FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-12-20 09:20  [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Zapowiadany od dawna w końcu ujrzał światło dzienne. Numer 10-11-12/2015. Cena 48zł.

• Opracowanie modelu – Roman Staszałek
• Rysunek na okładce – Paweł Mularczyk



Post zmieniony (30-12-20 09:43)

 
30-12-20 10:02  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Grigorij     

tyle to my wiemy ,
a gdzie fotki arkuszy ???!!!

 
30-12-20 10:24  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

CANT w MM świat się kończy....

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
30-12-20 10:36  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Nie, to tylko 2020 ;-)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
30-12-20 10:45  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Veni, vidi i oczom nie wierzę... Dziś podklejam wręgi.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-12-20 10:50  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zgarnąłem przed pracą, w przerwie na kawę dwa zdania mogę napisać

Za 48 zł (podrożał) dostaniemy:
- 20 arkuszy kartonowych A4 z częściami
- 10 arkuszy papierowych A4 z częściami (wręgi, oklejki)
- 9 stron z opisem i rysunkami (8 stron i trochę na okładkach; 25 rysunków + szablony drucików)
- skala 1:33
- zapowiedź bałtyckiego Bismarka w skali 1:300 (Z.Sałapa)

Moje pierwsze wrażenie:
+ pokaźne opracowanie w przystępnej cenie (przypominam, że wiele modeli po 4-6 arkuszy kartonowych mają ceny 35-40zł)
+ srebrna farba (nie brudzi palców, nie zauważyłem też tendencji do łamania się)
+ oklejki do wręg na papierze
+ części na arkuszach rozmieszczone dość sensownie (nie powinno być problemu z szukaniem)
+ arkusze poszycia kadłuba mają zadrukowaną drugą stronę
+ dość szczegółowe opracowanie wnętrza
+/- szkielet "nóg" do pływaków jako jeden element (łatwiej ustawić, ale pewnie trzeba będzie wzmocnić)
+/- ruchomo powierzchnie sterowe jako jedyna opcja EDIT: skrzydła można jednak zrobić "normalnie", ale w części ogonowej nie
+/- dzielone niektóre elementy (szkielet, poszycie) bo się nie mieszczą na format A4
+/- model zaprojektowany na dwie wręgi
+/- powtórzony "błąd" z Mitchell`a tj. wręga z wystającym dźwigarem skrzydła ma być oklejona poszyciem, którego nie da się założyć (dźwigar wypada na środku części z poszyciem) - zostałem poprawiony, że tam da się to skleić, więc może i tutaj to nie jest błąd, choć dźwigar jest raczej większy
- dalej za mało rysunków (np. nic nie ma o montażu pływaków - przy czym nie czytałem opisu)

Szybkie foty


















Post zmieniony (30-12-20 11:48)

 
30-12-20 11:09  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
kari   

CANT ... at last!
-------------------------------------------
... dali by sobie spokój z tymi potrójnymi numerami i 2015 rokiem ... i co? będą tak gonić w nieskończoność?
...P-11c, 4 arkusze z częściami - potrójny nr i Halifax, 38 arkuszy z częściami - potrójny nr,
... to ile arkuszy ma pojedynczy nr ??? ... w 1989 r. wydano tylko trzy modele; w tym jeden nr był podwójny i co wtedy można było???;
...odciąć się wreszcie grubą krechą a nie tkwić w 2015.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (30-12-20 11:10)

 
30-12-20 11:14  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A propos ostatniego wytkniętego "błędu" - w Mitchell'u dało się to zrobić bez przeróbek (a jeżeli już to z bardzo drobną korektą nie mającą wpływu na żaden widoczny element), więc pewnie tutaj też jest to odpowiednio zaprojektowane. Gorzej, że jest to zaprojektowane na dwie wręgi. Jest też drobiazg w postaci rozcinanych wzdłuż (!) ramek oszklenia, tak samo jak w Mitchell'u - mam po tym traumę do dzisiaj :)

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
30-12-20 11:45  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo przyzwoicie. Ciekawe jak przy sklejaniu, chociaż myślę że po tylu latach testów na pewno skleja się elegancko. Zapewne niedługo pojawią się pierwsze relacje.
Przyznam, że sam mocno interesował mnie ten temat i zaraz po pracy biegnę do Empiku ;)
Kolejnego Bismarcka redakcja to mogła sobie darować ale za Tirpiza to pewnie nie obraziłby się nikt.

Post zmieniony (30-12-20 12:08)

 
30-12-20 11:46  Odp: [N] Wodnosamolot CANT Z-506 B Airone 1:33 Mały Modelarz
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Musiałem przegapić to w Twojej relacji, że udało się bez większego problemu. A o którym elemencie oszklenia mówisz? Moją uwagę zwróciła cz.5 (poszycie), które jest łączone przez środek oszklenia.

Swoją drogą liczę, że skoro są przymiarki do B-17 to zrobią go srebrnego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024