FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-04-21 14:42  [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Cześć
Korzystając z wolnego czasu prezentuję galerię modelu pociągu pancernego PP-2 Śmiały . Rok wydania 1998 , to już prawie antyk modelarski . Może u niektórych modelarzy obudzi miłe wspomnienia z "tamtych czasów" . Model wykonałem w standardzie .
Krótko i zwięźle podsumowanie modelu i moich odczuć co do niego , czyli co się podoba , średnio podoba i nie podoba ;-)
Podoba się :
- Świetne spasowanie , budowa to sama przyjemność . Uwzględniając rok wydania to wielki szacunek dla projektanta !
- Twardy papier który dobrze trzyma kształt płaskich powierzchni .
- Grafika modelu
- Otrzymujemy trzy w jednym - model kolejowy , pancerny i zestaw :-)
- Bardzo sympatyczny kształt modelu
- Ładnie wydanie zawierające zdjęcia gotowego modelu
- Drugi model w zeszycie w skali 1 : 87 który można potraktować jako zapas koloru .
- Cena modelu
Średnio podoba się :
- Instrukcja budowy w postaci małych zdjęć miejscami nieczytelnych
Nie podoba się :
- Brak :-)
Problem przy budowie miałem z kopułką na budce parowozu , nie schodzi się w środku i kolankiem rury obok komina parowozu . Kolanko za nic nie chciało się zejść . Narysowałem nowe podzielone na 4 części zamiast jak w oryginale na 3 , jest bardziej płynne .











Śmiały w zeszłym roku stoczył swój pierwszy bój pod moim dowództwem w Jaworznie . Śmiały walczył śmiało za co otrzymał odznaczenie , ślicznego Jaworka ;-)


Co do podstawki , to niestety nie mam pomysłu na kamienie . Znalazłem na Allego , ale nie mają podanych wymiarów .

Post zmieniony (05-04-21 14:45)

 
05-04-21 15:00  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Cały zestaw prezentuje się wyśmienicie , jedynie podstawka nie wygląda zbyt atrakcyjnie .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
05-04-21 15:51  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania.

--

Post zmieniony (05-04-21 15:51)

 
05-04-21 18:12  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Fantastyczne wykonanie, gratuluję !

--
pozdr, Radek

 
06-04-21 07:57  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo ładnie poskładane, grabki

 
06-04-21 11:15  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
Aras45 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 0

Pancerna kolej to jest to :D gratuluje pięknego wykonania. Z resztą, miałem okazję zobaczyć go na żywo w Jaworznie. To teraz pora na coś kolejnego z serii pociągów pancernych ;)

 
06-04-21 13:11  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Dziękuję za komentarze .
Aras45 gdybym poskładał drugi wydany model pancerki w 1:25 i zawiózł na konkurs, to bym pewnie usłyszał " chłopie gdzie to postawimy , zabieraj to" ;-) . Mam na składzie PP-52 i czeka na swoją kolej , ale jak się trochę ogarnę z zaczętymi modelami to poskładam Leopolda .

 
06-04-21 15:57  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo !! Bardzo fajny. rzeczywiście przy tak fajnie sklejonym modelu możesz "pokusić" się o lepsze torowisko :-)
Pzdr

 
06-04-21 21:14  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
klepper   

Na żywo prezentuje się jeszcze lepiej - miałem okazję podziwiać go w tamtym roku właśnie w Jaworznie. Kawał dobrej kartonowej roboty i oczywiście przyłączam się do gratulacji

 
07-04-21 11:58  Odp: [G] GPM PP-2 Śmiały 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Widziałem w Jaworznie - fajny model :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024