FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
20-08-21 16:24  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Tommy - faktycznie osadzenie KMu to jakaś tak trochę lipa jak zwróciłeś na to uwagę, nie za bardzo lubię grzebać przy przyklejonych już elementach bo to się zazwyczaj kończy tak sobie. Ma ktoś z was może zdjęcia z bliska jak osłona MG powinna wyglądać, na zdjęciach ogólnych z googla widzę, że powinno być inaczej ale nie do końca dokładnie. Co do fototrawionych KMow to nie myślałem o tym, ale może faktycznie się o takie pokusić.

Kuba - też jestem fanem sylwetki Pantery:) a co do tłoczeń na zasobnikach to mówisz i masz, faktycznie będą z nimi wyglądać fajniej :)

 
20-08-21 23:57  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 


 
21-08-21 14:31  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Przemku za zdjęcia, faktycznie osłona wygląda zupełnie inaczej i raczej wchodziło by w grę wykreślenie elementu od nowa i całkowita wymiana, najlepsze jest to, że na okładce modelu wygląda to bardziej prawidłowo. Jedyne co się zgadza a wyszło przez "przypadek" to to, że białe pole na przyklejenie elementu było za duże i musiałem po obwodzie zretuszować to farbami, można się uprzeć że przez zmianę faktury jest to waloryzowany spaw..... ale dobra już nie ironizuję.

 
21-08-21 20:47  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Zastanawia mnie, że autorzy projektu poświęcają tak dużo uwagi na zaprojektowanie układów noktowizji a tak powszechny i istotny element jak jarzmo MG upraszczają do granic możliwości. Przecież nawet takie elementy graficzne jak zaznaczenie spawu wokół jarzma czy w miejscu łączenia płyt pancerza nie są chyba wyzwaniem dla grafika a znacznie podnoszą atrakcyjność modelu.

--
pozdr, Radek

 
05-09-21 11:22  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

podrzucam kolejną aktualizację budowy, do zrobienia pozostała wieża i antena, już powoli widać koniec.


 
05-09-21 15:23  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Brawo, bardzo mi się podoba, budowa wieży to już sama przyjemność. Może pokusisz się aby zrobić jakiś prosty mechanizm podnoszenia lufy armaty ?

--
pozdr, Radek

 
06-09-21 15:58  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki, martwię się jeszcze o zwijanie lufy czy czegoś nie skaszanie przy formowaniu, zobaczymy czy zwijanie przy pomocy BCG jest tak super jak mówią :)
Raczej nie jestem fanem mechanizmów typu podnoszona lufa w modelach kartonowych, po prostu nie mam zaufania, że za kilka lat mechanizm się nie poluzuje i wtedy i tak trzeba będzie przykleić ją na stałe, już chyba w 2 modelach coś takiego przerabiałem i tak to się kończyło :)

 
06-09-21 22:24  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Viz ja też najbardziej obawiałem się zwijania lufy w moim modelu ale okazało się to całkiem prostym zadaniem, zwłaszcza przy użyciu BCG. Będziesz potrzebował jakiś metalowy pręt lub rurkę o średnicy nieco mniejszej od średnicy lufy i jakąś miękką podkładkę. Ja używam kawałka maty do fitnesu. Tak odciąłem że żona nawet się nie zorientowała;) Lufę smarujesz od środka BCG i czekasz aż klej wsiąknie i przestanie się błyszczeć a potem powoli rolujesz ją prętem na macie zaczynając od lekkiego docisku i stopniowo go zwiększając. Rolujesz ile sie da i znowu czekasz z 10 min aż oklejka przeschnie całkowicie. Wtedy powtarzasz rolowanie aż uzyskasz zadowalający efekt. Sklejasz BCG na styk pomagając sobie prętem od środka i napawasz oczyska doskonałym efektem:) Jak nie jesteś pewien, to odrysuj sobie oklejkę lufy gdzieś na marginesie wycinanki i przeprowadź próbę na tym. Ja tak sobie ćwiczyłem a potem lufę zrobiłem za pierwszym razem. Wyszła świetnie pomimo że karton miał 23 lata. Ogarniesz. Powodzenia

--

Post zmieniony (06-09-21 22:36)

 
07-09-21 20:53  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Moja zmora... zwijanie luf... czekam na efekty. Podpatrzę chętnie.

 
03-10-21 15:56  Odp: [R] PzKpfw V Panther Ausf. G Man - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

budowa modelu dobiegła do szczęśliwego końca, ogólnie czołg kleiło się całkiem przyjemnie, myślę, że mogę go polecić średniozaawansowanym modelarzom. Kilka rzeczy mi nie do końca pasowało szczególnie przy poszyciu kadłuba i wieży, ale były to dosyć drobne mankamenty z którymi można sobie bez problemu poradzić, czasem zdarzał się też mały bałagan w numeracji części ale to jakieś tam *******y. Jak wspominałem na początku przerobiłem grafikę kół z ubłoconych na czyste w malowaniu reszty modelu. Lufę udało się skleić super za pierwszym razem na BCG, po czym udało mi się ją złamać i powstała na niej paskudna zagniotka idealnie na środku. Nie mogłem na to patrzeć i kupiłem drugą wycinankę, za drugim razem element lekko się wypaczył co zobaczyłem już po montażu, ale musi już tak zostać, w sumie nie wiem co zrobiłem inaczej niż za pierwszym, (może za krótko formowałem i BCG na koniec zrobił swoje?) temat do przemyśleń przy następnych modelach :) Ogólnie z modelu jestem zadowolony, było fajnie, zapraszam do galerii końcowej :)



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024