FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 20Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
14-11-21 21:41  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Te mikro wstawki na bokach błotników są genialne:-)
Przebieram nogami w oczekiwaniu co nam pokażesz w następnym wejściu antenowym:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-11-21 15:55  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Twoją relację śledzi się tak samo jak dobry serial typu The Sopranos czy inne The Wire :)
Zazwyczaj lubię modele z waloryzowaną grafiką(sam takie też wybieram bo pozwala ukryć co nie co), jednak tutaj pokazujesz jak dużo można wycisnąć z prostej grafiki która nic nie ukrywa i widać jak dobrze radzisz sobie z obróbką, kształtowaniem, retuszem i poskładaniem wszystkiego do kupy, świetnie się to ogląda. :)
Podobnie jak StuG czekam na kolejny odcinek!

 
20-11-21 02:46  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Cześć wszystkim :-) W dzisiejszym odcinku będzie o montażu kół, wózków i pierwszej przymiarce gąsienic. Zanim się jednak do tego zabrałem wykonałem elementy służące do zbierania nadmiaru błota z kół napinających i napędowych. Troszkę je podrasowałem gdyż znalazłem w internecie dość obszerną galerię Elefanta z United States Army Ordnance Museum. Elefanty były budowane na podwoziu Tygrysa P więc uznałem, że elementy te powinny być takie same. Nie jestem jednak pewien czy te "drapaki" były na Tygrysach P czy zostały dodane dopiero przy Elefantach. W wycinance są, więc je wykonałem, bo czymś białe pola trzeba było zakryć ;-) W nowym opracowaniu ich nie ma.



Po drodze odkryłem też babola którego popełniłem wcześniej. Po przymiarce okazało się, że gąsienice nie pasują do kół nośnych. Zęby były za wysokie i koła odstawały od gąsienicy na jakiś 1mm, jeśli znajdowały się tuż nad zębem. Po szybkim sięgnięciu pamięcią wstecz odrazu znalazłem winowajcę. Chodziło o cz.84 a raczej jej brak. Część ta powinna być wklejona pomiędzy koła by stworzyć przestrzeń w której miały przechodzić zęby gasienic. Ja zamiast tych elementów użyłem jakichś kółek z odpadu, które co prawda grubość miały odpowiednią, ale średnicę już nie. Chcąc zaoszczędzić kilka minut nie zwróciłem na ten szczegół uwagi. No cóż... Wszystkie koła porozcinałem, usunąłem stare dystanse i wkleiłem nowe. Tak przygotowane i pasujące już koła zamontowałem na wózkach.



Koła napędowe, napinające oraz wózki zamocowałem na ośkach z rurki alumniowej o średnicy 6mm. Przy kołach oczywiście nie było problemu natomiast wózki musiałem odsunąć od wanny na ok 2,5mm żeby koła nośne były w linii z zębami gąsienic. Jako dystanse zastosowałem nawinięte na ośki paski z zapasu koloru. Jako przymiar posłużył mi kawałek tekturki. Jak mierzyłem i jak poradziłem sobie z utrzymaniem kół w linii widać na zdjęciach :-) Efekt końcowy był zadowalający. Miałem sporo czasu na wszelkie korekty położenia wózków gdyż wklejałem je na klej dwuskładnikowy.



Na następny dzień, gdy klej już zasechł na kamień, z trzęsącymi się z ekscytacji rekoma, zabrałem się za przymiarkę gąsienic. Skleiłem wszystkie ogniwa jakie były w wycinance czyli 222 szare i 16 czarnych na kadłub i wieżę. Na mierzoną stronę wyszło mi 114 ogniw. Znaczy to że na drugą stronę zabraknie mi 6 ogniw. Trochę mina mi zrzedła bo nie wiem jak teraz z tego wybrnąć. Banan jednak wracał za każdym razem jak spojrzałem na założone gąski :-)




Pierwsze zdjęcie to 114 ogniw. Leżą dość luźno i nie wiem czy nie za luźno. Drugie zdjęcie to jedno ogniwko mniej. Gąsienice składają się jednak z dwóch rodzajów ogniw i ich liczba na stronę musi być parzysta. Przy odjęciu jednego musiałbym jakoś ukryć to miejsce pod którymś kołem. Co myślicie? Jak będzie lepiej? Dajcie znać a ja zastanowię się skąd wyczarować brakujące ogniwka ;-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98

