FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20 
27-09-22 18:32  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model rewelacyjny i wykonany jeszcze lepiej niż poprzednik co nie było łatwe. Świetne uszczegółowienie i uzupełnienia/poprawki to chyba jedyne czego brakowało poprzedniemu Tigerowi. Widać zmianę podejścia do wykonywania modelu i ona podniosła tę wysoko zawieszoną poprzeczkę jeszcze sporo wyżej.
Największe wrażenie zrobiło na mnie sztukowanie niepoprawnych plam koloru, do czego przymierzam się od dawna i w dalszym ciągu nie spróbowałem.
Przy całym szacunku dla Kolegów wykonujących modele malowane, bez sztywnego trzymania się wycinanki czy nawet kartonu, często z zastosowaniem dodatkowych elementów żywicznych/blaszek etc. ja jednak preferuję taki standard. Mimo, że efekt końcowy "czystej" wycinanki nie pozwala na taką wierność jak malowany i brudzony, to jednak przy rewelacyjnym wykonaniu (takim jak np. Piotra) wzbudza nie mniejsze zachwyty.
W standardzie jedynie nieliczni na forum mogą podjąć z Tobą "walkę" na jakość wykonania. Gratulacje!
Dodatkowo także jakość relacji oraz tempo prac zachwycają w podobnym stopniu. Tym bardziej, że taka relacja uczy i bawi oraz stanowi świetny materiał dla każdego kto weźmie ten model na warsztat.
Czekam na kolejny temat.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
27-09-22 19:57  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Chylę czoła przed tak pięknym, czystym i starannie wykonanym modelem w standardzie.

--
http://messer.cba.pl

 
28-09-22 12:37  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję raz jeszcze Panowie. Jest mi ogromnie miło że się podoba.

Wziąłem Tygrysa już ostatni raz na matę i podjąłem próbę rozklejenia hamulca celem powiększenia otworu wylotowego. Operacja się udała :-) Lekko zwilżonym wodą pędzelkiem przeleciałem po spoinie ostatniej sklejki kilka razy aż klej puścił. Na szczęście nie użyłem wcześniej kleju CA tylko BCG więc obeszło się bez problemów. Sztanca 6mm, retusz, klejenie z powrotem i gotowe. Otwór wylotowy ma teraz dokładnie 4,5mm czyli tyle ile ma mieć :-) I wygląda moim zdaniem zdecydowanie lepiej. Dzięki 97 :-)






danielw Wycinanka, w porównaniu do innych, oferuje przeogromną ilość zapasu koloru więc jest spore pole do popisu. Więcej widziałem chyba tylko w Demagu z GPM. Model nie wyglądałby tak jak teraz gdyby tego zapasu nie było gdyż wtedy wszelkie przeróbki musiałbym malować, a za takim podejściem nie przepadam. Udało się z podnośnikami od Ciebie bo wykorzystałem czarną barwionkę. Jeszcze raz dzięki:-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
12-10-22 18:02  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model wykonałeś wspaniale ! Nic tylko podziwiać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-10-22 18:57  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Pięknie. Nie dość, że standard klejenia jest na górno-półkowym poziomie to same fotografie należą moim zdaniem do jednych z najlepszych na tym forum. Czysto, wyraźnie, doświetlone, soczyste, dobra ekspozycja. Super. Fotkę obu Tigerów ustawiłem na pulpit. Miód.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024