FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-03-21 12:35  [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Mówi się, że okładka sprzedaje model. I to jest prawda, bo piękna okładka do tego modelu na pewno urzekła i mnie, a to co zastałem w środku to jak dla mnie nie tylko nieporozumienie, ale i oszustwo. Na okładce bowiem znajdziemy prawidłową długą kabinę do Jelcza, której użyto w Languście, a w środku dostajemy krótszą kabinę (są trzy różne kabiny do używane do tego modelu Jelcza), która nie była używana przy produkcji Langust. Autor (nazwisko z litości pominę) nie tylko maksymalnie poupraszczał model (nie jest to zarzut, ale okładka sugeruje więcej detali) poprzez np. brak osobnych drzwi (są tylko namalowane) czy prawe lusterko, przez które kierowca nie miał prawa niczego zobaczyć ale też popuścił wodze fantazji i dorobił swoje elementy, np. fantazyjne relingi na dachu (chyba do przewozu bagaży przy wyjeździe nad morze), które powinny być nad oknami, bo służą do zawieszania maskownic na okna albo zabudowa za kabiną (kabina była krótsza niż w oryginale więc autor dołożył trochę swoich elementów). Co się dało to przerobiłem - całą wyrzutnia jest zrobiona od podstaw, bo nic w niej nie było zgodne z oryginałem.
Innym minusem jest nieco błędne oznaczenie części gwiazdką (czyli do podklejenia tekturą 1mm). Element składający się z papieru i dwóch oklejek powinien mieć podklejoną tylko część papierową, a gwiazdka figuruje na wszystkich trzech elementach. Niestety ja wpakowałem się na minę i całą ramę podkleiłem na 3 mm, co zaowocowało zniszczeniem tych elementów i koniecznością wykonania nowych.
Na plus trzeba zaliczyć bardzo dobre spasowanie elementów, świetne rysunki oraz czytelny podział części przez oznaczenie przed numerem literką K, P, W oraz KA co odpowiednio oznacza koła, podwozie, wyrzutnię i kabinę. Model zawiera tylko dwa małe błędy jeśli chodzi o części więc jest dobrze.
Reasumując 3+/6

Plusy dodatnie:
- świetna sklejalność
- czytelne oznaczenie części
- świetne rysunki
- brak większych błędów w częściach
- tematyka
- piękna okładka

Plusy ujemne:
- nadmierne uproszczenia (ocena subiektywna)
- spora część modelu to kompletne SF (kabina !!!!!)
- błędne oznaczenie elementów do podklejenia






--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
20-03-21 13:10  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

12 na 10. Biorąc pod uwagę opracowanie ostatecznie 17 :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
20-03-21 13:38  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajnie i tak ci wyszło. Natomiast okładka na mnie też zrobiła piorunujące wrażenie, ale kilkukrotne oglądanie surówki na fotkach już mi ostudziły zapały bo uznałem tą Langustę za jednak "kanciaka i pustaka". Dość duże to to napewno jest . Ale jeszcze trzeba doinwestować samą wycinankę laserowymi kostkami albo całymi żywicznymi kołami. Tak że w sumie się nie zdecydowałem.

 
20-03-21 13:52  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Kiedyś już gdzieś pisałem przy zapowiedzi - tak to jest jak robi się model ze zdjęć, a jak pamiętam to autor za wschodniej granicy

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
20-03-21 15:05  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Pomimo błędów i uproszczeń w opracowaniu zbudowałeś świetny model . Brakuje mi jedynie nieco więcej
śladów eksploatacji , ale to moje subiektywne zdanie .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
20-03-21 17:29  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, model wyszedł Ci bardzo ładnie,miałem zamiar go kupić i tak czekałem na galerię i recenzję. Faktycznie wygląda ubogo, coś brakuje a wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Ocena za wykonanie: daje 10/10. Jednak go nie kupię, może ktoś opracuje BM 21? Pożyjemy zobaczymy. Pozdrawiam.

 
20-03-21 19:02  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Moim zdaniem świetnie to wygląda, bardzo precyzyjne wykonanie, wg mnie świetne, lekkie pobrudzenie. Ale ciekaw jestem czy w modelu modyfikowałeś kabinę czy to jest ta wycinankowa bo przyznam (kompletny laik), że porównując z grubsza ze zdjęciami oryginałów musiałbym pobawić się w "znajdź 10 szczegółów...." Nie chodzi mi o szczegółowość, ale o kształt i gabaryty. Świetny model, gratulejszyn !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
20-03-21 20:07  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

KIlminster - kabina z okładki jest nieco dłuższa - obadaj kształt drugich drzwi.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
20-03-21 20:26  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
Sławko   

Pięknie sklejony model :)
Uczta dla oczu.

Co zaś tyczy się szczegółowości kabiny czy innych detali oraz zarzuty, że projektant korzystał ze zdjęć ...
A z czego miał korzystać ?
Wyobrażacie sobie prośbę projektanta zza wschodniej granicy do naszego koncernu zbrojeniowego o plany jednego z najnowszych wozów bojowych ? ;) Na pewno by dostał wszystkie rysunki ze szczegółami :D

 
20-03-21 22:26  Odp: [G] WR-40 Langusta - GPM - 1:25
kolejny_cichy   

Przyłączam się do gratulacji - pięknie sklejony model.
Jednak jak porównałem go z oryginalnymi Langustami - http://www.strefacichego.pl/?module=museums&id=24 to uproszczenia są takie na poziomie modeli lat '70, czyli na poziomie książki (swoją drogą świetnej) - "Na poligonie i na defiladzie") gdzie modele robiło się z lipowego drewna i blachy. I faktycznie kabina jest za krótka - to widać po drugich drzwiach gdzie w modelu są na nadkolu, a nie za kołem.

Pytanie jak wygląda sprawa z innym modelem Jelcza GPM-u czyli wersją skrzyniową, który mam na liście do kupienia, - czy też ma mankamenty?

Pozdrawiam
Cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024