FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-05-21 21:47  [R] Heinkel He 111 GPM 1:33
GraczGraczol 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich, za sprawą tego modelu założyłem konto na forum więc stwierdziłem że może czas na pierwsza relacje.
Modelarstwem kartonowym zajmuję się z różnymi przerwami 12 lat. prezentowany samolot zacząłem juz jakiś czas temu ale z racji Poczynionych postępów wciąż jest odpowiednio wcześnie aby go na bieżąco relacjonować.
Model zacząłem od wnętrza kabiny




Niestety podczas nocnego sklejania dostałem chwilowego zaćmienia i poszycia kabiny (zew i wew) kleiłem na płasko co zaowocowało drobnymi przesunieciami w okolicach przeszklenia oraz ogólną utratą estetyki. Na szczęście kolega z poprzedniego mojego postu wysłał mi skany części o które prosiłem.
Następnie dla odskoczni skończyłem na sam koniec modelu 😁


Chyba od ogona przez kadłub wrócę do kabiny. Części są bardzo dobrze spasowane natomiast dużą część pracy pochłania retusz. Na szczęście po kilku progach dobrałem odpowiednie kolory.
Na wszystkie pytania chętnie odpowiem a każda krytykę przyjmę z pokorą 😁😁 Pozdrawiam

Post zmieniony (14-05-21 09:24)

 
14-05-21 07:15  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:35
GraczGraczol 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (14-05-21 07:18)

 
14-05-21 07:18  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:35
GraczGraczol 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Efekty wieczornego dłubania



Budowany model ma opcje ruchomych lotek i statecznika pionowego, zobaczymy czy u mnie się uda. Wydaje mi się że popychacze pionowego są nie do końca dobrze zaprojektowwne bo przy dużym wychyleniu w lewo lub w prawo górna część statecznika mocno odstaje od dołu. Wszystko zgodnie z rysunkami ale to mogła być równie dobrze moja wina.
Poszycie klejone na wrege i pasek, dobrze ze nie kleiłem paska na wrege tylko na poszycie bo niestety poszycie robi się za krótkie gdy nakleimy pasek. Autor zdaje się pominął ten wymiar. No chyba że dał je opcjonalnie i powinno się kleić wszystko na styk.
Na razie kilka dni przerwy i od wtorku cisnę go dalej 😄

Post zmieniony (14-05-21 09:20)

 
14-05-21 08:46  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:35
kari   

GPM He-111... 1:35 ? dziwne :-I
--------------------------------------------

 
14-05-21 09:08  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:35
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jak poszycie jest za krótkie przy podklejeniu paska łączącego to trzeba wręgi przeszlifować.

Też mnie ciekawi co to za skala?

 
14-05-21 09:24  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:35
GraczGraczol 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mój błąd, skala to 1:33. Chyba telefon mi zmienił
Wiem ze trzeba szlifować wrege i tak też robiłem ale gdybym nakleil na wrege i musialbym odrywać to estetyka na pewno by ucierpiała.

 
14-05-21 09:34  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Przyjemny dla oka początek.
Czuj się obserwowany. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
16-05-21 19:46  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:33
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Widzę, że zaokrąglenia nieco się pozałamywały - spróbuj przed formowaniem od białej strony nasączyć BCG. Ja tak robię i nawet długie elementy dobrze się kształtuje.
Przykładowo mój Caproni:



--

 
16-05-21 21:08  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Więcej niż jeden silnik! Wspaniale! Czuj się obserwowany, kibicuję, też go mam w planach.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-05-21 12:52  Odp: [R] Heinkel He 111 GPM 1:33
GraczGraczol 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fakt te stateczniki wyszły dość słabo. Zwykle w takich kartonowych samolotach są one z jednego elementu z połączona krawędzią natarcia. W tym przypadku górna połac i dolna były osobnymi elementami, dodatkowo schodzą się pod równomiernym nachyleniem tworząc coś na kształt grota łączonego na końcu na styk, identycznie było w he111 od MM . Myślę że to kwestia oszczędności miejsca na arkuszach. Spróbuje to jakoś poprawić tylko muszę pomyśleć jak 😁 chyba że ktoś już robił podobne rzeczy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024