FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
19-03-21 12:55  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Model prezentuje się bardzo dobrze z jednym bardzo mnie rażącym błędem w postaci półkolistego jarzma karabinu maszynowego. Zewnętrzna część jarzma była półkolista ale nie jako pełna półkula ale półkula ścięta a część wewnętrzna jarzma w której zamontowano km była również ścięta na płasko. Patrząc z boku to jarzmo przypomina osłonę działka w TKS-ie co ma się nijak do rzeczywistego wyglądu. Ja bym tego tak nie zostawił. Grafika ładna, wykonanie też dlatego ten bąbel to jak ostry kamień w bucie maratończyka.
Co do zaparcia graniczącego z obłędem to ja bym raczej nazwał to pasją związaną z typem pojazdu albo naturalną konsekwencją sklejenia dwóch modeli na tym samym podwoziu albo swoistym podziwem dla umiejętności zastosowania podwozia do pojazdów o odmiennych funkcjach. Podziwiam, popieram i gratuluję.
W sumie do pełnej kolekcji to brakuje sanitarki (jest z MH) i przeróbki z działkiem breda ale to może byłaby już przesada.
Takich kolekcji można by więcej tylko aż takiej ilości wariantów chyba nie ma np. panzer II, wespe, marder II, czy zwiazana z podwoziem panzera 38(marder z MH, Hetzer itd).

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-03-21 14:31  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
Cypis2012   

Modele i wykonanie jak dla mnie super. Wykonanie serii pojazdów na jednym podwoziu też super pomysł.
Ja sam nie kleję już modeli , ale lubię oglądać wspaniałe dokonania koleżanek i kolegów. Bardziej zajmuję się teraz zbieraniem zdjęć różnych odmian i wariantów niemieckiej pancerki. Obecnie zajmuję się właśnie Panzer I, Panzer II i SdKfz251.

Co do merytoryki , o której napisał jhradca , to oprócz jarzma , to jeszcze mała klapka obserwacyjna obok jarzma była ruchoma , a tutaj jest przynitowana oraz ta wersja wieżyczki z przodu miała ruchomy daszek , takiego samego kształtu jak daszki boczne.

Demon (lub ktoś inny) jeżeli jesteś zainteresowany innymi wariantami , to napisz. Ja zidentyfikowałem odmiany na podwoziu Panzer I A/B w następującej ilości , Befehlpanzer co najmniej 8 odmian, Jagdpanzer 4, Ambulans 3, Wóz amunicyjny 2 , z nadbudówką 2 , Bison 2 i jeszcze kilka innych (szkoleniowy, z działkiem plot 3cm, z działem StuK , pojazd minowy , z bocznymi pontonami)

 
19-03-21 17:47  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Z takim zestawem już jakąś małą lokalną wojenkę możesz zaczynać ;)
W szczegóły nie wnikam bo się nie znam.
Całość robi wrażenie.
Brawo.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-03-21 17:59  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Imponująca kolekcja, gratulacje.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
20-03-21 08:19  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania, które to bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-03-21 08:48  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
marcco.life   

No nieźle sado maso... Sześć razy ten sam kadłubek.... Szacun 😁

 
20-03-21 14:43  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

I co sąsiad? Dumny jesteś z siebie?????????

Ja bym był, bo model zacny :)

Slayer kurczę!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
20-03-21 16:25  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Świetna kolekcja pojazdów na podwoziu Panzer I. Jeszcze można dorobić sanitarkę i wóz amunicyjny tyle, że to już z innego wydawnictwa. Na półce na pewno taka kolekcja przykuwa oko. Gratuluję!

 
23-03-21 21:24  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam niezła kolekcja a blachy z ryflami to gdzie nabyte.

 
26-03-21 19:40  Odp: [G] Sd.Kfz. 265; Answer; 1:25 Ostatni z serii...przynajmniej na razie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Panowie, dzięki za opinie. Z tymi 6 takimi samymi modelami nie było tak źle, przecież w trakcie sklejone były dwa SiGi, jeden Flak i przyczepka, tak że zróżnicowanie było ;) Ale fakt, trzeba być lekko pojechanym, nie ukrywam :P
Z tego półkolistego jarzma, to byłem szczególnie dumny, że mi tak ładnie wyszło...fakt, do oryginału to mu daleko.
Cypis, jeśli Answer jeszcze coś wymyśli na tym podwoziu, możliwe, że zwrócę się po materiały, na razie odpoczywam od tej konstrukcji.
Co do ryfli, to ,żadne blachy. Jest to plastikowa taśma do pakowania, zabezpieczone nią są np. pudełka z elektroniką. Tutaj udało i się, że była ona w pasującym kolorze i nawet nie musiałem jej malować.
Ze względu na chroniczny brak czasu relacji nie ma, ale na warsztacie jest już kolejne brzydactwo ;) Oczekujcie na galerię...za jakiś czas.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024