaya miałem około 100 rysunków, tu jest 125. Na to głównie poszły te dodatkowe strony.

Druk wyszedł bardzo dobrze. Z tym także jest stres do samego końca, nie wiadomo co drukarnia zafunduje. Ale to jest chyba mój najlepiej wydrukowany model jak do tej pory. Na pewno najlepiej wydrukowana jest okładka, przedtem eksperymentowałem różne rozwiązania, które nie zawsze się sprawdzały. 

Jasnozielony wyszedł w druku taki, jak sobie to wyobrażałem, czyli jasny, bardziej morski niż zielony. Nie bije po oczach, jest stonowany i patrząc na malowanie rzeczywiście można sobie wyobrazić, że miał zlewać się z zieloną od glonów wodą. 

Cena modelu: 94 zł. Niestety musiałem podnieść cenę, model składa się z większej ilości wyciągów barwnych, dałem miejscami druk dwustronny, co niestety znacznie podbiło koszty. 

Z dodatków gotowe na razie są elementy laserowe oraz drukowane 3D tratwy Carleya (to polecam szczególnie ku uwadze, to jeden z najbardziej męczących elementów modelu, tu mamy to gotowe).

Toczone lufy i blaszka będzie wkrótce, nie miałem czasu spiąć to w całość.
[Edit] Lufy są już dostępne, pozostała blaszka.

Gotowy model składa się z 20 arkuszy A4, 22 arkuszy A4 z opisem i rysunkami. Poniżej podgląd zawartości, w rzeczywistości wygląda to ładniej, nie miałem już sił kłócić się z moim aparatem. 

Galeria modelu:









Arkusze z elementami:








Instrukcja:










--

Post zmieniony (23-06-21 13:50)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
Fantom Model 11917 02-06-21 09:24
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
dokker 165 02-06-21 09:32
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
SeWo77 122 02-06-21 09:54
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
Najger 144 02-06-21 10:19
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
StuGu 238 02-06-21 10:37
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
piotter 127 02-06-21 16:19
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
Fantom Model 131 02-06-21 18:25
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
Spychacz 227 02-06-21 18:29
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
Karas 198 02-06-21 18:33
 Odp: [N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model  nowe
Sven 183 03-06-21 18:14

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024