FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-09-20 12:14  [R/G] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cześć!
Jakiś czas temu zacząłem sobie dłubać przy bolidzie by oderwać się od spawów, ryfli i gąsienic. Na temat opracowania zostało powiedziane już wszystko ale mimo to postanowiłem powalczyć. Naczytałem się dopiero po kupnie modelu. Teraz, zgodnie z rozkazem 227, "ani kroku wtecz". Potwierdzam, że elementy mają złą numeracją, linie zgięć przebiegają w złych miejscach a instrukcje z Ikeii są czytelniejsze. No ale cóż. Czerwone światła zgasły zatem naprzód. Jako, że zdjęć w necie jak na lekarstwo (najcześciej wyniki pojazują modele F1.07 lub F1.08) wspomagam się fotkami modelu z plastikowego Revella.

BTW rozbawiło mnie, że nawet nad grafiką na okładce się nie napracowano:



PS. Tak, wiem o złym kolorze kamerki ;)





Post zmieniony (20-02-23 22:48)

 
01-10-20 17:33  Odp: [R] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Ja już ten bolid mam na kolekcji, więc wiem o czym piszesz ;-) Efekt końcowy jednak będzie zacny po tym, co tu widzę. Czekam na kolejne wpisy!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
01-10-20 20:06  Odp: [R] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mnie zawsze wydawało się, że tego typu modeli nie da fajnie się skleić... mylę się oj mylę.

 
08-12-20 21:02  Odp: [R] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

To moim zdaniem najtrudniejszy element układanki. Trochę trzeba sie nagłówkować jak spasować elementy żeby nie było lipy. Dziwne dopasowanie, tajemne zagięcia i linie markacyjne, inne odcienie tego samego koloru itd. Myślę, że fotki oddają naturę rzeczy i pomogą kolejnemu śmiałkowi zrozumieć istotę tych brył.

Wiem, że model dobrze pokazuje ile jeszcze człowiek musi się o standardzie nauczyć. Szpachlować i malować błędy to każdy "gupi umi" ;)

 
16-12-20 17:00  Odp: [R] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witaj,

popełniłem ten model w swoim życiu już dwa razy, totalna porażka ten model, ale efekt końcowy łagodzi wszystko. Prócz kamerki to by się jeszcze wiele znalazło, a o podobieństwie niektórych części do oryginału to już nie mówię..

W moich galeriach na forum jest galeria z mojego pierwszego wykonu, można podglądać :)))

powodzenia zatem w budowie, kibicuję

--

Post zmieniony (16-12-20 17:02)

 
15-02-21 14:11  Odp: [R] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Mały update stanu obecnego.

Udało mi się przytwierdzić boczne tunele do kadłuba. Było przy tym odrobinę karczowania. Bryła szkieletu wlotu powietrza po sklejeniu jest na tyle powyginana, że nie da się osadzić kadłuba płasko na podłodze. Obudowa za głową kierowcy też niewpasowuje się idealnie w wyrysowane linie. Tylne zawieszenie jest tak duże, że jeszcze nie wiem jak umocować je płasko na zagięciu podłogi. Co do kół, felgi w oryginale są srebre (nie znalazłem ani jednego foto z białymi) dlatego postanowiłem zrobić kompletne przestrzenne ramiona felg z odpowiednim lakierem kosztem napisów. Wiem, że to dziwne, że mieszam taką waloryzację ze standardem i efekt może wyglądać nierówno ale się uparłem ¯\_(ツ)_/¯.



Post zmieniony (21-04-21 21:30)

 
21-04-21 21:48  Odp: [R] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Tempo modelirowania spadło bowiem zostałem tatą kolejny raz. Drugi chłopak. Drużyna przyszłych modelarzy rośnie w siłę :) Pierwszy już pyta czy może się pobawić pancerami z gablotki :D

Jak już wcześniej napisałem postanowiłem nieco przypudrować felgi nadając im bardziej sportowego sznytu. Szału nie ma ale jest lepiej. Stworzyłem nawet tarcze hamulcowe i klocki. Pokuszę się też pewnie o chłodzenie hamulców. Nie powinno być z tym dużo roboty. Pozostaje lekki szlif i poprawki czarną farbką.

 
24-04-21 13:31  Odp: [R] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Obyło się bez zamalowania napisów.

 
09-08-21 11:35  Odp: [R] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Wymyśliłem sobie bębnowy patent by móc spokojnie koła nałożyć/zdjąć/obrócić/wyrównać. W środku zmieszczę też tarcze hamulcowe i klocki. Widać lekkie zmęczenie modelu na krawędziach, wiem. Standard nie jest moją mocną stroną :) Znalazły się też wloty chłodzenia przednich hamulców.



Post zmieniony (09-08-21 11:36)

 
20-02-23 22:47  Odp: [R/G] BMW Sauber F1.06 - MODELIK
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ogłaszam koniec tego pojedynku. Starałem się ukryć jak najlepiej bolączki modelu jak i braki we własnym rzemiośle. Standard jeszcze nie dla mnie. Barwy modelu były największym wyzwaniem. Starałem sie zakryć to i owo. W niektórych miejscach model nie był fajnie spasowany, a w innych barwy były trudne do opanowania. Upiększyłem w modelu parę rzeczy by go uplastycznić co nieco i odwrócić uwagę od niedociągnięć przez co model może sprawiać wrażenie "nie równego" warsztatowo. W ogólnym jednak rozrachunku jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. I to pomimo małej usterki, której bolid doznał podczas remontów.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024