FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
26-04-21 20:22  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Z tym zalewaniem wikolem... wikol jest rozcieńczony do konsystencji hm... czego? Potem brudzimy :) Dzięki za rady.

 
27-04-21 11:08  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

To trzeba wyczuć, bo ja do tego roztworu wikolu dodaje tez odrobine farby plakatowej by nadać barwę (po wyschnięciu pozwala to ocenić efekt naszej pracy). Generalnie im rzadziej tym lepiej ale wtedy trzeba nałożyć wiecej warstw.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
27-04-21 12:36  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

"Wikolowania" nauczyłem się od QNia i od zawsze rozcieńczam wikol z wodą w stosunku 1:1, ale u mnie ogniwa były zazwyczaj dość drobne.
U Ciebie Rzeźniku w niektórych miejscach wydaje mi się, że roztwór był nieco zbyt gęsty, ale to subiektywne odczucie gościa od "małej" pancerki:-)

Co do rdzy nawet jest ok, aczkolwiek widać, jakby brudzenie było robione głównie wzdłuż gąsienic. Ciężko stwierdzić, czy wygląda idealnie, jest dobrze. Rdzę czy inne ślady eksploatacji to jednak sprawa skomplikowana i zależna także od widzimisię wykonującego:-)

Rób, bo dobrze się ogląda:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-05-21 13:36  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Generalnie gąski bardzo mi się podobają i gdybym ja tak umiał brudzić byłbym zadowolony. Dopiero uwagi Stuga zwróciły uwagę, że wikol w niektórych gasienicach był albo trochę za gęsty albo troszkę za dużo go się nalało. W zależności od ułożenia na kołach "problem" może być niezauważalny.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
02-05-21 13:54  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak czołg jeździł, to na gąsienicach nie było rdzy.

Kontakt z podłożem, a już w szczególności piaszczystym, powodował, że gąski się wycierały.

Jak już, to raczej bym potraktował to jako brud.

Co dalej z tym zrobić. Ja bym wziął wodę, plakatówki lub akwarelki w kolorze czarnym, + jakieś brązy.
Zrobiłbym trochę brudnej wody i takim specyfikem pomalował od zewnątrz gąski. Jak wyschną - będzie w zakamarkach brud.


Taki brudny "łosz" na pewno by tym gąskom nie zaszkodził, połączyłby się z tą niby rdzą i mógłby wyjść całkiem fajny efekt końcowy.

Jak chcesz zrobić efekt mokrego błota, to wystarczy na taki łoszyk dać trochę lakieru błyszczacego.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-05-21 13:46  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Macie rację co do wikolu - momentami był za gesty.

@QN: wash na pigmentach - to zbyt wysoki poziom dla mnie. Przeprowadziłem próbę i nie podejmę się tego bo tylko był zaciemnię gąski i tyle. Dzięki za sugestię. Następnym razem spróbuję Twój sposób.

=====================================================================================================
Dzień dobry,

Przygotowałem gąski pod montaż. Zostały przybrudzone ziemią:



Po pierwszej przymiarce okazało się, że są trochę za krótkie, no to trzeba coś na to zaradzić :)


I siup na koła:




przepraszam za jakość, ale nie zauważyłem że mam brudny obiektyw.

No i zamontowałem błotniki:


i teraz pytanie ba błotnikach i bokach kadłuba można czasem zobaczyć liczne uchwyty na dodatkowy szpej:


Czy w pojazdach wojennym występowały takie? Była jakaś określona ich ilość i lokalizacja czy spawali to jakoś przypadkowo?

Pozdrawiam

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
28-05-21 13:55  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehe na tej fotce, czytam "CYBORGOW" :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
28-05-21 19:06  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Wojciech Cięciwa   

A 'dołożenie' jednego/dwu ogniw nie wchodziło w rachubę ?
Troszkę nienaturalnie wygląda tak napięta gąsienica.





Co do uchwytów na szprzęt dodatkowy, to chyba nie było jednolitego wzoru, spawani uchwyty 'z ręki' wiec różnicy mogły być, a w warsztatach polowych to już zupełnie się nie przejmowano niczym.
--

Post zmieniony (28-05-21 19:08)

 
30-05-21 11:51  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

To naciągnięcie gąski było skuteczne aby ją spiąć ale chyba dla lepszego efektu jednak lepiej dołożyć z jedno ogniwko.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-05-21 15:59  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Gąsienice rzeczywiście mocno naciągnięte. Dodanie ogniw może jednak nie poprawić sytuacji - są ich dwa rodzaje. Trzeba by więc dodać dwa a to może być za dużo i gąsienice będą za bardzo wisieć. Może spróbować wymienić szpilki gąsienic na cieńsze? Pytanie, czy da się to zrobić bez zniszczenia waloryzacji gąsienic. Jeżeli się nie da, to jedyne co pozostaje to pokombinować z położeniem koła napinającego. Albo zostawić tak jak jest.

Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024