Post zmieniony (20-11-21 04:26)

 
20-11-21 07:45  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Super robótka ! Mam pytanko dot. wycinania kół. Ja używam cyrkla Olfy, zanim zacznę wycinać lekko nakłuwam i kropeleczka cyjanopanu co by się otwór " nie rozjeżdżał".. Nie ma problemu jak koło duże, gorzej jak małe. Olfa to minimum 1 cm średnicy a bywają koła mniejsze. Jak sobie z tym kolego radzisz?... Dziękuję.
Pozdrawiam

--

 
20-11-21 10:28  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pytanie co prawda nie do mnie ale Olfą można wycinać także mniejsze krążki. Trzeba ją tylko przerobić.
Ja zeszlifowałem ile się da powierzchnie cyrkla które się stykają ze sobą przy najmniejszym nastawie i mogę wycinać krążki o średnicy 5.4 mm.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-11-21 10:33  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Józef do wycinania otworów które są poza zasięgiem cyrkla Olfy używam taniego zestawu wycinaków do skóry na zmianę ze sztancami biopsyjnymi. Czasem rozmiar któregoś wycinaka podpasuje i wtedy nie ma problemu. Gorzej jeśli tak się nie stanie. Wtedy kółka wycinam ręcznie metodą "na dzięcioła" szerzej opisaną tutaj . Posiadam też cyrkiel z Chin , który teoretycznie pozwala na wycinanie otworów już od średnicy 1.5mm, ale jak narazie praca z nim idzie mi z bardzo marnym skutkiem. Dotychczas nie napotkałem jeszcze "zaporowej" ilości małych kółek do wycięcia ale kiedy to nastąpi to może poćwiczę z tym cyrklem nieco więcej.

--
Pozdrawiam
Piotrek

PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98

Post zmieniony (20-11-21 13:13)

 
20-11-21 13:56  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piotr P. moim zdaniem obie wersje mają "potwierdzenie " zdjęciowe. Wydaje mi się, że ułożenie gąsienic jest także (poza ilością ogniw i wstępnym napięciem przez specjalne mechanizmy) zależne od ruchu w czasie jazdy/hamowania. Przyspieszanie czołgu pewnie powodowało podnoszenie się gąsek z przodu w sposób jak na drugim zdjęciu. Cofanie czołgu lub powolne zwalnianie pewnie powoduje ich chwilowe stłaczanie. Ja osobiście optowałbym za pierwszym ułożeniem. Zarówno zdjęcia tygrysa z testów jak i egzemplarza użytego w walkach pokazują ułożenie z pierwszego zdjęcia. Ułożenie z drugiego jest bardziej widoczne przy ferdynandach/elefantach.

--

Post zmieniony (20-11-21 13:59)

 
20-11-21 19:43  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zdecydowanie lepiej wygląda druga wersja napięcia gąsienic, chociaż wiąże się to z kombinowaniem, jak ukryć brak odpowiedniego ogniwa. Gdyby jeszcze czołg mial boczne fartuchy przysłaniające górny bieg gąsienic, nie byłoby sprawy... Można też od biedy pokombinować z odcięciem koła napinającego lub napędowego i napięcie gąsienicy 114-ogniwkowej, ale nie wiem czy to się mieści w Twojej filozofii standardu;)
Ja bym jeszcze poczekał z ostateczną decyzją do momentu wykonania i sprawdzenia drugiej gąsienicy. Czasem niewielkie róznice wymiarowe mogą dawać duże rozbieżności po obu stronach pojazdu.
Czuję jednak, że jakakolwiek decyzja spowoduje tak czy siak zdarcie papy z czerepu, nie mówiąc juz o berecie;)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-11-21 20:47  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Poglądowo:

W obu przypadkach beret zrywa ale pytanie czy nie szkoda czasu na robotę, skoro jest potwierdzenie w zdjęciach. Być może druga gąska wyjdzie troszkę inaczej jak słusznie zauważa StuG więc decyzję chyba lepiej odłożyć do jej zrobienia.

Post zmieniony (20-11-21 20:55)

 
21-11-21 17:57  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Podpowiem tylko, że oryginalnie było 110 ogniw ;)

Wspaniała robota, dalej podglądam w cieniu będąc...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 20Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024