FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-03-21 07:09  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo zacny kawałek warsztatu, czysto, równo i schludnie. Gitarka.

 
01-03-21 10:20  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Miodnie to wszystko wygląda... Nie umniejszając Twojej pracy, nie nie nie!!! to jednak - na pewno się zresztą zgodzisz - zasługa doskonałego projektu Tomka.

--
54323031

 
27-04-21 21:09  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahooj!
Mała, a może nie taka mała bo całkiem czasochłonna aktualizacja. Po zakończeniu budowy Cristobala Colona, coby paluszki nie zesztywniały, wróciłem do Gabriela. Pod nóż poszły planki prawej burty. Zacząłem od góry, bo jednak ważne było, żeby dobrze zgrały się elementy najbardziej widoczne. Z drugą stroną zrobię tak samo. Pierwsze największe fragmenty przykleiłem na cyjanoakryl, natomiast te węższe z podwójnych desek już na BCG. Poprzecinałem też w połowie długości każdy element, żeby łatwiej manewrować posmarowanym klejem fragmentem. Spasowanie porażająco dobre :) (nie żebym zwątpił). W Duyfkenie co prawda też pasowało, jednak tutaj jest dwukrotnie większa powierzchnia i były obawy. Nie docinałem NIC! Czysta przyjemność klejenia. Wyszła mi tylko szpara od strony rufy szerokości milimetra, długa na 1,5 cm dwie planki od stępki. Wkleiłem ubytek z zapasu koloru (chyba widać na zdjęciach).
Bielą to tu to tam niech się nikt nie przejmuje, wszędzie tam dojdą listwy i powinno być ładnie. Jedynie niektóre planki niefortunnie mają na krawędzi łączenia ciemniejsze barwy i tak to trochę wygląda jakby retusz wymknął się spod kontroli, takie złudzenie.
Teraz zabieram się za drugą burtę, potem rufę a dalej już rzeczone listwy.







Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-04-21 22:02  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Oo panie zajebiście pan to to wyciągnął :)

 
28-04-21 21:40  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Rewelacja.
Pieknie zrobione. Efekt końcowy będzie murowanie śliczny.
Gratki
Darmuszka

 
29-04-21 13:28  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mega fajny orzeszek : ]

Post zmieniony (29-04-21 13:28)

 
30-04-21 09:54  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Lukee 

 

A ja mam skojarzenia z beczułką. I to wspaniale wykonaną!

 
09-05-21 22:35  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoooj!
Burty oklejone, paluchy bolą niemiłosiernie bo sporo się nadziubałem. Powiem tak -model jest naprawdę pracochłonny :). Z ewentualnych uwag, części nr 59, tj. górne powierzchnie burt mogłyby mieć oznaczenia kierunkowe, bo dopiero po przymiarce dało się stwierdzić gdzie przód, gdzie tył. Części nr 59 b (na samym dziobie) nijak nie dało się dopasować do kształtu więc rozciąłem ją na dwie części, wyciąłem klin i jakoś poszło. Odkryłem też, że burty mają różny odcień koloru, ale bez wnikliwej analizy oko tego nie wychwyci ;). Generalnie jest ok, ciąg dalszy zdecydowanie nastąpi. Tak to wygląda, widać jakieś drobne niedoróbki w retuszu ale to się poprawi, ciągłe macanie modelu niestety sprzyja nadrywaniu krawędzi listew i listewek.















pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
10-05-21 08:00  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kadłub wykonany przepięknie,te krągłości ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-05-21 23:05  Odp: [R] Sao Gabriel 1:100 wyd. Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pięknie to zrobiłeś.
Wygląda elegancko i podoba mi się kształt kadłuba;-)))
Nie wiem co jest z częścią 59b - była wykreślona jak wszystkie pozostałe a i w modelu testowym sprawiła problem. Trzeba by ja zrobić metodą staroświecką, przez kalkę, bo nie potrafię znaleźć błędu. Pomyślałem, że może zdeformowałem trochę górną krawędź kosza dziobowego i dlatego nie chciała się ułożyć, Ale widać cos jest nie tak.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024