FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 22Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
03-05-21 19:30  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

No cóż, jedyne wyjście to ściąć pierścień obrotu wieży, te osłony wydechów chyba też zeszlifuję od góry i spróbuję je trochę upodobnić do oryginału. Choć widziałem w relacji z budowy plastikowego modelu, że proponują dwa rodzaje tych osłon. Czy faktycznie montowano różne ?


--
pozdr, Radek

 
03-05-21 19:58  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tak, były dwa typy. Co lepsze, na jednym czołgu były dwa różne...



 
16-05-21 18:28  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Ostatnio mnie czasu na klejenie u mnie. Dokończyłem wyposażenie na tylnej płycie i parę drobiazgów, gaśnica, gniazdo anteny. Starałem się trochę poprawić osłony wydechów, tak aby były dwa różne. Ściąłem też pierścień obrotu wieży, tak aby nie było widocznej szpary między pancerzem kadłuba i wieży.




--
pozdr, Radek

 
25-05-21 20:21  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Uporałem się z tylnym włazem. Udało mi się także zniwelować szczelinę między wieżą a pancerzem kadłuba dzięki częściowemu ścięciu pierścienia obrotu.





--
pozdr, Radek

 
26-05-21 09:25  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Oglądanie, komentowanie i sugerowanie zmian w przypadku Twojej relacji to czysta przyjemność.
Aż się chce pomagać, bo jesteś otwarty na sugestie i niwelujesz błędy opracowania na ile się da.
Jestem spokojny, ze zmierzasz drogą do sukcesu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
26-05-21 11:41  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo dobre wykonanie. Do tego ciekawie poprowadzona relacja z dużą ilością zdjęć , która będzie bardzo przydatna dla innych chcących wykonać ten model. Sam model bardzo efektowny mimo niektórych błędów. Twoje wykonanie i relacja z pewnością zachęci wielu do kupna tego modelu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-05-21 16:12  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dopiero dzisiaj dostrzegłem twoją relacje i jestem zachwycony. A tak przy okazji: dziwne że Niemcy nadali swojemu czołgowi angielską nazwę. Czy ktoś wie, dlaczego?

Post zmieniony (28-05-21 08:36)

 
30-05-21 17:38  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Motywują mnie do dalszej pracy nad modelem i poprawy mojego warsztatu. Artystą modelarskim już nie zostanę, ale liczę że kilka modeli jeszcze skleję, póki oczy pozwolą.
Dziś udało mi się zrobić liny holownicze i wycior.




--
pozdr, Radek

 
06-06-21 17:43  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Słoneczny czerwcowy weekend spędziłem nad dłubaniem przy stropie wieży. Dzięki zdjęciom od Przemka W. starałem się dodać trochę wyposażenia, opracowanie Answera zawiera sporo uproszczeń, oczywiście największy babol to właz ładowniczego. Na załączonym zdjęciu widzicie strop wieży z włazem wokół, którego jest biała obwódka, nie wiedzieć po co. Wielkość włazu wewnętrznego w modelu była taka jak obwód włazu łącznie z tą obwódką, podobnie wewnętrzny mechanizm zamykania. Musiałem więc powiększyć otwór o tą obwódkę, jednocześnie zmniejszyć element pancerza włazu, tak aby mieścił się w otworze. Czy proporcje do oryginału są zachowane, wątpię.
Posiłkując się zdjęciami od Przemka dodałem przewód instalacji elektrycznej i kilka innych elementów, których nie widzicie na rysunku montażowym.









--
pozdr, Radek

 
06-06-21 19:25  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku, pamiętaj by na dachu wieży z zew dodać haki (3 szt) do podnoszenia wieży. Od wew. widać ich końcówki, na zew zaś nie widać miejsc gdzie mają być przyklejone. Jest to dość charakterystyczny detal, nie wiem dlaczego pominięty...

Hosted on Fotki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 22Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024