FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-04-21 00:00  [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model zakupiony jako pdf na stronie Pana Emila Zarkova, orginał jest w skali 1:32, pomniejszyłem do 1:82.
Wydrukowany na plujce, zaimpregnowany dwustronnie nierozcieńczonym bialym klejem ze sklepu papierniczego

Bardzo dobrze zaprojektowany, spasowanie elementów jest bardzo dobre, przejrzysta instrukcja.
Ze względu na pomniejszenie niektóre elementy wykonywałem kilka razy,bo mie nie wychodziło,
ale stary dziad już jestem,a i oko i widelec nie ten.

Antena wisi, tam i tu prześwituje to i tamto.
Model posiada zbiornik paliwa i bombe, ale nie podwieszałem.
Nie wykonałem na razie wlotu powietrza z filtrem na lewej burcie,
dorobie kiedy indziej, po kilku próbach odpuściłem, wszystko pasowało, ino paluchy za grube i sie mi trzęsły.

Panowie, wstawiam kociokwik zdjęc, bez ładu i składu.
Wyzwiska, ironizmy itd , mile widziane.














--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
30-04-21 01:37  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Stary dziad jesteś, to fakt, ale oko jednak w świetnej formie. Widać brzydkich filmów nie oglądasz.

--
serwusik

 
30-04-21 07:34  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajny modelik! Wykonanie papierowego modelu w tej skali to także duże wyzwanie !
No i właśnie ; skala...
Dlaczego właśnie 1:82? Dlaczego nie 1:87 - skala kolejkowa H0...? Można by zrobić jakąś dioramkę z gotowymi elementami kolejkowymi, a tak to...nie za bardzo...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-04-21 09:03  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

No właśnie, dlaczego taka skala?
Modelik ładnie sklejony. Gratulacje.
Bardzo ładny druk jak dla tej skali.
Coś jest nie tak ze śmigłem, czy płaty masz dobrze poustawiane?

Klej kolejne modele póki jeszcze możesz.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
30-04-21 09:43  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
Lukee 

 

Przepiękny jak na taką skalę!
Precyzja klejenia imponuje :-)

Ale dlaczego... A nie - już te pytania padły... ;-)

Kółka trochę grubaśne ale ujdzie w tłoku...

 
30-04-21 10:03  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brystol, obniżasz loty... Gdzie atrakcje audio pracującego DB 601? Do poprawki!

Wykonanie w tej skali, petarda :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-04-21 12:49  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, dziękuje Wam za uwagi wszelakie.

Skala to taka po prostu mie wyszła, ustawiam na drukarce 40 %
i po dokonaniu skomplikowanych obliczeń matematycznych wyliczyłem teoretycznie,że to skala 1:82.

Sprawdziłem dzisiaj wymiar modelu, tzn tylko rozpiętość, u Gugły znalazłem rzeczywistą rozpiętość orginalnego mesia wersji F,
i po dokonaniu jeszcze bardziej skomplikowanych obliczeń matematycznych wyszło mie, ze to skala 1:81,7.

Mariusz, dioram nie zamierzam, więc nic mie nie będzie bolało.

Łopaty śmigla sie omskły , poprawiłem, na oko widać, że teraz omsknięcia gołym okiem nie widać.

Mucha, o dzwiękach zapomniałem, a niech mie!

Koła rzeczywiście za grube, ale nie bede juz odrywał, w następnym modelu dam jedną warstwe kartonu mniej.
Następnego mesia z tego zestawu/9 wersji/ już zacząłem, to Szwajcar.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
30-04-21 16:45  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje za wykonanie, które to bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-05-21 02:27  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Super modelik wyszedl.Mam podobny problem z paluchami ale rozwiazalem go troche inaczej.

Jakis czas temu zrobilem Szwajcarskiego Me-109 G-6 tez na podstawie modelu pana Zarkova ale mniejszego w 1:72. powiekszylem go do ok 1:50

Sam model jest na tyle super ze zrobilem ich cala serie chyba z 6 i nadal mam kilka w folderze.

 
09-05-21 10:34  Odp: [G] Me-109 F2, ModelArt-Emil Zarkov, 1:32, zmniejszony do 1:82
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Bardzo ładny model. Gratuluję.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024