FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-06-20 17:59  [R/G] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Pora zabrać sie za kończenie innego mojego modelu - japońskiego niszczyciela Yukikaze.

Model rozpoczęty 8 lat temu i do tego czasu nie był prawie wcale robiony i czekał. Nadszedł czas żeby go dokończyć.

Poniżej zdjęcia co zostało do tej pory zrobione.







Model oczywiście malowany.

--

Post zmieniony (21-11-22 13:01)

 
17-06-20 20:28  Odp: [R] Japoński Niszczyciel Yukikaze (Kartonowy Arsenał 1:200)
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No no, niezłe cacko.
Podglądam bo mam w szafie i kiedyś go wykonam (tak myślę).

Pozdrawiam Radek

 
18-06-20 09:50  Odp: [R] Japoński Niszczyciel Yukikaze (Kartonowy Arsenał 1:200)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajnie wygląda. Napisałbyś coś o technologii wykonania kadłuba? Jakieś podposzycie? Pianka? Glutowanie, czy szpachla?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-06-20 10:25  Odp: [R] Japoński Niszczyciel Yukikaze (Kartonowy Arsenał 1:200)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Być może na żywo tak tego nie widać ale na fotach bardzo rzucają się w oczy iluminatory rozmieszczone nie w jednej linii.
Czy tak było w rzeczywistości? (choć w to wątpię) czy odpuściłeś ten temat w tak starym, dawno zaczętym kadłubie?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
18-06-20 11:10  Odp: [R] Japoński Niszczyciel Yukikaze (Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Co do kadłuba to nie znam techniki jego wykonania ponieważ otrzymałem go w spadku po starej zlikwidowanej modelarni. Dostałem go już w takiej formie jak widać go na pierwszych 4 zdjęciach (które zrobiłem w 2011 roku).

Następnie pokryłem go farbą podkładową w sprayu w 2-3 warstwach i docierałem drobnym papierem ściernym.

Iluminatory nie są w jednej linii i pewnie to zniechęciło pierwszego wykonawcę do kontynuowania projektu i mnie odrzuciło na 8 lat. Musiał odleżeć swoje żebym zaakceptował te mankamenty. Ale przyzwyczaiłem się już do nich.

Post zmieniony (18-06-20 11:13)

 
07-05-21 11:58  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć po prawie roku przerwy.

Miałem modelu jeszcze nie pokazywać zanim nie przykleję pasów łączeniowych linoleum ale w sumie po co czekać.

Model dalej powstaje. Rozpocząłem pracę nad centralną nadbudówką z kominami.

Model przerabiam na rok 1945 dzięki czemu zakleiłem wszystkie nierówne okienka jakie były na kadłubie oraz będzie kilka zmian w wygładzie i wyposażeniu okrętu co już na tym etapie widać ponieważ dodałem osłony pod dodatkowe działka 25mm.



Pozdrawiam,

--

Post zmieniony (07-05-21 14:18)

 
07-05-21 13:57  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wygląda całkiem spoko, szczególnie jak na kadłub który przeleżał 8 lat w szafie. hehe.
Jednakże mam pewne ale; ], hehe. Ciut za wysokie krawężniki oraz nie do końca rozumiem koncepcje mat. Tzn zrobiłeś je kartonowe? tzn zwykły karton o,2mm? porozcinałeś go i w między wstawiony jest drut? O tyle mi nie pasuje, że drut jest zatopiony poniżej poziomu mat.
Według anatomii Pana Skulskiego taśmy łączeniowe miały szerokość 30mm, co w skali daje grubość zawrotnego o,15mm: ], ja daje o,2 i nadal jest OK. Ale wydaje mi się, że najważniejsze jest aby ten drut był lekko ponad matami, bo fizycznie on dociskał maty do pokładu.
Poza tymi drobnymi szczegółami bardzo fajnie, Torowisko, wszystko jest: ]
powodzenia

 
07-05-21 14:17  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki Karas

Ja naprawdę nie podchodzę do modelarstwa ortodoksyjnie. Poza tym jak pisałem, pasy łączeniowe linoleum nie są jeszcze nawet przyklejone. Będą użyte te z GPM. Ten pokład powstał dobre 5 lat temu. To co mogę to poprawiam z tamtych czasów a co nie to zostaje.
Co do progów - to był kompromis jaki musiał być zrobiony ze względu na stary pokład.

Post zmieniony (07-05-21 14:25)

 
20-05-21 11:16  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Dodałem kilka detali do środkowej nadbudówki i zrobiłem tylną. Dodałem do niej stanowiska działek 25mm. Teraz będę naklejał pasy łączące linoleum w tylnej części kadłuba.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
03-12-21 14:40  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć. Miałem już nie robić aktualizacji tylko od razu galerie ale w zmieniłem jednak zdanie.

Model jak to na mnie przystało robi się baardzo wolno. Wielu z was pewnie już dwa modele w tym czasie by zrobiła. No ale... taka już moja natura.

Od ostatniego wpisu prawie pół roku temu powstały detale śródokręcia. Wielu elementów jeszcze nie ma ale to co jest zdecydowałem się pokazać. Można jeszcze znaleźć niedoróbki malarskie i inne niedociągnięcia ale model się jeszcze klei wiec wszystko co wyłapię to poprawię. No i model jest jeszcze czysty. Dojdzie delikatna rdza. Ale to nie prędko.









Pozdrawiam i do następnej odsłony za jakiś czas.

--

Post zmieniony (03-12-21 14:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024