FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-05-21 23:27  [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Cześć wszystkim.

Jako nowicjusz na forum chciałbym się przywitać i zaprezentować model Tygrysa którego udało mi się ostatnio skończyć. Jest to pierwszy mój model po wielu latach i palce nieco mi zgrabiały przez ten czas dlatego traktowałem go jako taki mały poligon doświadczalny na rozgrzewkę. Pierwszy raz stosowałem retusz i testowałem klej BCG. Używałem też butaprenu do podklejania wręg i innych większych powierzchni oraz CA do drobnych elementów. Przed rozpoczęciem klejenia wszystkie arkusze zaimpregnowałem Caponem raz od strony nadruku. Niestety arkusze na cienkim papierze nie zniosły tego dobrze i druk się okrutnie rozmył przez co byłem zmuszony wydrukować gąsienice ze skanu. Pozwoliło mi to na nieco więcej swobody w ich uplastycznieniu:) Trochę zmieniłem też konstrukcję kół nośnych względem tego co proponował autor wycinanki. Ucha holownicze zrobiłem z drutu miedzianego 2mm, ukształtowałem, polutowałem i pomalowałem. Antena jest ze struny gitarowej E1 a jej podstawę dorobiłem sam. Liny holownicze to produkt firmy Eureka XXL zakupiony w sklepie Panzer Hobby Art. Miałem trochę problemów ze spasowaniem kół nośnych z gąsienicami. Ciężko było to wszystko ze sobą zgrać ale jakoś się udało. Jarzmo też mi dało w kość bo postanowiłem porozcinać oklejkę na poszczególne płaszczyzny i miałem potem problem ze spasowaniem wszystkiego do kupy. Musiałem trochę podocinać żeby się to jakoś zeszło. Element którego obawiałem się najbardziej ze względu na gruby, wiekowy i rozwarstwiający się karton nie sprawił mi o dziwo żadnego kłopotu. Mowa o lufie. Świetnie sprawdził się tutaj klej BCG. Cały model pokryłem na koniec matowym lakierem bezbarwnym. Zapraszam do galerii.



--

Post zmieniony (07-05-21 23:39)

 
08-05-21 00:54  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Niezłe wejście smoka, tzn tygrsa: ],
Jak na 1 model po latach, to łał, mega zacnie. Widzę tu dużo dbałości i staranności.
Gratuluje.

 
08-05-21 07:52  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Piękny model i świetne zdjęcia!

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
08-05-21 07:59  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Bardzo ładny i czysty standard :) Gratulacje!

 
08-05-21 08:31  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Perfekcyjne wykonanie! Czysto, precyzyjnie i świetnie dobrany kolor retuszu.

Gratuluję i pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
08-05-21 09:08  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Gratuluję, wykonanie perfekcyjne, podziwiam Twoją staranność i idealny retusz, jak Ty to robisz że ten model jest taki czysty. Podobają mi się lufy MG, mnie tak dobrze nigdy nie wychodzą

--
pozdr, Radek

 
08-05-21 09:29  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wykonanie bardzo dobre. Nawet gąsienice by się mogło wydawać że bez laserów to się cudu nie ma co spodziewać. A tobie jednak cud wyszedł.

 
08-05-21 10:16  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać - pod każdym względem świetne wykonanie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-05-21 19:54  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Piękny klasyk! Choć sam maluję modele, to podziwiam kolegów klejących perfekcyjnie "standard". Brawo!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-05-21 21:32  Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Model sklejony czysto i schludnie, piękny "standard".

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024