FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-03-21 18:55  [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

mata nie lubi pustki także postanowiłem pokroić kolejną wycinankę. Wybór padł na Panterę z Answeru, dawno temu skleiłem wydaną tą przez GPM ale już jakiś czas myślałem nad odświeżeniem tematu; zastanawiałem się jeszcze nad tą wydana przez AH jednak odpuściłem ze względu na wnętrze którego za bardzo nie będzie widać oraz mniej atrakcyjne dla mnie malowanie. Zdaję sobie sprawę z niedokładności wybranego opracowania pod względem zgodności historycznej ale dla mnie najbardziej liczy się to żeby model fajnie się prezentował i po prostu mi się podobał, raczej będę chciał sklejać zgodnie z wycinanką ale jeśli macie jakieś propozycje co by można zmienić to śmiało piszcie.

Przechodząc do meritum, jest to mój pierwszy model tego wydawnictwa także na początek krótka recenzja wycinanki po pierwszym zapoznaniu się i klejeniu elementów.

- grafika, walorka i kamo są najmocniejszym punktem modelu, jest po prostu super (z małym wyjątkiem ale o tym za chwilę)
- spasowanie jak na razie(zrobiony mam kadłub i oklejony poszyciem) jest ok, jedynie poszycie burt dolnych było trochę za wysokie oraz burt górnych lekko za długie, ale bez problemu można było to dociąć, reszta po przeszlifowaniu szkieletu oklejała się bardzo dobrze,
- fajnie, że części na arkuszach są trochę luźniej rozłożone niż w innych modelach które do tej pory kleiłem, łatwiej wyciąć dany element nie bojąc się, że coś się uszkodzi.
- papier i druk wydaje się dobrej jakości ale nie kształtowałem na razie żadnych obłych elementów, także zobaczymy

Żeby nie było, że tylko chwalę to trochę mojego marudzenia, bardziej na zasadzie feedbacku dla autorów/wydawnictwa, jak już wspomniałem jest to mój pierwszy model Angrafu więc możliwe, że w innych te zagadnienia się nie pojawiają

- grafika jak wspomniałem jest super poza jednym wyjątkiem, kół, instrukcja a raczej 2 rysunki sugerują że koła powinny mieć różne kolory (takie same 3 jak na kamo, okładka modelu też to pokazuje) zaglądam do wycinanki i patrzę no wszystkie żółte, patrzę drugi raz przy lepszym świetle jednak nie. Projekt zakłada, że koła są różnokolorowe ale obłocone przez co elementy mają brązową nakładkę, ale po tym obłoceniu kolory różnią się bardzo subtelnie, dodając do tego to, że tarcza koła składa się z ok. 6-8 elementów i części nie są jakoś bardzo sensownie pogrupowane kolorystycznie na arkuszach, na 100% różnice w kolorach będzie widać dopiero po sklejeniu całości i obawiam się, że na każdym kole może wyjść tęcza. Mam już pomysł jak temu zaradzić i chyba będzie ok, ale fajnie by było jakby np. wszystkie elementy kół brązowych były razem zgrupowane na arkuszach a różnica pomiędzy poszczególnymi kolorami była bardziej oczywista.
- segregacja elementów i rysunków też mogła by być lepsza, rysunki mają numery ale nie są po kolei a też nie przedstawiają jakiejś kolejności klejenia. To samo tyczy się arkuszy z częściami, na pierwszy rzut oka są poukładane wg numeracji i kolejności klejenia, ale tak naprawdę tylko części elementów ma tą logikę reszta jest rozrzucona wydaje mi się trochę chaotycznie i trzeba szukać po kilku arkuszach części które wydawało by się, że powinny być zgrupowane razem.
- brakuje mi trochę jakiś przestrzennych rysunków montażowych, w opracowaniu są w większości rzuty i widoki oczywiście pomocne ale rysunków 3D jest mało i raczej tylko do niektórych detali a nie do większych segmentów pojazdu.
- nie do końca jestem przekonany do umieszczania szablonów elementów metalowych z drutu rozrzuconych wśród części na arkuszach, możliwe, że jest to moje przyzwyczajenie z innych wycinanek z jednym pojedynczym zestawieniem w instrukcji i oznaczeniem tych elementów na rysunkach. Także zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Nie przedłużając bo się rozpisałem, poniżej zdjęcia tego co udało mi się zrobić:



Post zmieniony (03-10-21 15:56)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
Viz 16084 22-03-21 18:55
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
Radek 129 22-03-21 20:27
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
Kuba2025 138 23-03-21 06:58
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
Adam Łabędzki 345 25-03-21 15:03
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
Viz 337 25-03-21 15:42
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
Viz 107 04-05-21 17:41
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
GTiStyle 98 04-05-21 23:11
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
Viz 301 05-05-21 07:50
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
bomb007 93 05-05-21 08:53
 Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf  nowe
Viz 113 05-05-21 13:07

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024