FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-04-21 21:22  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ryszard . Ja nie wiem jak ty chcesz walczyć z tym modelem jak z jakichś banałów robisz zagadnienia. Kadłuby Stasia same się składają ( tylko z tym bąblem u góry będzie rozkmina). A Mariusz teraz się wydał chyba że służbą zdrowia skoro obrazki nieestetycznych ludziów są dla niego obrzydliwego.

 
16-04-21 22:25  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - nie jest większa. Gdyby nawet była, to biały pasek na spodzie musiałby być znacznie cieńszy (o grubości tylko jednej oklejki).a nie jest (ma grubość dwóch oklejek czyli całej burty).
Odnośnie wstawiania zdjęć- coś ostatnio mam z tym problemy, zdjęcia są małe i raz uda się je wstawić a raz nie.

ABC - może i same się sklejają a ja już "kilka" modeli zrobiłem (nie mówiąc o tych, które sam zaprojektowałem) i nie o takim stopniu trudności jak W.29 a i sroce spod ogona nie wypadłem więc wybacz, tak jak napisałem w tym wypadku na prawdę nie wiem co i jak.
Jeżeli ma tak być, że wzdłuż całej burty jest widoczna grubość spodu to...
Może się mylę (oby) więc proszę wyjaśnij mi czy tak ma być ?
Będę wdzięczny.


Pozdrawiam,
Ryszard

 
17-04-21 05:24  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chciałbym ci doradzić ale po pierwsze nie mogę jakoś powiększyć obrazków z tymi wątpliwościami. A po drugie naprawdę bo nie pamiętam z dołem kadłuba problemów. Straszliwe modele I wojny mają kadłub tekturowy 0.5 mm który się okleja . Po prostu trzeba chyba skleić i robić przymiarki zanim rozmontowanie tekturkę w razie co będzie niemożliwe.

 
17-04-21 09:17  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ryszard czy zdjęcia na hostingu z założenia są takie "małe" ? Albo ja nie mogę ich powiększyć ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
17-04-21 11:06  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ja po powiększeniu zdjęć wstawionych mam powiększone, duże.
Może coś siadło z rozmiarem wstawianego zdjęcia - spróbuję ponownie.

 
17-04-21 11:09  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


 
17-04-21 11:10  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Po kliknięciu zdjęcia się powiększają a to pierwsze nawet na cały ekran.
Teraz powinny być duże :-)

Post zmieniony (17-04-21 11:32)

 
17-04-21 12:03  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Specjalnie poszedłem do magazynu przetrząsać setki pudeł , i w moim egzemplarzu sklejonym jest ta dolna część poniżej boków. I nie widzę przynajmniej ja nic rażącego. Przy bo okazji ci zdradzę sekret na wykonanie bąbla, otóż ta obrotnicę nasyciłem kropelką do stanu blachy , pomalowałem na czarno mat akryl i przykleiłem do bąbla przed jego klejeniem do kadłuba . Przez co ta "blaszana" obrotnica trzymała bąbel na kształt przynajmniej u góry. No oczywiście trzeba się do ukształtowania bąbla i tak trochę przyłożyć.

 
17-04-21 14:53  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ABC - dziękuję, teraz wszystko jasne (czyli tak jak sądziłem, burty doklejone są z góry do spodu kadłuba) oraz za cenne uwagi odnośnie wykonania górnego porycia kadłuba z kokpitem obserwatora - strzelca.

 
22-04-21 18:15  Odp: [R] Hansa - Brandenburg W.29 - 1:33 STM, 1/2009
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Się trochę urobiło ale dopiero teraz zwróciłem uwagę na różnice w barwach poszczególnych elementów np.:

jest jak jest, ale to nie problem bo się pomaluje, gorzej jest z lozenge skrzydeł

trzeba będzie pokombinować - może kredkami przyciemnić ?
Skrzydła zrobione, stateczniki też i aerometr (będzie zamocowany na samym końcu)

Wspominałem, że bardzo pomocne jest podposzycie (zwykła kartka papieru) - pozwala na właściwe, poprawne ustawienie całej konstrukcji wewnętrznej skrzydeł i znacznie łatwiej jest potem gotowy "wsad" okleić właściwym poszyciem.

W lotkach dorobiłem żeberka i krawędź (retusz ołówkiem)


Pozdrawiam,
Ryszard

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024