FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
16-05-21 13:11  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rurki zawsze po wyciągnięciu pozostają rurkami.

Często jest tak, że przy wyciąganiu od razu robią się cieniutkie rureczki (jak włos). Żeby tego uniknąć trzeba wolniej rozciągać plastik.

Ostatnio próbowałem też rozciągać rurki po włożeniu w środek rurki różnej grubości drutów. Wtedy udawało mi się uzyskać kawałki o pożądanych średnicach wewnętrznych (0,5, 0,3, 0,25). Nie są to jakieś długie odcinki, często rurki się rwą, ale jak się spróbuje kilkanaście razy, to zawsze te parę cm na lufy się uzyska.

Takie wyciągnięte rurki świetnie się nadają np. do robienia śrub rzymskich.

A bez osłony pozostaną dwa działa na śródokręciu (na nadbudówce).

--

Post zmieniony (16-05-21 13:12)

 
16-05-21 16:43  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

QŃ, super, ale chyba za dużo tutaj wdychania sporej ilości cyjanoakrylu? Impregnujesz, kleisz chyba tylko i wyłącznie SG. Jak izolujesz się od wdychania tej trucizny?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-05-21 17:08  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bez przesady.

Zawsze wylewam małą kropelkę na metalową podstawkę i dozuję klej czubkiem szpilki.

Klej nie zasycha przez kilka minut, jest go naprawdę niewiele i praktycznie nie ma oparów.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-05-21 07:46  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ale żeś nawciskał tych drobiazgów: ] hehe
pozdr

 
17-05-21 10:56  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Piękna, koronkowa robota. Aż miło oglądać. Ale ja z innej beczki. Czy mógłbyś wstawić to zdjęcie z Australii? Albo podesłać na emalię? Z góry dziękuję i pozdrawiam

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
17-05-21 20:14  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

http://www.navsource.org/archives/05/228.htm - link do zdjęć DD228, jest tam opis wskazujący na okres po bitwie na Morzu Jawajskim

http://www.navsource.org/archives/05/pix2/0521120.jpg - a to zdjęcie, o którym pisałem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-05-21 23:42  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

I Ty chcesz panie to wszystko pędzelkować? :D Ja pędzlem pourywałbym z 3/4 tych misternych drobiazgów...

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
18-05-21 11:26  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Bardzo Ci dziękuje za zdjęcia!!! Są świetne!!! Przepraszam za zaśmiecanie wątku. Już wracam na widownię 😜

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
17-06-21 18:03  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ostatnia „nadbudówka”, a właściwie ażurowy pomost, będzie potrzebny po to, żeby mogły na nim stanąć 24’’ reflektory. Same reflektory poniżej – coś koło 50 elementów na reflektor, 6 godzin pracy:



Sama konstrukcja pomostów była dość prosta – pospawane kątowniki. Ale odwzorowanie ich już takie proste nie było. Chciałem odtworzyć konstrukcję z kątowników, ale sklejenie tego w powietrzu wydawało mi się praktycznie niemożliwe ze względu na zachowanie wymiarów i kątów. Poszedłem po rozum do głowy i stwierdziłem, że trzeba podejść do tematu nieco inaczej.



Najpierw pociąłem sobie trochę pasków z kartonu 100g (0,1mm) o szerokości ok. 0,3mm. Z nich będą robione kątowniki.



Aby zachować długości, kąty i wzajemne położenie elementów prace rozpocząłem od wycięcia wszystkiego poza pionowymi paskami. Nie odcinałem ich na końcach, żeby umożliwić właściwe ich położenie względem siebie.



Następnie dodałem poziome paski.



Po nich przykleiłem wzmocnienia, które w oryginale służyły do spawania konstrukcji.



Po nich przyszedł czas na przyklejenie wzmocnień krzyżowych. Jeszce jako paski a nie kątowniki.



A potem już tylko nudne doklejenie paseczków pod kątem prostym – i jest konstrukcja kratownicowa z kątowników.



Tak powstały wszystkie ścianki (w tym wewnętrzne). Po sklejeniu do kupy dadzą kompletną konstrukcję.




Czyli taką jak na powyższych zdjęciach (odklejony reling już poprawiłem)).



A tu już ostatni rzut oka na złożoną na sucho całość konstrukcji. Drabka będzie jeszcze docięta po sklejeniu całości.

Całość była klejona BCG. Po sklejeniu wzmacniałem gotowe ścianki (kątowniki) odrobiną SG - żeby konstrukcja ie była zbyt wiotka.

--

Post zmieniony (17-06-21 18:09)

 
17-06-21 20:53  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Trochę papieru i drutu, i każdą część wyczarujesz. Magik i pomysłowy Dobromir w jednym ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024