FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 46Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
23-04-21 15:56  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
Sven właśnie z racji tego, że ten pancerz nie odstawał, ostatecznie planowałem go w formie naklejanej nie dodawać.
Jeśli jednak bardzo będziecie chcieli, to go dodam...
Samą kreskę z dna pewnie usunę.
Odnośnie przeciętego bulaja- swego czasu poprawiałem kamuflaż i układ bulajów w tych okolicach, teraz już powinno być git:



Jeśli chodzi o kamuflaż, to bardziej "w stylu" był Muzio Attendolo- również nosił "Klaudiusza" :) Z tego co mi wiadomo, Raimondo miał kamuflaż standardowy. Różnice są niewielkie- prawdopodobnie zmienia się tylko odcień ciemnoszarego (powinien być jaśniejszy i bardziej wpadać w niebieski) oraz kształty plam- z geometrycznego na bardziej "szarpane" :)
Tak czy siak, Trento po wydaniu powinien mieć kolory podobne do Raimonda, który bardzo ładnie Ci wychodzi :)

Karas no właśnie, starałem się z kadłubem obchodzić delikatnie, a i tak miejscami wygląda, jakby już raz poszedł na dno xD
Wspomniany 'buckling' brzmi ciekawie, choć może być trudny w odtworzeniu, ale chętnie zobaczę próby :)
Dziękuję za wsparcie.

Tymczasem skończony, ale goły kadłub. Dziś burta lewa :)







Pozdrawiam :)

--

 
23-04-21 18:32  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Pięknie to wychodzi. U mnie całość burt Raimonda w komplecie: jako przerywnik w mega-hurtowniach Victoriousa i ostatnich Tico, sama przyjemność w takich zgrabnych, pięknych i dość małych modelach (jak dla mnie to mikrus)



--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-04-21 10:57  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Cordel, no to najłatwiejsze za Tobą: ] hehehehehehe

 
15-05-21 10:41  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
tak wygląda kadłub z drugiej strony :)







Karas w pełni się zgadzam xD Trento miał kadłub o dość prostych kształtach, więc jakoś poszło.

Obecnie dłubię przy pierwszym poziomie nadbudówki, tu też jest jeszcze spoko :P Renderek dość już nieaktualny, ale będzie to wyglądało mniej więcej tak ;)



Zastanawiam się jeszcze nad kształtem jednego z tych stelaży pod łodzie, na niektórych zdjęciach widać, że wyglądało to trochę inaczej. Ale o tym następnym razem :)

Dziękuję i pozdrawiam

--

 
17-05-21 07:50  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pięknie to się prezentuje: ], dobrze widzę, że masz już tam krawężnik? tzn burtę delikatnie ponad pokład?
No i czekam na pierwsze chatki: ]

pozdrawiam i wytrwałości.

Post zmieniony (17-05-21 07:50)

 
17-05-21 11:51  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Prześliczny ten kadłub :-)
Pzdr

 
21-05-21 10:14  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
dzięki za pozytywny odbiór :)
Karas tak, burta wystaje już nad pokład na całej długości kadłuba. W okolicach dziobu, ze względu na krzywizny burt, trzeba było dokleić osobne paski o szerokości około milimetra. Wyglądały trochę groźnie, ale da się to wyciąć. Przyklejanie jest już całkowicie bezstresowe ^^
Tu jeszcze jedna fotka dziobu. Jak widać, zrobiłem niechcący odejście od reguły i maźnąłem trochę czerwonym xD



A tutaj już odnośnie stelażu. Na razie, na modelu 3D wygląda to mniej więcej tak. Rysowane główne na podstawie planów.



A tak to wygląda na zdjęciach. Kolejność mniej więcej chronologiczna, więc zaczynamy od wczesnych lat istnienia Trento :P
Główne pytanie brzmi- czy te stelaże przetrwały w tej samej formie do roku 1942?

Pierwsza fotka, na której ładnie widać o czym mowa. Interesujący stelaż zaznaczony czerwonym okręgiem. Warto zwrócić uwage na inne podpory łodzi, zaznaczone na niebiesko. Jak widać, włoskim projektantom nie brakowało "polotu i finezji" :P

[

Kolejna, z podobnych lat.



Tutaj już bardziej interesujący mnie okres, około '40 roku (okręt po modernizacjach, mamy już właściwe kapy? na kominie) Zaryzykuje stwierdzenie, że konstrukcja pod łodzie przetrwała w podobnej formie.

[/url



Tutaj już okręt w kamuflażu. Zdjęcia są jakie są, coś tam widać, ale ciężko jednoznacznie stwierdzić jak to wygląda.





Tutaj jeszcze bliżniak, bardziej jako ciekawostka. Stelaż wygląda inaczej, ale najprawdopodobniej był dedykowany pod inną łódź. Na mniejszym zdjęciu widać, że ten kuter stał w innym miejscu.



Tutaj Bolzano. "Łódka" właściwa, podpory już zupełnie inne.



Podsumowując :)

Na podstawie tych kilku zdjęć można by ten stelaż całkiem nieźle odtworzyć. Jego konstrukcja wydaje mi się bardzo ciekawa. Jest spora szansa, że przetrwał on w niezmienionej formie do 1942 roku. Coraz bardziej kusi mnie, by spróbować :P A co Wy o tym myślicie?

Pozdrawiam

--

 
22-05-21 16:21  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zrobiłbym ażurową konstrukcję jak na pierwszych 2 zdjęciach, takie koziołki z drutu

 
22-05-21 21:45  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

A ja zostałbym przy płaskich elementach, potencjalnie nadających się pod laser albo na blachę.

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
27-05-21 10:34  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Karas, Sprudin dziękuję za pomocne opinie :)
Przebazgrałem kilka dni temu ten stelaż, mam nadzieję, że poprawnie zinterpretowałem zdjęcia :P
Pewnych różnic jestem świadomy, wzajemne ułożenie kilku elementów delikatnie wpłynęło na ostateczny wygląd.
Szerokość ścianek to głównie 0,4 mm, więc będzie średnio z wycinaniem ręcznym. Też najbardziej bym to widział właśnie jako fototrawkę :)



A z tym się zmagałem w ostatnim czasie :) Jeszcze trochę eksperymentuję z tym kolorowaniem xD



Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 46Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024