FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-04-21 19:41  [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

W trakcie klejenia największego pod względem długości mojego modelu мотоброневагона МБВ-2, czyli radzieckiego pancernego wagonu motorowego MBW-2 Striemitielnyj („Стремитиельный”) z GPM-u nr 5’2003 wpadłem na pomysł, aby wzbogacić tą potężną papierową bryłę o fragmenty wnętrza. Wcześniej już to samo wykonałem dla modelu także radzieckiej drezyny pancernej „Czerwona Gwiazda” z GPM-u, ale w sytuacji „Striemitielnego” nie przyszło to łatwo.
W modelu „Czerwonej Gwiazdy” otwierany przeciwlotniczy przedział bojowy był wyposażony w rkm. Diegtiariewa w wersji p-lot, jak na wieżach radzieckich czołgów, które robiłem już kilka razy. Tutaj w MBW-2 otwierany przeciwlotniczy przedział bojowy był wyposażony w poczwórnie sprzężony karabin maszynowy M4 Maxim (w oryginale „Зенитная пулемётная установка М4 образца 1931 года” lub ”Счетверенная установка Максим М1931”), który musiałem zaprojektować w skali 1:25 i wykonać od podstaw.
Udało mi się znaleźć dokumentację a mając za wzorzec model normalnego, pojedynczego karabinu maszynowego „Maxim” przeliczyć na skalę pozostałe elementy, zaprojektować je, a następnie skleić ten mój projekt.
Analogicznie wcześniej wykonałem model podwójnie sprzężonego przeciwlotniczego Maxima, którego umieściłem na modelu jednej z wież artyleryjskich radzieckiej drezyny pancernej D-2.
Ten model poczwórnie sprzężonego przeciwlotniczego km. Maxim jak i poprzedni, podwójny jest obrotowy zarówno w lawecie jak i całej lawety w przedziale i posiada podnoszone do góry oraz unoszone po kątem lufy, a także ruchome przyrządy celownicze, gdyż inaczej nie mógłbym zamknąć klap przeciwlotniczego przedziału bojowego drezyny pancernej MBW-2. Oczywiście trzeba też było wykonać do niego 4 taśmy z amunicją kaliber 7,62 mm.
Na zdjęciach robionych w opcji „makro” z odległości kilkunastu cm. model wygląda potężnie, ale w rzeczywistości te pociski taśmach do niego mają długość niecałe 3mm.
Te nitki w podstawie musiałem wkleić, by łatwo było wyciągnąć cały zestaw z gniazda we wnętrzu bojowego przedziału przeciwlotniczego pancernego wagonu motorowego MBW-2 „Striemitielnyj”.


, , , ,

, , , ,

, , , ,

, ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
22-04-21 20:26  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny model. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-04-21 20:58  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Gratulacje świetnego modelu.
Siedzę oglądam i się zastanawiam gdzie jest granica wyobraźni Demona wojny

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
22-04-21 20:58  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kurdebalans, jakie to malutkie... Brawo, świetny model :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-04-21 22:05  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, aleś pan pojechał z tym Maksimem, ja pierdziu chylę łyse czoło. Gratulacje.

 
23-04-21 05:35  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajne. Też jestem pewnym fanem tych bolszewickich wagonów pancernych , i jeszcze właśnie tego Striemietelnyja mi brakuje, to kawał byka. Większy jest tylko niemiecki Panzerbetriebwagen.

 
23-04-21 08:29  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Ale czaderski :-) super wykonanie i temat.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
23-04-21 14:46  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Zaszalałeś :-) Fajne maleństwa

--
KMH Sokół Radom

 
24-04-21 08:16  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie wykonany model. O ile pamiętam, to Striemitielnyj GP Mu ma w komplecie " firmowy" zestaw 4 Maximów. Oczywiście twoje opracowanie jest znacznie lepsze, ale dla mniej wymagających to z modelu może być wystarczające.

Pozdrawiam
Tomek

 
24-04-21 09:47  Odp: [G] Radziecki poczwórnie sprzężony przeciwlotniczy karabin maszynowy Maxim 1931
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Rewelacja!
ps. Z czego zrobione są te patrony?

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024