FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-03-21 12:44  [R] R.I. Pola 1:200 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witajcie w kolejnej relacji, byli my prawie w kosmosie, polatali, poczołgali się, teraz czas na popływanie. :-)

Na początku przepraszam, ale niestety relacja zostanie rozpoczęta dość nietypowo jak na relację budowy modelu kartonowego, nie pokażę nawet podklejonych wręg, niestety plany planami, a życie pisze swój scenariusz, o fakcie że od ponad roku kartonu nie tknąłem nie wspomnę. Relacja będzie niespieszna, ale musiałem ją zacząć, żeby w ogóle ruszyła i ciąg dalszy następował...

Tematem relacji będzie obiekt, który jest tematem tytułowej zagadki. Parę osób temat zna, a reszta myślę, że się odrobinę rozerwie przy szukaniu odpowiedzi. ;-)

Zamiast zdjęć szkieletu niestety, na razie tylko rendery...







Szczegóły w dalszych postach. :-)

CDN...

--

Post zmieniony (18-03-21 19:52)

 
18-03-21 19:52  Odp: [R] Zagadka - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Padła odpowiedź więc następuje zmiana tematu relacji, pechowcem który odgadł jest Karas, a dlatego pechowcem, bo jak zdarzy się że model wyjdzie drukiem to otrzyma egzemplarz wycinanki. :-)

Tak tym razem padło na okręt, piękny włoski krążownik ciężki Pola według staniu na 1941 rok, czyli po wszystkich przeprowadzonych do tego czasu modernizacjach. Data rozpoczęcia relacji nie jest przypadkowa, gdyż równo 90 lat temu 17.03.1931r. w stoczni Odero Terni Orlando w Livorno położono stępkę pod budowę tego okrętu.

Model powstał na podstawie planów z Profili Morskich, które na początku wydawały się wystarczające, ale tylko na początku... Do dokumentacji projektowej dołączyła też publikacja wyd. Kagero z serii Super Drawings in 3D, która okazała się g...no warta i pod względem merytorycznym jej poziom szoruje po dnie. Wiele wiedzy wniosły zdjęcia znalezione w internecie. Niestety nie każdy fragment okrętu został na nich uwieczniony, więc nie mogłem potwierdzić tego co wynikało z PM. Zapewne model nie jest w 100% zgodny z oryginałem, ale jest wierny na tyle, że mogę zaryzykować stwierdzenie, iż będzie to prawdopodobnie najlepszy ;-) model Poli opracowany w kartonie.

Konstrukcja modelu będzie w wielu miejscach odbiegała od sztampowych oklepanych rozwiązań, ale myślę że nie będą one sztuką dla sztuki... W ramach kooperacji z Cordelem wykorzystam elementy wyposażenia (kutry i łodzie) jego projektu.
Z powodów wspomnianych we wcześniejszym poście niestety nie mogę zaprezentować żadnych udokumentowanych postępów z budowy, za co przepraszam, jak najbardziej chciałem się wstrzelić w wspomnianą wyżej datę, ale... Na ile to będzie możliwe postaram się jak najszybciej to zmienić. Tymczasem wypełnię post kilkoma renderami prawie skończonego modelu 3D.





ps. prace nad Raimondo i nad innymi okrętami Regia Marina na razie stoją. Stoi też praca nad RWD 21, niestety wena to nie erekcja i nie ma na nią tabletki...
ps2. Karas, przez twoją uwagę n.t. urody Poli normalnie > https://www.youtube.com/watch?v=6bWVAc-CnqM ;-)

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024