FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-06-21 21:20  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo fajny model powstaje, grafika dodatkowo podbija jego jakość.
Jedyna sugestia jaką mam to bieżnie stalowych kół nośnych przetrzyj metalizerem, póki jeszcze względnie wygodnie możesz.
One po krótkim dystansie już świeciły, a w pojeździe używanym cała bieżnia były metaliczna.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
28-06-21 09:59  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Szkoda że już masz wszystko przyklejone.
Mogłeś wykonać drobny zabieg związany z "ukrywaniem" miejsca łączenia wewnętrznego rzędu kół pod zewnętrznym rzędem.
W dwu miejscach po lewej stronie można było delikatnie obrócić koła - pierwsze od lewej i przedostanie - ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu łączenia na tych kołach "schowały" by się pod kołami zewnętrznego rzędu.
Krawędzie styku kół napędowych również pomaluj jakimś metalizerem. Jak założysz gąsienice, to będą Ci prześwitywać białe zęby.
Reszta super.



Pozdrawiam,
Kuba

 
28-06-21 15:49  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie za pochwały. Myślałem już o użyciu metalizera na zębach kół napędowych tak jak mówi Kuba, bo się za bardzo odcinają po montażu od reszty modelu, ale pomalowanie kół nośnych też jest dobrym pomysłem, nigdy jeszcze nic nie malowałem taką farbą także zobaczymy co z tego wyjdzie. Ogarnę to wszystko przy malowaniu gąsek.
Faktycznie te łączenia oklejek na kołach mogłem schować, nauka na przyszłość :)

 
28-06-21 17:08  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bieżnie spróbuj przetrzeć ciemnostalowym, a na to metalizer. Oba etapy metodą suchego pedzla.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-07-21 16:16  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

korzystając z urlopu, skończyłem układ jezdny i zamontowałem gąsienice, moje wrażenia z klejenia:

- tak jak wspominałem wcześniej lasery nie pasowały do koła napędowego i trzeba było skracać ogniwa, powiększać otwory na zęby, a same zęby gąsienicy wkleić w węższym rozstawie. Zrobiłem to tylko na fragmentach nachodzących na koła napędowe, podczas montażu wyszło że na kołach napinających też by to mogło być zrobione bo gąsienica układa się na nich tak sobie. Jeśli ktoś będzie kleił ten model można spróbować gąsienic z Drafmodelu, mają bardziej "korzystny" wymiar, te z Angrafu są jakie są i trzeba przerabiać.
- gąsienica z paska po pomalowaniu i sklejeniu byłą mało elastyczna i ciężko ją było dopasować do kół, miejscami ogniwa się nieco rozsunęły, nie jest to jakoś strasznie widoczne ale jednak. W następnym modelu będę już robił gąsienice z ogniw łączonych na drut, powinno to wyeliminować takie przypadłości.
- pomalowane są farbą akrylową, przetarte metalizerem, pierwszy raz w sumie czymś takim malowałem, jestem w miarę zadowolony z efektu, ale ocenicie sami.
-za sugestią Piterpanzera i Kuby przetarłem bandaże kół nośnych i zęby kół napędowych metalizerem stalowym, nie wiem czy nie wyszedł za ciemny i słabo go widać na zdjęciach,
- teraz w modelu do zrobienia zostały same przyjemności także biorę się do dalszego sklejania.




 
22-07-21 20:52  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Jak dla mnie gąski bomba, ten metalizer można kupić pod taką nazwą ? ja przecieram gun metalem

--
pozdr, Radek

 
22-07-21 21:34  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Kup sobie miękki ołówek B3 albo wyższy numer. Tanio i dobrze :)

 
22-07-21 21:50  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Radku, gąski przecierałem farbą Tamiya Titanium Silver X-32, a koła Vallejo Metal Color Steel. Przed malowaniem gąsek dodatkowo impregnowałem co mniejsze detale BCG, szczególnie te na żeberkach poprzecznych, takie bazowe po kontakcie z farbą i napiciem nawet małej ilości wody lubiły po prostu odpaść.

 
31-07-21 16:44  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jaki jest kolor bazowy gąsek? Bez metalizerów i tego pięknego wykończenia?

 
01-08-21 14:09  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Gąski bazowo malowałem na czarno, tutaj konkretnie Tamiya XF-69 Nato Black, przed malowaniem laserów radze impregnować (np. BCG) małe detale, karton strasznie mocno pije tę farbę, mniejsze grawerunki bez impregnacji po prostu rozwarstwiały się i odpadały.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024