FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-03-21 19:09  [G]Rols Royce Pattern 1920- Landships models 1:48
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie,
Podczas próby wykonania skrzydeł do Snowspeedera, do którego przed chwilą wrzuciłem aktualkę doszedłem do wniosku że może coś lekkiego i przyjemnego sobie wydrukuję jako odskocznia. Wybór padł na kolejny model ze strony Landships models.
Jest to Rols Royce Pattern 1920 w skali 1:48

Początkowo model wychodził zacnie, ale im dalej w las.. tym wilków więcej. Troszkę niejasności było w numeracji części, a instrukcja w postaci zdjęć z budowy nieraz przysporzyła kłopotów (może ten typ jak ja tak ma).
Mniej więcej od połowy budowy chciałem po prostu go skończyć.
Chciałem wykonać bieżnik na kołach, próbowałem go nacinać ale efekt- licha opona rowerowa:)))))
Dlatego też zrezygnowałem z lepienia dodatkowych dwóch kół zapasowych mocowanych po bokach kadłuba
Tradycyjnie nity z wikolu, i delikatne brudzenie suchym pastelą.
Ot klasyczny zapełniacz miejsca w witrynce. Zapraszam do oględzin i wylewania pomyj:)))




















--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
24-03-21 21:15  Odp: [G]Rols Royce Pattern 1920- Landships models 1:48
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Zapełniacz miejsc" ale wygląda fajnie. No może oprócz wspomnianych przez Ciebie trochę mniej fajnych opon ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-03-21 21:48  Odp: [G]Rols Royce Pattern 1920- Landships models 1:48
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Całkiem sympatyczny modelik popełniłeś - wygląda elegancko:-)
Nie jest zapełniaczem miejsca - jest kolejnym krokiem do doskonalenia warsztatu.
Mnie się podoba - prosty ale ciekawy:-)

Gratuluję:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-03-21 22:30  Odp: [G]Rols Royce Pattern 1920- Landships models 1:48
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Bardzo ładny model, gratuluję wykonania i brudzenia.
Gdybym miał się do czegoś doczepić, to do tej łopaty. Trzonek jest nienaturalnie gruby ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
25-03-21 07:58  Odp: [G]Rols Royce Pattern 1920- Landships models 1:48
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

W jaki sposób utrwalasz pigment? tzn czy jakoś to na koniec lakierujesz?

 
25-03-21 08:45  Odp: [G]Rols Royce Pattern 1920- Landships models 1:48
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Fajny maluszek, w pełni rozumiem Twoją słabość do takich modeli, sam mam go wydrukowanego w zbiorach, pewnie kiedyś skleję. Mam wrażenie (graniczące z pewnością), że trochę za wysokie zawieszenie wyszło, no i przednia oś powinna być wysunięta bardziej do przodu. Tak przynajmniej sugerują zdjęcia oryginału, modelu GPM jak i tego konkretnego opracowania sklejonego. Chyba łuk resorów powinien być dużo bardziej spłaszczony.
Co do samego warsztatu -prima sort ;)

--

Post zmieniony (25-03-21 08:51)

 
25-03-21 10:13  Odp: [G]Rols Royce Pattern 1920- Landships models 1:48
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A cóż to za paskuda? :)
Modelik fajny wyszedł :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-03-21 21:52  Odp: [G]Rols Royce Pattern 1920- Landships models 1:48
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Gratuluję wykonania:)
Jestem akurat w trakcie sklejania tego modelu. Przednia oś wychodzi w dziwnym miejscu, bo rama jest za krótka i przednie resory za mało "wystają" przed maskę. Starałem się doprowadzić go do stanu bliższego oryginału, ale podobnie jak Ty doszedłem już do etapu "byle skończyć". Ta rama mnie ostatecznie przekonała, że już nie ma sensu więcej poprawiać.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024