FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
29-03-21 14:45  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Kolejny krok naprzód.


Problemów nie było.
Pozdrawiam

 
29-03-21 15:37  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Solidna robota i ładna grafika .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
30-03-21 07:18  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Krok naprzód" ale jaki efektowny ;) Ładna i czysta robota.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-04-21 10:39  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Czas na małą aktualizację.
Niestety ale jeden element rozłożył mnie na łopatki. Jest to przewód doprowadzający spaliny do tłumika. Nie byłem w stanie go wykonać w taki sposób jak to przewidział autor opracowania. Nie potrafię z jednego elementu stworzyć tak powyginanej rurki.


Użyłem drutu. Szkoda, że autor nie przewidział szablonu do tego elementu. Powyginałem "na oko" - tak, żeby mi pasowało do mocowań.


Dodatkowym "zonkiem" jest brak części 177b - zakończenie rury wydechowej tłumika. I tutaj mam zagwozdkę - bo o ile dorobienie nie stanowi problemu to już pomalowanie tak. Czy pomalować cały tłumik na jakiś rdzawy zbliżony do rur kolor czy zostawić go w kolorze kamuflażu?

Pouzupełniałem też trochę elementów kadłuba.


Teraz czas na zawieszenie.

Pozdrawiam

 
09-04-21 12:45  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jeśli model ma choćby delikatne ślady eksploatacji to element malowany konsekwentnie należałoby pomalować imitując pordzewienie. Inna sprawa, że tej rury nie będzie dobrze widać po założeniu kół i gąsienic poza końcówką z tyłu pojazdu. Niezależnie na który wiarant się zdecydujesz, moim zdaniem drut lepiej imituje rurę niż oryginalny nawet najlepiej sklejony element z wycinanki, choć doceniam kunszt tych którzy potrafią takie elementy wykonać idealnie w rozumieniu kartonowego standardu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-04-21 20:40  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Pomaluj bazowym i następnie rdzawy kolor rozpuść w rozpuszczalniku do konstystencji płynnej, nakładaj kolejne warstwy filmu, aż uzyskasz żądany efekt przyrdzewienia.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-06-21 12:52  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Przerwa w klejeniu była bardzo duża. Nie wiem czy to ta słynna mgła covidowa czy znużenie projektem, ale bywały wieczory, że po rozstawieniu warsztatu przez godzinę nie udawało się niczego skleić. Na szczęście te objawy powoli ustępują.

Na pewno z modelem łatwo nie jest. Czasem mam wrażenie że nawet coś co jest proste autor maksymalnie komplikuje. Nie rozumiem dlaczego w wózkach postawione są 4-5 mm krawędzie bez żadnej oklejki. Ja jakoś to zamaskowałem ścinkami



Koła jezdnego też nie da się skleić w standardzie. Brak oklejek bandaży + konieczność szlifowania krawędzi sprawił, że musiałem je pomalować. Wyszło średnio.


Pozdrawiam
Trzymam kciuki za forum.

 
23-06-21 13:17  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Podwozie skończone.
Żaden pojazd tak mi nie dał w kość jak ten Trzmiel. Nawet jedną noc spędził w koszu na śmieci (dobrze, że go nie pogniotłem).
Koło napędowe to jakaś makabra. Wszystko się rozłaziło we wszystkie strony.
Ratunkiem były elementy z koła od Nashorna z Answera.

Z kołem napinającym jest trochę lepiej. Ale też dokonałem pewnej modyfikacji - użyłem na obręczach cyny. Autor zalecał szlifowanie krążków tektury.

Oto co wyszło spod skalpela:




Średnio jestem z tego zadowolony ale cóż lepiej na chwilę obecną nie dam rady.

Pozdrawiam

 
23-06-21 18:32  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Widzę, że ogólnie bryła pojazdu się trzyma i wygląda OK,
natomiast zawieszenie odbiega od całości.
Niestety taki urok ma zawieszenie Pz IV...

Cieszę się, że nie zniszczyłeś projektu i podjąłeś dalszą walkę.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki 🙂👍

--

 
24-06-21 18:13  Odp: [R] Sd.Kfz.165 Hummel GPM 10/2020
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Nie jest źle z tym zawieszeniem, faktycznie mogło by być lepsze, ale góra modelu wygląda fajnie, czekam na montaż armaty :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024