FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 27Strony:  <=  <-  22  23  24  25  26  ->  => 
07-05-21 21:04  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

W ustawieniach drukarskich prawdopodobnie nie zaznaczono "nadrukuj kontur" lub "nadrukuj wypełnienie" to powoduje takie rozmycia, bo drukarnia bez tego widzi jakby jedną plamę i kolory się zmywają razem, nie ma tego ostrego przejścia. Przekonałem się na własnej skórze przy Hornecie, dlatego 1/300 ładniej wygląda.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-05-21 22:10  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Proszę, jest to fragment burty z mojej własnej Maya. Jestem niemal pewny, że gdyby reszta detalu była bardziej wyraźnie zarysowana, to przebarwienia białe nieregularne plamki 'farfocle' w szarości byłby niedostrzegalne.
@Adam, Nie znam się na druku. Sporo czasu mi zajęło nazwanie tego co mi nie pasuje w tej wycinance. Może czegoś nie zrobili, a może tak był przygotowany projekt i efekt jest zamierzony. Nie mam pojęcia. Mogę jedynie próbować opisać co widzę.





Zagadka, kto zauważył zaspawane bulaje, zanim przeczytał to zdanie? hehehehehe Właśnie o tym tu pisze. UJA widać, a przez to trzeba wytrzeszczać ślepia aby cokolwiek dostrzec na tych elementach, a przez to widać farfocle i koło się zamyka: ]

 
07-05-21 22:24  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak zdecydowanie tu jest to o czym piszę. Wałek drukarski po arkuszu przejeżdża kilka razy nadając oddzielnie kolory CMYK. Jeżeli w ustawieniach pliku Corelowego na danym obiekcie zaznaczysz "nadrukuj kontur" zazwyczaj czarny, to drukarka tak jakby traktuje to jak oddzielny kolor do wydrukowania i trzyma wtedy ładnie nasycenie barwy i jest takie wyraźne przejście. Np obrys tego bulaja, a to co pokazałeś wygląda jakbyś zdjęcie robił żelazkiem, a wiem że potrafisz robić ładne fotki, zwyczajnie tak to w rzeczywistości wygląda, czyli średnio, choć nie tragicznie.
Ja pliki zanim zostały zaakceptowane przez drukarnie poprawiałem chyba z pięć razy, oczywiście jest cała lista innych zasad których trzeba się trzymać, ale nie będę już się o tym rozpisywał. Biorę się za robienie fotek drobnicy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
08-05-21 00:32  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mój obrazek to fragment skanu.
Dzięki Adaś za wyjaśnienie.
Żeby było ciekawiej, to jest jedyna wycinanka która puściła mi kolor w czasie caponowania.
jakość jak wcześniej testowanych lufek 25mm.
ehhh szkoda strzępić ryja : [

Post zmieniony (08-05-21 00:39)

 
09-05-21 13:23  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wojtek, jeśli chodzi o Arizonę, to musisz wziąć poprawkę na to że zdjęcia wyolbrzymiają te farfocle. W rzeczywistości są one prawie niezauważalne. Tzn, coś tam widać ale tylko jak się mocno przyjrzysz. Na szczęście nadruk detali jest lepiej widoczny niż w przypadku Maya, Mayi, Mai (jak to odmienić? ;)) więc tak bardzo nie trzeba wytężać wzroku.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-05-21 13:49  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Pełna zgoda, ale dalej coś budzi mój niepokój w jakości druku Arizony. Po prostu oglądając Arizonę coś mi nie pasuje za bardzo w druku, a jak oglądam Twojego Nagato, to wszystko gra (nie rzucający się raster, kontrastowy wydruk itp.).

Albo po prostu wymyślam :P

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
09-05-21 14:03  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To prawda. Druk idealny nie nie jest, ale bym go tak nie demonizował ;)
Co do Nagato, to fakt, jest ładnie wydrukowany, ale...stoi u mnie tuż nad KGV od Hala i tu dopiero widać jakość druku. W Nagato widać, że to model kartonowy, a w KGV ten druk ma w sobie coś takiego że wygląda on jakby był faktycznie ze stali. Możliwe, że to ta delikatna walorka robi tę robotę. Na tej samej zasadzie, co Karas robi w Shimie. Tu też widać tę głębię, jakby model był stalowy, a nie kartonowy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-05-21 10:19  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam Pany,

Ostatni up miał miejsce jakiś miesiąc temu, miałem 2 tygodniową przerwę od klejenia, ale przez ostatnie 2 tygodnie myślę, że nadrobiłem. hehe Pojedyncze 25mm. Planowałem machnąć je w 1 tydzień, zrobiłem je w 2, ale te 2 to była ostra orka. Normalnym tempem zeszłoby mi się co najmniej z 3 tygodnie. Przycisnąłem temat i przyznaje, że mocno one mnie wymęczyły. Ciesze się, że mam je za sobą, były wzloty i upadki. hehe, ehhhh trochę.

Ponieważ wycinanka nie przewidywała ich w ogóle, ze względu na stan okrętu. To miałem prawo namalować je sobie sam. Jadę na oparach zapasu, najmniejsze części z papieru miały o,3mm zawiasy jarzma, całość jest dość mała i delikatna. Ścianki są tak małe, że wszystkie były rozcinane, nie ma tu ani jednego gięcia. Sam kadłub działka zrobiłem z balsy i weń wetknąłem lufkę: ]. Jestem także zadowolony z celowników, moja skuteczność wzrasta. Pamiętam, że na początku średnio wychodziło mi jedno na 2-3 podejścia. Tym razem, na 14 sztuk, jakie musiałem wykonać, zepsułem 4 może 5. Celowniki z drutu o,1mm. Nie ukrywam, że mocno mi w tym pomógł mój nowy zakup, a mianowicie pincety dla elektroników. Meeeeega delikatne ostre i dokładne. Nie były tanie, bo dałem 3 dyszki za sztukę, ale jestem bardzo zadowolony z nich.

hehe i na koniec raptem 1 zdjęcie: ]

 
25-05-21 11:57  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jedno zdjątko całości by się przydało :-)

--
wydawca przez małe "w"

 
26-05-21 16:54  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Prosze bardzo link do jednego większego zdjęcia


https://i.imgur.com/4ZcaSgg.jpg

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 27Strony:  <=  <-  22  23  24  25  26  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024