FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-04-21 01:01  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć,

Mała aktualizacja prac nad modelem. Tak jak wspominałem wyżej zabrałem się za dalmierz radarowy. Troszkę się go obawiałem, bo nie miałem dotychczas doświadczenia z gięciem blach ani tym bardziej malowaniem takich drobnych siateczek. Z pomocą przyszedł aerograf i genialne farbki Vallejo Model Air. Aerograf to w moich rękach zupełna nowość, ale w sumie jestem zadowolony z efektów.



Teraz ciekaw jestem kto pierwszy znajdzie moje błędy? :)

Pozdrawiam!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
16-04-21 02:41  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Spod imitacji osłony ramienia dalmierza wygląda białe pole i mów "bonjur", tak jakby kształt po uformowaniu nie zgadzał się z tym na obudowie stanowisk. No i "okular" dalmierza patrzy w górę zamiast na wprost, chociaż może tak ma być, działka 127mm mają duży kat ostrzału. Ok już idę spać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-05-21 23:39  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dobry wieczór :)

Tak, tak, to nie pół roku :) Czas na zapowiadany powyżej pierwszy poziom nadbudówek śródokręcia. Składał się z dwóch elementów połączonych pomostem. Wraz z nimi wykonałem należące do nich drobiazgi jak skrzynki, drzwi, a całość dopełniłem relingiem - później trudniej będzie się tam dostać. Co się nabluzgałem, to moje, ale efekt mi odpowiada. Na zdjęciach zauważyłem, że co najmniej jedna drabinka odeszła do Krainy Wiecznych Łowów, niektóre spoiny relingu puściły plus gdzieniegdzie wystaje za dużo białego - wszystko do nadrobienia przed malowaniem.




Kadłub ląduje teraz pod przykryciem, a stocznia wraca do projektu cuszimskiego. Tutaj dalszy plan zakłada wykonanie ostatniej nadbudówki śródokręcia pod stanowisko plot oraz obu kominów.

W tym miejscu chciałbym jeszcze podziękować chłopakom z GEKO za nazwijmy to dawanie nieprzerwanej motywacji do dalszego działania ;)

--

Post zmieniony (17-05-21 23:43)

 
18-05-21 08:18  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo ładnie i czysto położona druciarnia, lecz najbardziej moją uwagę przykuła drabinka, wygląda jak druciana, dużo bardziej delikatna niż papierowe odpowiedniki. Foto czy rękodzieło?
powodzenia

 
18-05-21 11:44  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo ładna i czysta robótka. Fajnie wygląda ta grubsza, górna poprzeczka na relingu. Tak było czy Twój pomysł?

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-05-21 13:50  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo ładna, równa drutologia i świetne malowanie - ilość farby jest idealna. Druty pokryte ale nie ma zgrubień. Widać efekty SNE :D

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
18-05-21 15:43  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Podmienili Doktora czy wpływ nie przespanych nocy? :P

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
18-05-21 20:58  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzięki za odzew :)

@Karas, drabinki poza jedną to blaszka, mam dedykowaną do tego modelu, ale uczę się dopiero jej obróbki. Ta jedna brakująca odfrunęła z pęsety jak to blachy mają w zwyczaju :)

@Spychacz, to troszkę moja inwencja, myślę, że fajniej wygląda od całego z drutu 0,3mm :) Pomysł podyktowany właśnie chęcią zrobienia delikatniejszego relingu, a taka poręcz pasowała mi optycznie. Lege artis słupki powinny być zakończone pętelkami, a przez nie powinienem przepleść sznureczek, ale zostanie tak. Zastanawiam się, czy relingu na pokładzie nie zrobić na takich samych słupkach, ale poprzeczki w całości z 0,15. Zobaczymy. Cieszę się, że się podoba :)

@Renia, :))))

@Wojtuś, czasu więcej nie mam, raczej lepiej go wykorzystuję :)

Pozdrawiam!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
03-09-21 00:49  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć,

Czas na małą aktualizację. Powstały kominy, wraz z pomostami i większością drutologii. Pracy sporo, choć to wszystko w sumie małe. Myślę, że są to jak do tej pory najbardziej skomplikowane elementy tego modelu.





Brakuje paru drabinek. lornet i innych drobiazgów, ale to będę naklejał dopiero jak cały ten *@#&%! wyląduje na pokładzie.

Pozdrawiam!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
02-12-21 23:34  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dobry wieczór,

W sumie nie planowałem aktualizacji w najbliższym czasie, ale fakt pokonania etapu, którego po kominach obawiałem się najbardziej skłonił mnie do spontanicznego dania znaku życia :) Praca idzie powolutku, ale zmierzam nieubłaganie do końca :) Aż sam się dziwię...

Tym razem zmierzyłem się z główną artylerią, gdzie każda wieża stanowi model sam w sobie i jestnprzynajmniej dla mnie niezłym wyzwaniem. Wymyśliłem sobie, że podzielę elementy każdej wieży na oddzielne płaszczyzny. Chciałem w ten sposób zniwelować do maksimum ilość miejsc, w których widać krawędź kartonu i poniekąd zminimalizować retusz. Wyszło...no tak sobie :) Główne bryły są gotowe, pozostało odrutować i podoklejać parę drobiazgów.
Po głównej artylerii zająłem się koszami i zrzutniami bomb głębinowych - blaszka, składały się same. Bomby to karton, bez retuszu - powstały w szeroko pojętym "międzyczasie". Oerlikony za to to zupeeeełnie inna para kaloszy :) Tutaj wykorzystałem podstawę z wycinanki a samo działko to blaszka. Co ja się namordowałem z tymi drobiazgami to moje, efekt jednak jak na pierwsze starcie z Oerlikonem uważam za satysfakcjonujący. Całość malowana Vallejo Model Air na czarny podkład i upaćkana łoszem Citadel Nuln Oil. Ktoś mądrzejszy ode mnie doradził mi łosz olejny, ale na takie wygibasy przyjdzie jeszcze czas przy kolejnych blachach ;)

Czas na parę fotek:



Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (03-12-21 19:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024