FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-05-21 20:21  [G] Albatros C.VII skala 1/48 projekt własny
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Relację z budowy można zobaczyć TUTAJ

Albatros C.VII nr 3536/16 z Wyższej Szkoły Pilotów na Ławicy. Samolot nie stanowił zdobyczy wojennej, został zakupiony w Niemczech przez członków Ochotniczej Eskadry Lotniczej Aeroklubu Poznańskiego. Służył w szkole od sierpnia 1920r do wiosny 1921(za książką Samoloty OAW w lotnictwie polskim).










--
-

 
04-05-21 01:00  Odp: [G] Albatros C.VII skala 1/48 projekt własny
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny. Skala czyni detale jeszcze bardziej podziwianymi!
Intrygują mnie koła szprychowe ; samoróbka, czy gotowiec ?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-05-21 08:03  Odp: [G] Albatros C.VII skala 1/48 projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładne wykonanie !
Detali to raczej mało (jak dla mnie) :-)

 
04-05-21 10:55  Odp: [G] Albatros C.VII skala 1/48 projekt własny
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Detali mało, bo to model redukcyjny w skali. Ale wszystko, co się rzucało w oczy starałem się dodać.
Szprychy to elementy fototrawione Eduarda, opony to oringi, silnik i śmigło odlewy żywiczne. Reszta wystrugana i polepiona pomysłem własnym.

--
-

 
04-05-21 12:40  Odp: [G] Albatros C.VII skala 1/48 projekt własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Model jest modelem redukcyjnym a odwzorowanie detali i ich zgodność z oryginałem zależna jest właśnie od skali.
Przy Twojej skali 1 : 48 to:
Rozp. - 26,6 cm
L - 18,13
H - 7,5 cm
a więc nie takie maleństwo.
Oczywiście w tej skali nie wszystkie elementy konstrukcyjne można wiernie samemu wykonać, konieczne są uproszczenia ale jak dla mnie o czym już wspominałem to mogłoby być ich trochę więcej jak również oddzielne lotki/stery.
Pozdrawiam i powodzenia w kolejnej budowie
Ryszard
PS - z dużym zainteresowaniem przeczytałem Twoją relację z budowy opartą na wyszukanych materiałach źródłowych

 
05-05-21 07:51  Odp: [G] Albatros C.VII skala 1/48 projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024