FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-05-21 16:53  [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołem.

Dostałem właśnie informację o przenoszeniu serwera na lepszą super nową platformę. Operacja będzie przeprowadzona wieczorem 8 czerwca i potrwa kilka godzin. Wszystko byłoby ok, ale... nie wiem czy to przetrwamy. Jeśli wyłączą mi stare PHP, które miałem zapewnione wcześniej, to może się okazać, że na nowszym oprogramowaniu forum przestanie działać.

To będzie oznaczać chyba

- koniec.

:|

Przykro mi przekazywać takie informacje, ale nie mógłbym tego nie zrobić - macie pełne prawo wiedzieć jak sprawy stoją. A może to tylko groźnie wygląda i niepotrzebnie się martwię? Zobaczymy.

pozdr,
k.

 
31-05-21 17:44  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Konradusie, jest wśród nas kilku programistów którzy chętnie pomogliby zmodernizować forum, tak żeby działało na nowszym PHPie i MySQL. Nie mówię o przenoszeniu na nowy silnik PHPBB ale pomocy w modernizacji kodu w problematycznych miejscach. PHP jest dość przyjazny jeżeli chodzi o kompatybilność wsteczną, nie powinno to być aż takie trudne. Gdyby był problem bardzo chętnie pomogę. Szkoda byłoby stracić coś tak wyjątkowego...

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
31-05-21 19:29  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Popieram El Comandante, ale czasami jest tak ze ogromu pracy nie widać dopóki się nie zajrzy w szczegóły. Nie wiem z czym się wiąże takie przepisanie scryptów ale jeżeli wymagałoby to opłacenia jakiegoś programisty to bez zastanowienia jestem w stanie jednorazowo dołożyć 50zł na taką akcję.

Patronite? bez zawahania - wymagałoby to tylko od Ciebie Konradusie nadzór nad tym człowiekiem. Proponuję to też rozważyć niezależnie od tego czy nowy serwer udostępni stary PHP czy nie. Może jakiś serwis troche a'la CMS?

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
31-05-21 19:45  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

El Comandante napisał:

> .........Gdyby był problem bardzo chętnie
> pomogę.
>

Dzięki. Sprawa wygląda tak - teraz to chodzi na 5.2 wcześniej na 4.x - pamiętam, że przejście ileś tam lat temu nie było proste, ale ja wtedy miałem więcej (czyt. dużo) czasu i sam robiłem trochę przeróbek w kodzie. Rozbudowałem też potem trochę strukturę bazy i dołożyłem kilka funkcji i kontrolek czego nie zapewniał oryginalny silnik, który, niech pomyślę... ma już prawie 20 lat ;> Te modyfikacje są widoczne w profilach, filtrach, licznikach, w projekcie MM i w paru innych miejscach.., w oryginale nie było nawet podziału wątków na strony. Kiedyś bym w ogóle nie wyskakiwał z taką informacją tylko rzucił wszystko (robotę, dom itp) i zajął się problemem - przerzucił silnik w inne miejsce zmienił php i przetestował zamiast pisać hiobowe infa. Ale teraz mnie na to nie stać, nie mam na to czasu. A o zmianach dowiedziałem się od providera dziś, w przeddzień swojego wyjazdu na tydzień - wracam w niedzielę i nawet nie wiem czy znajdę chwilę do wtorku by zrobić choć taki test. Tak to wygląda.

Baza jest, kod jest, i jeśli ktoś będzie chciał się tym zająć - to super. W razie czego gdyby we wtorek nie było gdzie pisać - kontakt przez Grześka, wiadomo którego :>

pozdr,
k.

 
31-05-21 20:37  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
Wojciech Cięciwa   

Ja też się piszę na pomoc.
Z drugiej strony mam WIELKĄ prośbę zrób pełny backup forum przed podmianą PHP ....
Zawsze będzie można gdzieś poszukać hostingu z odpowiednim oprogramowaniem.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
31-05-21 21:29  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Zupełnie się na tych rzeczach nie znam więc się rozumie samo przez się, że mogę co najwyżej informatycznym czarodziejom po czipsy, fajki i piwo latać.
Na razie powiem tylko że jak będzie potrzebna składka to będę dokładał swoje do puli.
Trzymam kciuki żeby się udało.

Ale jakby co, to promocje w marketach mam obczajone. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
31-05-21 23:19  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie znam się na informatyce, ale znam się na liczeniu pieniędzy. Jak będzie potrzeba, poproszę o numer konta. Bo nie wyobrażam sobie modelarstwa bez tego forum. Kasę na utrzymanie strony z chęcią przeleję.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
31-05-21 23:26  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Również jestem gotów swoją cegiełkę finansową dołożyć. Więcej nie pomogę, bo na informatyce się nie znam :(

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
31-05-21 23:37  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
shigure   

Chętnie dorzucę cegiełkę.

 
01-06-21 00:19  Odp: [forum] 8 VI - chwila prawdy i być może koniec Forum.
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Jestem "starym" użytkownikiem naszego Forum. Bardzo zmartwiła mnie ta informacja.
Może nie będzie tak źle. Trzymam kciuki i życzę wszystkiego najlepszego.
Pamiętacie jaka burza w IT była przed przejściem do roku 2000 ? I nie było tak źle.
Ale archiwizację warto zrobić. Zawsze może to stanowić bazę wyjściową na jakimś serwerze wirtualnym.

Pozdrawiam, Zdzisław

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024