FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 20Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
26-11-21 13:48  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
guns   

gdybym nie wiedział że to paper mógłbym uwierzyć że
zdjęcia przedstawiają jakieś "rendery" 3D.
Dla mnie takie klejenie to KOSMOS!

--

Post zmieniony (22-02-22 13:22)

 
26-11-21 13:54  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Modelarstwo kartonowe zawsze kręciło mnie najbardziej w swojej najczystszej formie, czyli w standardzie. Wtedy, kiedy widać, że model jest wykonany z papieru, z wycinanki. Takie modele uwielbiam i póki mogę to raczej będę kleił w ten sposób :-) Nie wszystko jednak potrafię sobie zaprojektować i wykonać z papieru i np. kausze do lin holowniczych stanowiły dla mnie problem dlatego zakupiłem gotowy zestaw Eureki do poprzedniego Tygrysa jak i do obecnego. Malowanie takich elementów to jednak katorga. Nie wychodzi mi to najlepiej i zawsze jest przy tym mnóstwo nerwów. Nawet najzwyklejsze polakierowanie modelu to dla mnie problem. Na zdjęciach tego nie widać ale w niektórych miejscach powychodziły mi białe plamy od lakieru matowego. To jest temat rzeka. Trochę o tym poczytałem i wydaje mi się że wiem jak sobie z tym radzić. Zobaczymy. Warstwa lakieru nie kryje mi też równomiernie i pod światło widać czasem ciapy i prześwity, pomimo dzióbania miękkim pędzlem zamiast ciągnięcia go. Zastanawiam się czy w kolejnym modelu nie poprzestać na samym kaponowaniu.
Jednym słowem nie lubię malować :/ To ogranicza moją chęć do używania elementów żywicznych jak i malowania całego modelu, ale również zgrywa się z formą modelarstwa, które lubię najbardziej:) Może kiedyś skuszę się na delikatny brudzing suchymi pastelami ale nie spieszy mi się jakoś specjalnie.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
26-11-21 14:03  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I tego się trzymaj.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
27-11-21 11:13  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Piotr. P piękna robota! Co do modelarskiego podejścia, mam takie samo, tak trzymaj :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
29-11-21 16:59  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Niesamowita sprawa co wyczyniasz z kartonem.
Twoja precyzja ociera się o abstrakcje, ale tak powstają legendy i relacje do których inni się odnoszą i odwołują stawiając jako wzór.
Mam nadzieję że skusisz się na wykonanie mu brata bliźniaka z nowszego wydania w znacznie ciekawszym opracowaniu graficznym.

Pozdrawiam,
Kuba

 
01-05-22 03:37  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Witam wszystkich serdecznie po nieplanowanej przerwie. Życie spłatało mi małego figla ale już sobie wszystko poukładałem a to oznacza że można wrócić spokojnie do modelu. Trzeba Tygrysa skończyć bo kolejny projekt już na mnie zerka z modelarskiej półki :) Zabrałem się za wieżę. Szkielet nie sprawił problemów pomimo iż, podobnie jak kadłub, został zaprojektowany do sklejenia na styk. Od siebie dodałem kilka wzmocnień po bokach i w tylnej części wieży. Wstępne przymiarki pokazały że poszycie boczne jest nieco za długie więc rozciąłem je na dwoje i skróciłem w sposób pokazany na zdjęciach.



Dorobiłem też boczne zaczepy do podnoszenia wieży oraz wizjery.


--
Pozdrawiam
Piotrek

 
01-05-22 10:17  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

I ja się nie dziwię, że modelarstwo w takiej formie Cię najbardziej kręci -Ty po prostu umiesz kleić w standardzie i taka praca jest dla mnie (i nie tylko dla mnie zapewne) wzorem. Może opracowanie już nadgryzione zębem czasu, ale w tym wykonaniu robi o wiele większe wrażenie niż najlepiej pomalowany czołg -tak subiektywnie stwierdzam :).

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
01-05-22 12:49  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Nie wiem co napisać, aby wyrazić swój podziw dla Twojego kunsztu.
Napiszę krótko - masz kolego talent:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
01-05-22 14:07  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ekstra, powalająca dokładność i jak zwykle świetne zdjęcia, czekam na opad szczęki (mojej :) ) przy galerii końcowej :)

 
01-05-22 17:13  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ponieważ przedmówcy pochwalili Cię w stopniu, którego nie przebiję ale co oczywiste do nich się przyłączam, więc zadam pytanie: czy fazujesz elementy w miejscu styku na kantach ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 20Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024