FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
02-05-21 12:13  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Ciekawi mnie, co weźmiesz później na warsztat :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
04-05-21 15:33  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Karas to jest rewelacja! Piękne wykonanie.

 
05-05-21 10:34  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
CardShipModelist   

Karaś pewnie coś zmodeluje japaneskiego :) znowu.

 
05-05-21 11:02  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Chuck Norris jest pod wrażeniem! (tego chyba już nic nie przebije).
Ale łyżka dziegciu w beczce miodu brzmi: dym nie wyleci z zatkanych kominów! Dlaczego tam pod okratowaniem są płaskie blachy zamiast dużych otworów?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-05-21 13:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kolejnym planuje wrócić do RN i z niecierpliwością wypatruje ukazania się nowości spod pióra Fantom Model. Mimo, że mam kilka fajnych japców na stanie, hehehe "wyczekiwane" Takao, Kaga czy nawet ta nieszczęśna Maya.: ], ale zauważyłem, że dobrze dla psychiki robi delikatna zmiana klimatu, aby nie topić się w takiej samej drobnicy bez przerwy. Baaa, ostatnio chłopaki pokazali fajne projekty włoszczyzny, więc i może ona zagości na mojej macie. Tym bardziej że gustuje raczej w konstrukcjach 2 wojennych. Nie zapominam też o Adamowym NM, którego projekt robi piorunujące wrażenie, Tak więc perspektywy są, hehe mam więcej chęci niż możliwości, a bardzo nie chciałbym złamać swojej już jedynej zasady, budowy 1 okrętu w jednym momencie. hehe Miałem też nie zbierać 'pułkowników': ] No ale, kolekcjonerzy też są bardzo ważną gałęzią tego biznesu, Trzeba kupować i zbierać aby opłacało się projektantom i wydawcom robić swoją robotę. Praca która jest tak ważna dla takich sklejaczy jak ja.

@Batonus, zgadzam się, dziś już się z tym zgadzam. Już na etapie ich robienia Fantom Model zauważył, pół żartem pół serio, że warto by było jednak trochę im dołożyć. Teraz to widzę wyraźnie, trzeba było pomyśleć wcześniej, bardziej kompleksowo, przeżyć horyzonty i złapać szerszy kontekst, ale cóż, wtedy jak je wykonywałem nie siadło: ], obecnie za późno, ale lekcja przyjęta. Czujność i myślenie perspektywiczne jest wskazane.
Jak to mówią, zawsze jest coś do poprawienia, choć te kominy faktycznie teraz mocno odstają. Nie wspominając o masie drobnych błędów i błądzików: ] ale staram się ich jakoś mocno nie przeżywać, wiele już zapomniałem.

Post zmieniony (05-05-21 13:39)

 
05-05-21 19:42  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Śledziłem, podziwiałem.

A teraz gratuluję. Bo model piękny i pięknie podany widzowi.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-05-21 06:40  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sklejacz   

Karaś - A co z Mayą jest nie tak ?

--
Pozdrawiam
Paper Boy

 
07-05-21 14:13  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@QŃ, podziękował: ]
@Krzysztof1976. Pozwolę sobie na zastosowanie 'to skomplikowane'. Generalnie jako projekt, wydaje się całkiem spoko. Tzn bardzo zdetalizowana i ciekawa. Ale ma coś w sobie złego, długo nie potrafiłem tego nazwać, ale ma to coś w sobie co odrzuca. Tzn, pewnie każdy z nas miał coś takiego, że otwierając model i oglądając karty z częściami wpadało się w zachwyt, taki że aż chce się to pociąć tu i teraz. Ja z Maya mam dokładnie odwrotnie, coś odrzuca. Męczy oczy, na początku wydawało mi się, że to wina druku. Tzn są takie farfocle, dużo tego. Jednak jak się potem okazało gdy kilka miesięcy temu porównywałem z Takao z AH, że Takao też ma coś na kształt farfocli, ale nie zauważa się ich. Nie męczą one tak oczu jak w przypadku Maya.
Aż w końcu mnie olśniło. To jest kontrast, a w zasadzie jego brak, wszystko jest mdłe i rozmyte,a detal blady, bulaje, jak i inne szczegóły konstrukcji niemal niewidoczne, trzeba wytężać wzrok aby coś dostrzec, a przez to dostrzega się też farfocle i wzrok dosłownie po kilku minutach jest zmęczony tą wycinanką. Tam wszystko jest zlane, (nie mam dostępu do wycinanki w tym momencie i piszę z pamięci) Wydaje mi się, że linie krawędzi są delikatnie ciemniejsze niż kolor wycinanki, wszystkie detale, drzwi, bulaje, krawędzie bardzo drobne ryfle, są w kolorze niemal takim samym jak sam kolor wycinanki. Właśnie to powoduje, że po chwili ma się dość.

Być może na modelu będzie to fajnie wyglądać i finalnie wyjdzie to fajnie, ale w formie 2D, dla mnie oglądanie tego to męczarnia, a przez to i zdanie o tej wycinance mam nie najlepsze, a szkoda, bo może to naprawdę jest perełka.

Post zmieniony (07-05-21 14:18)

 
07-05-21 19:28  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

@Karas, ja mam takie coś z Arizoną. Zawsze marzyłem o tym modelu, ale jak oglądam relację Radka, to mam takie odczucia jak Ty z Mayą... Męczy mnie ilość farfocli na papierze.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
07-05-21 20:49  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zadam pytanie ignoranta... Co to są farfocle i jak wyglądają w przypadku tych dwóch modeli, bo za diabła w relacji Arizony ich nie zauważam, a na arkuszach Majki też nic mi spojówek nie uszkodziło. Co macie na myśli?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024