FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-06-21 09:04  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1

- 5

Dziekuję Marek. Twój model znam, oglądałem go nie raz i bardzo mi się podoba. W wielu momentach wzoruję się na Twoim wykonaniu i szukam potwierdzeń i odpowiedzi na nurtujące mnie aspekty budowy Garlanda.
Jeśli można skorzystać z okazji, to mam prośbę, mianowicie chodzi mi o wskazanie, jak odwzorowałeś anteny dalmierza, bo zaproponowane w opracowaniu ostrosłupy mnie nie przekonują, a w dostępnych w necie fotografiach nie udało mi się znaleźć faktycznego wyglądu dalmierza.
Zdjęcia Twojego modelu też w tym aspekcie nie dają odpowiedzi, więc czy mógłbyś wstawić/przesłać zdjęcie tego urządzenia w Twoim modelu, ewentualnie może dysponujesz fotografią realnego dalmierza.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość 

07-06-21 16:13  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5

- 14

Witam,każdy ma swój pomysł na budowę modelu,lubię malowane,choć aby sobie ułatwić pracę ,bardzo nie lubię maskowania,po nim zawsze są jakieś straty,W PT zastosowałem zupełnie inną aby uzyskać pożądany efekt kamuflażu.Nie wiem czy wiesz ,ale od jutra może być problem z forum,więc jak masz fejsa to napisz do Grzegorza Nowaka na pewno pomoże ,lub do mnie Marek Mackiewicz Bełchatów ewentualnie na mek1957@poczta.onet.pl. Odnośnie radaru to wygląda tak jak na tej fotce ,ja niestety użyłem jednak za grubego drutu osłaniającego anteny.Do końca nie jestem pewny czy miał cztery jak w modelu czy pięć anten Ja miałem od tego czasu tyle awarii kompa i niestety część materiałów zginęło,Przy kończeniu Garlanda w 1/100 trza będzie poszukać.Plan w MO ma dalmierz a,ale bez anten na ten okres,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

11-06-21 14:47  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5

- 14

Witam,tylko taki ,ale zasada budowy podobna ,jeśli chodzi o anteny była taka strona ,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

12-06-21 14:00  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1

- 5

Marek, serdeczne dzięki!

15-06-21 12:06  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1

- 5

Witam ponownie, robota minimalnie posunęła się do przodu, słabo to idzie ale idzie ;)
Od ostatniego postu udało mi się wykonać platformę dział plot. oraz rozpocząłem produkcję bomb głębinowych.
Podstawowa uwaga do opracowania platformy plot, to zbyt krótkie kratownice podtrzymujące platformę. Opracowanie nie uwzględnia ok. 1 mm podniesienia na środku pokładu i brakuje dokładnie ok. 1 mm. Pod platformą musiałem dokleić do kratownic dodatkowe paski kartonu. Miejsca przyklejenia kratownic do platformy w zasadzie nie widać, więc nie jest to problem. Skorzystałem również z wyciętej laserowo drabinki, będę ją musiał pomalować na kolor zbliżony do platformy.
Poniżej efekt opisanych wyżej prac.

--

Post zmieniony (16-06-21 07:30)

06-07-21 14:27  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1

- 5

I kolejna aktualizacja stanu prac, od ostatniego postu przybył drugi komin, drobne elementy wokół drugiego komina oraz nadbudówka rufowa bez drobnicy. Efekty poniżej:

03-09-21 11:18  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1

Witam serdecznie,

Czy jest jakiś patent na tak piękne zwijanie luf?

05-09-21 19:23  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
ppepsiorr   

Witam.
Mam proste pytanie.
Jak zrobić takie anteny na masztach? Według mnie graniczy to z cudem.

Pozdrawiam.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2