FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 22Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
20-04-21 13:30  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cześć Radku, widzę, że praca mozolnie idzie do przodu. Chodzi mi po głowie skończenie mojego, ale sam nie wiem czy się za niego zabiorę. Widzę, że wkleiłeś górną płytę z erraty, ja na swoją się jeszcze nie doczekałem niestety. Pozdrawiam i trzymam kciuki za efekt końcowy.

 
20-04-21 20:48  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Adam, aby dostać erratę musisz napisać na maila do biura Answer i podać adres wysyłki. Fajnie byłoby, gdybyś np. zaczął robić teraz wieżę.

--
pozdr, Radek

 
21-04-21 07:15  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Radku już pisałem do wydawcy w sprawie erraty jakiś czas temu. Wieżę już zacząłem kiedyś składać leży rozbebeszona w pudełku. Hej.

 
25-04-21 18:15  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Pomału posuwam się do przodu. Zrobiłem jeden błotnik. Przy okazji wyszedł kolejny błąd. Wycięcie na przedzie błotnika zamiast od strony szekla było w projekcie z drugiej strony. Musiałem odciąć ten fragment od prawego błotnika, aby dokleić do lewego. Zacząłem składać szkielet wieży i okazało się, że przednia płyta wieży chyba jest w lustrzanym odbiciu. Porównałem ze zdjęciem czołgu w muzeum i wyraźnie to widać. Nie sądzę, aby wydawca zrobił kolejną erratę, więc chyba trzeba będzie coś pokombinować. Nie wiem czy nie będę musiał odrywać tego fragmentu, bo otwór na armatę może trzeba będzie powiększyć z prawej strony.






--
pozdr, Radek

 
26-04-21 18:07  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Twoja robota jest bardzo fajna i widać, że ten model daje się zrobić, bardzo mi się też podoba to co już zrobiłeś.

Mam też ten model i erratę i leży i czeka, jednak nie wiem... niestety konstatacja musi być taka w dziedzinie wydawcy, że jak na flagowy i prestiżowy model zabrakło w nim jednego podstawowego etapu - nikt go w ogóle testowo nie kleił z wydruku kolorowego. Przy pierwszej próbie takie błędy jak złe plamy kolorów, czy lustrzane odbicie płyty wieży by od razu wyszły. Powinien być hiper i tip-top, a jest mimo wszystko duży niedosyt.

Trudno się tym modelem chwalić w portfolio w tej formia jaka opuściła wydawnictwo. Szkoda, co nie znaczy, że się za niego nie wezmę jednak :)

--
pzdr
-----------
ams



 
26-04-21 20:44  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dzięki AMS. Osobiście nie polecam nikomu tego modelu ze względu na dużą liczbę niedokładności oraz nie zawsze precyzyjne rysunki. No chyba, że ktoś lubi takie wyzwania. Na pewno przy budowie trzeba stosować zasadę 3 razy przymierz zanim przykleisz, to nie jest HAL czy Kartonowa kolekcja. Ale grafika robi wrażenie. Osobiście wolałbym, aby malowanie było trójkolorowe, najlepiej z oznaczeniem i godłem jednostki.

--
pozdr, Radek

 
02-05-21 17:12  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Zabrałem się za tył pojazdu. Zdziwiło mnie, że autor projektu nie pomyślał o ruchomych zawiasach w klapie nad silnikiem. W końcu silnik był dość rozbudowany, a tu takie rażące uproszczenie. Dorobiłem zawiasy posiłkując się zdjęciami modelów plastikowych. Wstawiłem też przewody paliwowe łączące zbiormiki.








--
pozdr, Radek

 
03-05-21 16:23  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dziś ciąg dalszy prac na tyle pojazdu. Dodałem prawy błotnik i tylne błotniki oraz rury wydechowe. Położyłem wieżę na kadłubie i niestety mam za duży prześwit między pancerzem, chyba już nic nie da się z tym zrobić.




--
pozdr, Radek

 
03-05-21 17:27  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dziwne te osłony wydechów projektant zaproponował

Nie wiem, czy nie lepiej korzystając z zapasu koloru użyć osłon z innych wycinanek.

Co do posadzenia wieży to pewnie lepiej by było gdyby niżej zeszła, ale na pocieszenie zobacz


--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-05-21 17:52  Odp: [R] ANGRAF Niemiecki czołg ciężki King Tiger Production Turret
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ta na pocieszenie źle założona wieża :D

Tutaj prawidłowo, pisałem o tym wcześniej chyba. Między dachem kadłuba, a podstawą wieży było 10 mm.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 22Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024