FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 15Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
28-03-21 21:52  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A mnie i samolot i Twoje wykonanie bardzo się podoba:-)
Ten niepowtarzalny kolor, podkręcony lakierem błyszczącym powoduje, że na myśl przychodzą mi ropowane na PRL-owskie defilady pojazdy-)
Niezmiennie też podziwiam osłony cylindrów, bo one w tym samolocie robią robotę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-03-21 13:08  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspominasz Mariusz o sprężynowaniu folii, z której zrobiłeś oszklenie kokpitu.
Może warto poszukać już w jakimś stopniu wygiętej folii, w którą pakowane są różne, drobne produkty.
Generalnie folia ta jest gruba i nie całkiem przeźroczysta ale czasami trafi się idealna. Ja od lat gromadzę takie wycinki różnych kształtek folii.
PS - a Junak mi się podoba zarówno ten oryginalny (kształt, sylwetka) jak i Twojej roboty kadłub z osłonami silnika

 
10-04-21 18:13  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W kolejnym odcinku zaczynam temat skrzydeł.
Oto sklejone szkielety owych:

W wycinance brakuje rysunku szkieletu skrzydeł, a tym samym brakuje wskazania miejsc przyklejenia trójkątnych wzmocnień w miejscu,gdzie jeden z dźwigarów tworzy kąt prosty z żebrami. Zatem ta fotka ma walory instruktażowe ;-)
Nawiasem mówiąc to dość rozbudowany szkielet i wcale nie uważam,że to źle ;-)

Skrzydła do kadłuba mocowane są na bagnety.

W wycinance z kolei chyba brakuje szablonu do ich wykonania ( albo ja źle szukałem)...
Wykonałem je ze szprychy rowerowej śr. 2 mm pociętej na 10-centymetrowe odcinki. Pasuje idealnie.

A na koniec suche pasowanie szkieletów do kadłuba:


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-04-21 20:42  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rozbudowany szkielet ? Szkielet jest prosty.
Bagnety ze szprychy rowerowej ok, pod jednym tylko warunkiem, że skrzydło jest sklejone idealnie a ostatnie żeberko wklejone pod kątem gdy skrzydło ma być uniesione do góry, natomiast lepszy jest drut który można wyginąć by skorygować ewentualne niedokładności montażu..
Gdy nie stosujemy szprych a drut, to warto go przedłużyć maksymalnie prawie do końca skrzydeł.

 
10-04-21 21:18  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ryszardzie, całkowicie zgadzam się z Tobą co do zalet i wad drutu i szprych rowerowych.
Zupełnie się nie zgadzam z twierdzeniem "warto go przedłużyć maksymalnie prawie do końca skrzydeł".
Sądzę że przy zastosowaniu sztywnego szkieletu skrzydeł do prawidłowego montażu wystarczą dosłownie trzy, maksimum cztery żeberka "zasięgu" naszego bagnetu. Ewentualną korektę wzniosu da się też łatwiej przeprowadzić przy krótszym bagnecie.

Mariusz - świetna robota. To będzie kapitalny model. :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
10-04-21 22:27  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Widzę tu już początek końca :)
Mariusz , a tak z ciekawości zapytam - co to za karton użyłeś do podklejenia szkieletu ?

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
10-04-21 22:48  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cider - zgodnie z zaleceniem w wycinance do podklejenia szkieletu użyłem tektury 1 mm.
Ryszardzie - w Junaku centropłat ma zerowy wznios, dopiero końcówki są uniesione. Moim zdaniem rozwiązanie w modelu jest optymalne.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-05-21 21:35  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Długo trwało męczenie skrzydeł, ale w końcu skończyłem i z przyjemnością prezentuję efekty.
Skrzydełka razem:


Pokusiłem się także o wykonanie reflektora do lądowania. Odbłyśnik wykonany z grubej folii aluminiowej ( jednorazowa foremka do ciasta formowana metalową kulką, żarówka z kuleczki pochłaniacza wilgoci - czasami dodawane w małej papierowej torebeczce do nowych butów).
Niżej dwa zdjęcia "warsztatowe"- na nich widać kilka warstw tekturki w wewnętrznej konstrukcji skrzydła w miejscu mocowania podwozia głównego oraz konstrukcja mocująca reflektor do dźwigara skrzydła:


A na koniec fotki z suchej przymiarki:


Jak zawsze chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-05-21 11:55  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czy będziesz jeszcze lakierował model ? Część kadłuba przed kabiną bardzo się błyszczy w porównaniu ze skrzydłami. Być może to tylko efekt widoczny na zdjęciu jeśli nie to czy zamierzasz zostawić taki połysk jak na w/w fragmencie czy tak jak na skrzydle . Muzealny egzemplarz nie ma takiego połysku i jest raczej półmatowy i dlatego ta różnica tak mi się rzuciła w oczy.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-05-21 13:39  Odp: [R] TS 9 Junak 3 , WAK , 1:33.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ty to Mariusz masz szczęście. Nowe buty - nowe kulki. Ja całe życie w gumofilcach i ani jednej kulki. To nie jest sprawiedliwe.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 15Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024