FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
25-05-21 23:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Test zamienników alkoholu izopropylowego: https://www.youtube.com/watch?v=tnGasVwkgMk&t=144s
Może ci się przyda.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
26-05-21 00:03  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

ADAM 12 to żadne rocket science, jak widzę co robisz przy New Mexico to druk 3D tym bardziej byś spokojnie ogarnął :)

 
26-05-21 00:04  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Tak Arek widziałem ten materiał, problemem jest tylko dostępność na naszym rynku Simple Green a ten środek najlepiej zastępuje IPA.

 
26-05-21 07:04  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Co prawda sam nie jestem fanem stosowania skrótów bo moim celem jest ulepianie a nie ulepienie. Ale jak już pisałem, nie powinno być żadnego żalu. CO kogo to obchodzi jak, co i z czego robisz. Jednakże, musisz pilnować się. hehehe tzn aby model był na spójnym jednolitym poziomie, np obecnie wyrzutnia ma nawet jakieś nity, a obok golasy. Nie mniej, całość wygląda bardzo konkretnie, kawał bardzo solidnej roboty.

 
26-05-21 07:59  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
SeWo77   

W jakim programie projektujesz? Super to wygląda.

 
26-05-21 08:00  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Karas zgodzę się z tym różnym poziomem ale ten model to jeden wielki eksperyment :) Trochę jak mój pierwszy model 3D, który powstawał na przełomie kilku lat i w jednym modelu widać jak zmieniała się moja wiedza i umiejętności na temat modelowania 3D. To samo tutaj.

 
26-05-21 08:03  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

SeWo77 w Modo 14, na tym samym od lat pracuję w gamedevie więc to moje naturalne narzędzie. Natomiast w pracy mam kilku kolegów, którzy z powodzeniem pracują w darmowym Blenderze i muszę powiedzieć, że nie ustępuje on już niczym programom płatnym.

 
26-05-21 08:30  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadza się, Blender jest OP w stosunku cena/jakość: ], hehe, szczególnie w jakichś drobnych przedsięwzięciach. Ja jakoś nigdy nie potrafiłem się przełamać do tego interfejsu, a przez lata bawiłem się i pracowałem z maxem. hehe to już rozumiem skąd u Ciebie taki clayowy avatar; ]. Przyznaje, że odkąd przesiadłem się na dłubaninę manualną, nawet nie dotknąłem żadnego softu 3d.

Ty fajnie łączysz obie dziedziny. Najważniejsze aby był fun: ]

 
26-05-21 22:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Karas, interfejs Blendera bardzo się zmienił na przestrzeni tych kilkunastu lat i obecnie w bardzo małym stopniu przypomina to co społeczność dostała w 2003 gdy pojawiła się pierwsza wersja open source.

 
27-05-21 10:18  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Opowiedz jak to montujesz, na przykładzie aparatów torpedowych. Czy drukujesz oddzielnie poszczególne elementy, a następnie składasz, czy też naciskasz jeden mały przycisk ;) i po godzince masz na glanc całość?
Dla mnie robota przednia, mimo, że nieco poza kartonem.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024