FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-03-21 17:56  [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Witam serdecznie wszystkich modelarzy.
Mam przyjemność zaprezentować model rosyjskiego okrętu żaglowego Olimp z roku 1817r. wydanego przez rosyjskie wydawnictwo ShipWorks.
Jest to mój drugi ukończony model żaglowca, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Model powstał we meilowej i sms-owej merytorycznej współpracy Panem Andrzejem z innego forum, któremu bardzo, bardzo dziękuję za wszelką pomoc, porady, cierpliwość i trzymanie kciuków.
Co do samego modelu (…)
Wydawnictwo i sam autor Valery Plaksin wykonało kawał bardzo dobrej i solidnej roboty.
Opracowanie, a zatem jakość papieru, spasowanie, rysunki montażowe i bardzo szczegółowe rozrysowanie poszczególnych zespołów, system oznaczeń i olinowania jest wręcz jest rewelacyjne.
W mojej historii nigdy nie sklejałem tak dobrze opracowanego modelu.
Bardzo dużo elementów, a w szczególności wydrukowanych na tekturze 0,5 -2 mm są już wyciętych laserowo.
Ponadto w zeszycie znajdują się wycięte elementy bloczków, uchwytów junksferów (czy jakość tak) itd., z których w większości korzystałem.
Ale przyznam się, że także posiłkowałem się tymi gotowymi z drewna, zwłaszcza jeśli chodzi o najmniejsze bloczki.
Przy budowie kadłub wypełniałem styrodurem.
Maszty, reje i bukszpryt zrobiłem wg szablonów z drewna.
Armaty standardowe z papieru.
Jedyną wadą (jak dla mnie) w tym opracowaniu był brak wydrukowanych papierowych żagli.
W zeszycie znajdują się tylko szablony z cienkiego papieru, a na nich umieszczone były asymetryczne oznaczenia różnych pól,
przez co szablony musiałem skanować, a na komputerze wymazywać wspomniane oznaczenia i drukować.
Jako, że nie jestem zbyt dobry w takich komputerowych technikach, w moim modelu wyszło to raczej średnio.
Model opracowany jest w skali 1:96 i po sklejeniu jego długość wynosi ok. 65 cm (wraz z bukszprytem) wysokość ok. 50 cm.
Czas mojej budowy wyniósł około 1 rok z jedną dłuższą przerwą. Stopień trudności określiłbym jako czasochłonny i wymagający skupienia, gdyż sama trudność wykonania tego modelu tkwi w jego szczegółowości, która w dużej mierze rekompensowana jest świetnym i czytelnym opracowaniem. To tyle na dziś, życzę Wam zdrówka i jak najwięcej satysfakcji z budowy modeli.





























--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
22-03-21 18:57  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Model wykonałeś ŚWIETNIE!!! Czysto, równo, liny piękne, bez włosków... Super!!! No może brakuje troszkę bałaganu na pokładzie, jakieś zwinięte liny też na kołkach... Ale to drobnostka przy czymś innym...Papierowe żagle... Same w sobie zrobiłeś bardzo dobrze, ale no sorry, nie pasują mi do tak świetnie wykonanej reszty... Niemniej model naprawdę super, gratulacje!

--
54323031

 
22-03-21 21:53  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jako ze sie nie znam to sie wypowiem,jak dla mnie bardzo fajny zaglowiec

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
22-03-21 22:38  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Kapitalny żaglowiec. Brakuje mi tylko materiałowych żagli i mniej włosków na linach, szczególnie na bukszprycie widać. Poza tym super.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
23-03-21 20:21  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania, które bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-03-21 23:05  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Moim zdaniem jak na drugi model żaglowca, to wymagającą jednostkę wybrałeś ;)
Według mnie efekt końcowy jest bardzo dobry.
Żagle z papieru niczego mu nie ujmują - jedynie przebieg brytów i pasów wzmocnień można byłoby zaznaczyć - narysować ołówkiem, po prostu :)

No i wisienką na torcie byłyby zbuchtowane liny obłożone na kołkownicach/nagielbankach.

Ale to takie luźne uwagi - żadna krytyka ;)
Model bardzo mi się podoba.
Gratulacje!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
25-03-21 10:14  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Model skleiłeś czysto, schludnie... jestem bardzo na TAK :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-03-21 17:43  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Bardzo ładny żaglowiec! Gratulacje!
Pięknie wyprowadzony kadłub. Czysto sklejone detale (laserowe).
O żaglach koledzy już pisali. Nie są złe, ale nie przystają do bardzo dobrej całości.

Zaciekawiły mnie lawety dział. Nie miały kółek? Jeśli nie, to zastanawiam się jak ładowano działa...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
26-03-21 11:51  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kurde, zabieram się do czegoś podobnego... może kiedyś zwoduję :D

brawo!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
26-03-21 13:58  Odp: [G] Olimp wyd. ShipWorks, skala 1:96
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Efektowny model - brawo! Zwłaszcza kadłub elegancko i czyściutko sklejony.
Choć faktycznie brakuje choć rysunku brytów na żaglach, to i tak mi się bardzo podoba.

Hastur - te "działa" na modelu to chyba karonady. One były ustawiane na innych lawetach niż "zwykłe działa" - czyli były mocowane na lawetach obracanych. Czy projektant modelu dobrze to zrobił ciężko powiedzieć. Dla zainteresowanych takimi lawetami więcej szczegółów tutaj: http://www.timberships.fora.pl/pytania-odpowiedzi-polemiki,18/lawety-dzial,121.html.

Pozdrawiam

Post zmieniony (26-03-21 13:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024